Moc i poręczność od marki Total

W tym roku narzędziowa marka Total, dystrybuowana w Polsce przez firmę AGAS, powiększyła swoją bogatą ofertę elektronarzędzi. Wśród nowego sprzętu są kompaktowe i mocne akumulatorowe wiertarko-wkrętarki 18 V, przewodowe 800-watowe wyrzynarki i 950-watowe szlifierki kątowe na tarcze 125 mm.

Prezentowane nowe elektronarzędzia marki Total – udarowa wiertarko-wkrętarka TIDLI20602 z linii INDUSTRIAL, wyrzynarka TS2081006 i szlifierka kątowa Total TG1101256E z linii INDUSTRIAL- to wydajny i przystępny cenowo sprzęt zaspokajający podstawowe potrzeby narzędziowe stolarzy, monterów wyposażenia wnętrz, instalatorów, budowlańców itp. Jest też

idealną propozycją dla majsterkowiczów, którzy za przystępną cenę otrzymują elektronarzędzia, którymi można wykonać podstawowe prace w domu czy warsztacie.

Udarowa wiertarko-wkrętarka Total TIDLI20602

Napędzana jest bezszczotkowym silnikiem, który współpracuje z 2-biegową przekładnią planetarną, generując na I biegu 0-550 obr./min, zaś na II 0-2000 obr./min. Tak skonfigurowany napęd na I biegu zapewnia stosunkowo wysoki moment obrotowy o wartości 60 Nm, zaś na II biegu oferuje dużą szybkość wiercenia, w tym także udarowego o częstotliwości od 0 do 30.000 min-1. Z kolei za dokładne nastawy momentu obrotowego odpowiada sprzęgło mechaniczne, które umożliwia ustawienie 22 jego wielkości. Do tego służy regulacyjny pierścień czołowy. Drugi z pierścieni (wewnętrzny) służy do wybrania jednego z 3 trybów pracy: wkręcania, wiercenia bezudarowego lub udarowego. Prędkością pracy w podanych zakresach prędkości obrotowej i częstotliwości udarów steruje się włącznikiem spustowym, zaś kierunek obrotów zmienia się przełącznikiem suwakowym.
W wiertarko-wkrętarce Total TIDLI20602 zastosowano takie poręczne rozwiązania, jak: prawe/lewe obroty, szybki hamulec wrzeciona, szybkomocujący uchwyt wiertarski i automatyczną blokadę wrzeciona. Dzięki temu praca (wiercenie, montaż/demontaż) i mocowanie akcesoriów przebiega bardzo sprawnie oraz bezpiecznie.

Urządzenie zaawansowane jest także pod względem ergonomii. Ma kompaktowe wymiary i niewielką masę. Wyposażono je w odpowiednio wyprofilowaną rękojeść główną, pokrytą miękką okładziną gumową. Z kolei pracę w słabo oświetlonych miejscach ułatwia dioda LED, zaś boczny zaczep pozwala sprzęt zawieszać na pasku spodni, drabinie itp. Sprzęt jest solidnie wykonany – na jego obudowę zastosowano tworzywo sztuczne o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV.
Prezentowana wiertarko-wkrętarka Total TIDLI20602 zasilana jest akumulatorami o maksymalnym napięciu 20 V. W zestawie użytkownik otrzymuje 2 akumulatory Li-Ion o pojemności 2.0 Ah, które wyposażono w 3-diodowe wskaźniki poziomu naładowania, a także szybką ładowarkę, podstawowy zestaw bitów i wierteł spiralnych do metalu, adapter do mocowania bitów oraz wkręty do blachy i drewna. Jest też poręczna walizka, która ułatwia zarówno przenoszenie oraz transportowanie wiertarko-wkrętarki, jak i jej przechowywanie.

Dane techniczne udarowej wiertarko-wkrętarki Total TIDLI20602

Napięcie zasilania18 V
Maks. moment obrotowy60 Nm
Regulacja momentu obrotowego22-stopniowa
Tryby pracywiercenie/wiercenie udarowe/wkręcanie precyzyjne
Obroty I/II bieg0-550/0-2000 min-1
Częstotliwość udarów II bieg0-30000 min-1
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego (mm)do 13
Akumulatory zasilające Li-Ion20 V/2.0 Ah
  

Wyrzynarka Total TS2081006

To lekkie, poręczne i wygodne w obsłudze elektronarzędzie przewodowe dysponujące dużym zapasem mocy wystarczającym do wysoce efektywnego cięcia szerokiej gamy materiałów. Wyrzynarką Total TS2081006 przetniemy więc drewno o maksymalnej grubości 110 mm, jak też aluminium o grubości nieprzekraczającej 12 mm i stal do 8 mm. Sercem prezentowanego sprzętu jest silnik komutatorowy o mocy nominalnej 800 W, który poprzez przekładnię generuje suwy o częstotliwości od 800 do 3000 min-1. Są one regulowane elektronicznie 7-stopniowym pokrętłem. W układzie napędowym wyrzynarki Total TS2081006 zastosowano też mechanizm podrzynania. 3 poziomy jego ustawienia pozwalają dostosować orbitalny ruch brzeszczotu do szybkich cięć zgrubnych, jak i dokładnych. Mechanizm podrzynanie można też wyłączyć, co zalecane jest np. podczas cięcia elementów stalowych. System mocowania brzeszczotu w wyrzynarce Total TS2081006 to najprostsze z możliwych rozwiązań. Akcesoria te

montuje/demontuje się w gnieździe uchwytu i blokuje śrubą z użyciem klucza imbusowego.
Z kolei stopa ślizgowa wyrzynarki Total TS2081006 to lekka konstrukcja metalowa. Wyposażona jest w kątową regulację do wykonywania cięć skośnych w zakresie 0-45°. Do stopy można przymocować (z lewej lub z prawej strony) prowadnicę równoległą przeznaczoną do dokładnego cięcia wzdłuż prostej krawędzi obrabianego elementu i wykonywania powtarzalnych wymiarowo cięć detali o tej samej szerokości czy długości. W prezentowanej wyrzynarce nie mogło oczywiście zabraknąć króćca do podłączenia odkurzacza warsztatowego, który znacznie ogranicza pylenie. Urządzenie prowadzi się za pomocą ergonomicznej rękojeści pałąkowej pokrytej miękkim materiałem przyjemnym w dotyku. Ważnym rozwiązaniami zastosowanymi w nim są blokada włącznika do pracy ciągłej, który ułatwia cięcie długich elementów, a także przeźroczysta osłona ograniczająca pylenie.
Na standardowym wyposażeniu wyrzynarki Total TS2081006 jest prowadnica równoległa, klucz imbusowy oraz zestaw 5 brzeszczotów przeznaczonych do cięcia materiałów drewnianych.

Dane techniczne wyrzynarki Total TS2081006

Moc nominalna800 W
Częstotliwość suwów800-3000/min
Maksymalna głębokość cięcia drewna/aluminium/stali110/12/10 mm
Zakres kątowy cięcia±0-45°

Szlifierka kątowa Total TG1101256E

Jak już wspominaliśmy, przeznaczona jest dla szerokiego grona fachowców i majsterkowiczów. Z jej zalet skorzystają też specjaliści od prac ślusarskich, którzy wykonują np. ogrodzenia ze stali konstrukcyjnej, a także budowlańcy zajmujący się zbrojeniem betonu czy cięciem materiałów budowlanych, itp. Do napędu tarcz do cięcia i ściernic w prezentowanej szlifierce kątowej Total TG110125SE zastosowano 1-fazowy silnik komutatorowy o mocy nominalnej 950 W. Generuje on na biegu jałowym za pośrednictwem przekładni kątowej obroty wynoszące 11.000/min.
Omawiana szlifierka kątowa Total TG110125SE obsługuje tarcze o średnicy 125 mm. Wyposażono ją w blokadę wrzeciona ułatwiającą wymianę ściernic oraz w narzędziowo obsługiwaną osłonę tarczy. Żeby zmienić jej położenie, należy poluzować śrubę blokującą wkrętakiem z końcówką krzyżową.
Total TG110125SE pod tym względem swojej budowy nie odbiega od klasycznie skonstruowanych szlifierek kątowych na tarcze 125 mm, w których funkcję rękojeści głównej pełni obudowa. Pozytywnie na wygodę pracy omawianej szlifierki wpływa także solidny uchwyt pomocniczy mocowany z prawej lub z lewej strony przekładni kątowej. Co ważne, sprzęt wyposażony jest w bezpieczny włącznik przesuwany dwustopniowo.
Naszym zdaniem, szlifierka kątowa Total TG110125SE to doskonałe narzędzie do szybkiej, zgrubnej obróbki szlifierskiej i cięcia szerokiej gamy materiałów: od stali czarnej do zbrojonych elementów betonowych.

Reasumując, prezentowane nowości marki Total – udarowa wiertarko-wkrętarka TIDLI20608, wyrzynarka TS2081006 i szlifierka kątowa Total TG110125SE – oferują swoim użytkownikom za przyjazną cenę wiele istotnych korzyści, a w tym profesjonalną efektywność pracy, poręczność i wygodę operowania. Sprawdzą w szerokim zakresie prac i dlatego, naszym zdaniem, warto skorzystać z ich funkcjonalności.

HB

Dane techniczne szlifierki kątowej Total TG1101256E

Moc950 W
Obroty na biegu jałowym11.000/min
Gwint wrzecionaM14
Średnica tarczy szlifierskiej/otworu mocowania125/22,2 mm
Waga2,75kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments