MOBILNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. ODKURZACZE FEIN DUSTEX

Odkurzacze FEIN DUSTEX przeznaczone są do usuwania pyłów klas L oraz M i wyposażone w system automatycznego oczyszczania filtra AutoClean (AC). FEIN, niemiecki producent elektronarzędzi klasy premium, oferuje do nich szeroką gamę akcesoriów zapewniających uniwersalne zastosowanie i najwyższy poziom mobilności na placach budowy oraz w zakładach i warsztatach.

Do usuwania niebezpiecznych pyłów

Zdarza się często, że profesjonalni użytkownicy elektronarzędzi nie znają toksycznych właściwości obrabianych materiałów i nie wiedzą, jaki odkurzacz powinni stosować. Dlatego dla ułatwienia im prawidłowego wyboru przemysłowe odkurzacze, czyli zaprojektowane dla profesjonalnych użytkowników, podzielono zgodnie z kategoriami szkodliwości pyłów i ryzyka zdrowotnego na trzy główne klasy: L (Low – niska),

M (Medium – średnia) and H (High – wysoka). I tak pyły drzewne, np. dębowy, bukowy czy jesionowy oraz mineralne zawierające kwarc, mogą być zgodnie z europejskimi przepisami BHP usuwane wyłącznie odkurzaczami klasy M i wyższej (H). Stolarze, parkieciarze, malarze, montażyści suchej zabudowy czy okien oraz glazurnicy mogą więc bezpiecznie usuwać pyły nowymi odkurzaczami FEIN Dustex 35 MX i Dustex 35 MX AC, gdyż wyposażono je w odpowiednie filtry klasy M oraz zbiorniki 35-litrowe. Natomiast do nieszkodliwych pyłów klasy L, takich jak wapienny czy zwykły kurz, FEIN proponuje odkurzacze Dustex 35 LX i Dustex 35 LX AC wyposażone w filtry klasy L. Wymienionymi urządzeniami można usuwać zarówno suche, jak i mokre odpady.


Wysoka efektywność pracy oraz prosta obsługa

Odkurzacze FEIN Dustex to bardzo mocne urządzenia klasy premium. Wyposażono je bowiem w 1380-watowe silniki i wysoce wydajne turbiny. Wytwarzają podciśnienie powietrza o wartości 254 mbar i przepływie wynoszącym 4320 l/min. Gdy porównamy te parametry z parametrami konkurencyjnych urządzeń, to okazuje się, że prezentowane odkurzacze FEIN Dustex pod tym względem należą do ścisłej czołówki rynkowej. Wyposażono je też w pełni automatyczny system oczyszczania filtrów AutoClean (AC). Dlatego modele z tym systemem zapewniają stałą siłę ssania i można nimi usuwać duże ilości pyłów niebezpiecznych dla zdrowia. Działanie systemu AutClean polega na trzech krótkich (co 15 sekund), intensywnych odwróceniach kierunku przepływu powietrza, które swoim odgłosem przypominają wystrzały. Powodują one otrzepywanie filtra z zatykających go drobin pyłu, które w wyniku tego opadają w dół do pojemnika odkurzacza. Dzięki systemowi

 

AutClean użytkownicy odkurzaczy FEIN

Dustex nie muszą używać zamkniętych worków na odpady, które zmniejszają siłę ich ssania. Odpady mogą więc być zbierane do worków otwartych dostarczanych wraz z prezentowanymi odkurzaczami. Worki te, jak wiadomo, po zapełnieniu odpadami zamyka się szczelnie dołączoną do nich opaską zatrzaskową i umieszcza się w przeznaczonym do tego pojemniku na śmieci. FEIN przez zastosowanie systemu AutClean zwiększył także żywotność filtrów i produktywność odkurzaczy Dustex. Ich praca nie jest bowiem przerywana konieczną wymianą filtra. Dla użytkownika oznacza to duże oszczędności eksploatacyjne i wysoką opłacalność zakupu odkurzaczy FEIN Dustex. Aby skrócić czas obsługi swoich urządzeń, niemiecki producent w prezentowanych odkurzaczach zastosował system szybkiej i łatwej wymiany filtrów. Ponieważ nie znajdują się one w zbiorniku, lecz w głowicy odkurzacza, nie zmniejszają jego pojemności i pozostają suche podczas usuwania płynnych odpadów.


Maksymalna mobilność

Walizki i skrzynki narzędziowe produkcji FEIN oraz innych wytwórców można ustawiać i mocować na górnej powierzchni odkurzaczy Dustex. To praktyczne rozwiązanie ułatwia transportowanie narzędzi i akcesoriów do miejsca pracy. W przypadku konieczności pokonania dłuższego dystansu czy nierównego terenu, walizki lub skrzynki narzędziowe możemy dodatkowo zabezpieczyć napinanymi pasami.
Aby ułatwić pracę i zapewnić odkurzaczom Dustex duży zasięg roboczy, FEIN wyposażył te urządzenia w 7,5-metrowy gumowany kabel zasilający i 4-metrowy wąż ssący. Dzięki temu możemy je wykorzystać do współpracy z elektronarzędziami na podnośnikach i w podobnych sytuacjach. Modele odkurzaczy FEIN

Dustex klasy M wyposażono standardowo w antystatyczny wąż ssący, który eliminuje ryzyko zapalenia się zbieranych odpadów i znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy.
W odkurzaczach FEIN Dustex znajdziemy też cztery wysokiej jakości kółka transportowe, w tym przednie obracane o 360° i wyposażone w blokadę. Dzięki niej urządzenia te możemy bezpiecznie ustawić na pochyłej powierzchni. Ponieważ bieżnik kółek wykonany jest z nierysującego materiału, podczas pracy czy transportu nie dochodzi do uszkodzenia podłóg. Możemy więc prezentowane urządzenia z powodzeniem wykorzystać w pracach prowadzonych w biurach czy mieszkaniach itp.


Wysokiej jakości akcesoria

Bogata oferta akcesoriów do odkurzaczy FEIN Dustex odpowiada na potrzeby profesjonalnych użytkowników tego typu urządzeń. Mamy w niej dwie rury ssące, trzy ssawki (uniwersalną z wymiennymi wkładkami, szczelinową i z włosiem), kolanko oraz dwa adaptery do podłączenia elektronarzędzi. Akcesoria te są kompatybilne z odkurzaczami FEIN klasy kompaktowej. Nadmieniamy, że węże i pozostały osprzęt może być zabezpieczony elastyczną taśmą.
Prezentowane odkurzacze FEIN Dustex klasy premium to urządzenia z najwyższej półki jakościowej, objęte są 3-letnią gwarancją producenta. Odznaczają się wysokim zaawansowaniem technicznym, ponadprzeciętną efektywnością i żywotnością oraz zapewniają wysokie zdrowotne bezpieczeństwo prowadzonych nimi prac.

pins

Dane techniczne odkurzaczy FEIN DUSTEX klasy premium

Model Dustex 35 Lx Dustex 35 Lx AC Dustex 35 Mx Dustex 35 Mx AC
Klasa pyłów L L M M
Moc znamionowa 1380 W 1380 W 1380 W 1380 W
Przepływ powietrza 4 320 l/min 4 320 l/min 4 320 l/min 4 320 l/min
Podciśnienie 254 mbar 254 mbar 254 mbar 254 mbar
Pojemność zbiornika 35 l 35 l 35 l 35 l
AutoClean-System + +
Waga wg EPTA 13,5 kg 14,1 kg 13,5 kg 14,1kg

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar