MOBILNA APLIKACJA METABO – SZYBKI I ŁATWY DOSTĘP DO INFORMACJI, DYSTRYBUTORÓW ORAZ SERWISU

Mobilna aplikacja Metabo to wygodne narzędzie dla użytkowników sprzętu niemieckiej firmy. Daje im szybki dostęp do informacji o sprzęcie Metabo i usług serwisowych oraz do sieci dealerskiej. Zawiera także bardzo przydatny dla profesjonalnych użytkowników elektronarzędzi kalkulator wibracji, który umożliwia określenie bezpiecznego dla zdrowia czasu pracy nimi.

Mobilna aplikacja Metabo przeznaczona jest dla urządzeń mobilnych (smartfonów) pracujących na platformach Android i iOS. Na jej pulpicie znajdziemy 6 zakładek: „Produkty”, „Kalkulator wibracji”, „Zarejestruj nowy produkt”, „Moje zarejestrowane produkty”, „Rejestracja użytkownika” i „Wyszukiwanie dealera”. W pierwszej z nich, czyli w „Produktach”, znajdziemy informacje o wszystkich elektronarzędziach, narzędziach pneumatycznych i urządzeniach ogrodowych produkowanych przez Metabo.

Produkty możemy wyszukiwać, korzystając z ich podziału na kategorie lub poprzez wyszukiwarkę (w tym celu wpisujemy ich nazwę lub nazwę poszukiwanego modelu). W aplikacji na poszczególnych stronach produktów znajdują się podstawowe informacje o nich oraz przycisk „Więcej informacji”. Przekierowuje on użytkownika na stronę wybranego urządzenia w serwisie internetowym metabo.com zawierającą pełną informację o nim: o jego funkcjonalnościach, przeznaczeniu, w tym także dane techniczne. Na stronie danego produktu w aplikacji mobilnej mamy także linki do internetowego serwisu Metabo: „Wyszukaj części zamienne”, „Instrukcje obsługi” i „Szukaj dealera”. Zaś ikona „Kup online” umożliwia poprzez jedno kliknięcie zakupienie wybranego elektronarzędzia w sklepie internetowym autoryzowanego dystrybutora Metabo. Zarówno ikona „Kup online” i link „Szukaj dealera” przeznaczone są dla użytkowników, którzy chcą szybko zakupić wybrane urządzenie Metabo, korzystając z usług najbliższego autoryzowanego dystrybutora lub dowolnie wybranego przez siebie. Do lokalizacji i dotarcia do sprzedawców służy mapa cyfrowa.


Z kolei w „Kalkulatorze wibracji” uzyskamy informacje o bezpiecznym dla zdrowia czasie pracy wybraną maszyną Metabo. Kalkulator umożliwia także obliczenie takiego czasu dla dowolnego elektronarzędzia. W tym celu należy wpisać w odpowiednie pole wartość wibracji podaną przez producenta maszyny wyrażoną w m/s2.
Aby zarejestrować posiadane maszyny Metabo, należy utworzyć w serwisie internetowym (metabo-service.com) konto użytkownika. Służy do tego zakładka „Rejestracja użytkownika”. Po utworzeniu konta i potwierdzeniu go za pośrednictwem poczty elektronicznej, nowe urządzenia Metabo rejestrujemy korzystając z zakładki „Zarejestruj nowy produkt”. Tam odpowiednie dane (numer katalogowy i fabryczny) wpisujemy ręcznie lub korzystamy ze skanera kodu kreskowego. Dokonane operacje zatwierdzamy, aby zostały one zapisane w bazie danych prowadzonej przez Metabo. Dostęp on-line do zarejestrowanego sprzętu mamy w zakładce „Moje zarejestrowane produkty”. Tam znajduje się ich lista. Zaś każde z zapisanych na niej urządzeń ma w aplikacji własną stronę z linkami do instrukcji obsługi, listy części zamiennych i strony informacyjnej w serwisie metabo.com. Jest też link pozwalający na ściągnięcie do aplikacji dla danego urządzenia certyfikatu gwarancji XXL.


Do zakupów nowego sprzętu Metabo i zamówienia usług serwisowych za pośrednictwem autoryzowanego dealera służy zakładka „Wyszukiwanie dealera”. Gdy otwieramy ją na smartfonie pokazuje się mapa, na której wyświetlana jest nasza lokalizacja i najbliższych autoryzowanych dystrybutorów Metabo. Jest też pole, w które możemy wpisać dowolnie wybrane miejsce. Tę opcję np. możemy wykorzystać wtedy, gdy znajdujemy się w lokalizacji oddalonej od naszej firmy czy miejsca zamieszkania, w tym także w przypadku przebywania czy pracy zagranicą. Nie jesteśmy więc ograniczeni terytorium kraju, w którym mieszkamy. Po wpisaniu w pole wyszukiwania wybranej lokalizacji i jej zatwierdzeniu na mapie możemy zobaczyć najbliższych w stosunku do niej dystrybutorów Metabo. Z kolei po kliknięciu na pineskę dystrybutora ukazuje się niewielkie pole z jego adresem oraz opcją nawigowania. Po jej wybraniu, przechodzimy do aplikacji google maps, która pokazuje nam alternatywne drogi dojazdu i umożliwia aktywne skorzystanie z nawigacji.
Naszym zdaniem, mobilna aplikacja Metabo to wygodne narzędzie dla użytkowników sprzętu

niemieckiej firmy dający im szybki dostęp do potrzebnych informacji. Ma przyjazny i przejrzysty interfejs, co czyni ją łatwą i intuicyjną w obsłudze. Jest dostępna na smartfony z systemem Android lub iOS. Można ją pobrać bezpłatnie z App Store i Google Play.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments