MŁOTOWIERTARKA TRYTON TMM710K: LEKKA, MAŁA, Z ZAPASEM MOCY

Na pierwszy rzut oka Tryton TMM710K wygląda jak typowa młotowiertarka z uchwytem SDS-plus o konstrukcji „L”. Kiedy jednak poznamy kompaktowe wymiary, wagę i znakomite wyważenie tej maszyny, uznamy że to bardzo ciekawa propozycja, godna uwagi.

Wszyscy, którzy mieli okazję pracować maszyną, podkreślają jej niewielkie, wręcz kompaktowe wymiary. Czyni to z elektronarzędzia poręcznego pomocnika w czasie na przykład wykonywania otworów pod długie kołki rozporowe, jak chociażby te wykorzystywane w trakcie montażu ościeżnic. Narzędzie wyjątkowo dobrze sprawdza się również we wszelkiego rodzaju

pracach remontowych i wykończeniowych. Po założeniu dłuta bez problemu przygotujemy bruzdy pod instalację elektryczną. Z dużą łatwością wykonamy także serie otworów w betonowych ścianach. Tryton TMM710K ma wystarczający zapas mocy, a energia udaru wynosi 2.6 J. Zastosowany pneumatyczny mechanizm udarowy może generować nawet 5000 uderzeń na minutę. Jest to wartość wystarczająca, aby kruszyć twarde materiały budowlane. Niewielka waga maszyny i jej moc sprawia, że jest idealna do wykonywania otworów w sufitach, gdyż utrzymywanie jej nad głową nie wymaga dużej siły i wcześniejszych cyklicznych treningów na siłowni.

Warta podkreślenia jest również wysoka precyzja wykonania maszyn. Wszystkie elementy są doskonale spasowane. Rękojeść jest pokryta sprężystym tworzywem sztucznym minimalizującym poziom odczuwalnych drgań i jednocześnie umożliwiającym pewny chwyt. Pod obudową znajdziemy wysokiej jakości jednostkę napędową o mocy 710W, utwardzoną przekładnię, mechanizm udarowy oraz pyłoszczelne łożyska. Wszystkie te elementy składają się na wysoką jakość maszyny, która sprawia, że będzie ona pracowała przez wiele lat.

opr. HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar