MŁOTKI PROLINE Z SYSTEMEM ANTYWIBRACYJNYM

Marka PROLINE rozszerzyła swoją ofertę narzędzi ręcznych o rodzinę innowacyjnych młotków z amortyzowanymi obuchami i antywibracyjnymi rękojeściami z gumy termoplastycznej. W jej skład wchodzą młotek blacharski (12595), ślusarski (12597), stolarski (12596) i ciesielski (12598).

Nowe młotki PROLINE 12595-12598 wyposażono w przyjemne w dotyku i estetyczne rękojeści z gumy termoplastycznej (TPR). Takie ich wykonanie zmniejsza wibracje przenoszone na ręce użytkownika powstające podczas pobijania tymi narzędziami. Jak wiadomo, są one skutkiem odbić młotków od twardych powierzchni wbijanych czy kształtowanych elementów: gwoździ, sworzni, blachy itp. Aby w większym stopniu zredukować drgania nieprzyjemne dla użytkowników i szkodliwe dla nich oraz dla samych narzędzi, w prezentowanych

młotkach zastosowano sprężynowy mechanizm amortyzujący odbicia obucha. Ponadto, aby zwiększyć trwałość tych narzędzi, połączenie rękojeści z obuchem wzmocniono dodatkowo nitem. Nie zapomniano też wykonać w końcowym odcinku uchwytu praktycznego otworu służącego do zawieszania tych narzędzi.
Obuchy omawianych młotków PROLINE wyprodukowano z wytrzymałej stali chromowo-molibdenowej (CrMo). Każdy z nich ma swoisty dla siebie kształt obucha i związane z tym funkcjonalności. I tak np. młotek ciesielski i stolarski wyposażono w magnes służący do przytrzymywania wbijanych gwoździ, oraz pazury do ich wyciągania.
Reasumując, nowe młotki PROLINE są owocem udanej implementacji do tych narzędzi nowoczesnych rozwiązań materiałowych i mechanicznych. Okazuje się, że te tradycyjne, proste w konstrukcji narzędzia, można w istotny sposób ulepszyć, a pracę nimi uczynić mniej uciążliwą i bardziej efektywną.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments