MŁOTKI BEZODRZUTOWE OD YATO YT-46190 i YT-46191

Bogate portfolio produktów marki YATO wzbogaciło się właśnie o dwie bardzo ciekawe propozycje – bezpieczne, wzmocnione młotki bezodrzutowecYT-46190 i YT-46191. Pierwszy z nich waży 300, a drugi 700 gramów.

Tego typu narzędzia stosowane są w przemyśle, transporcie, budownictwie i pracach montażowych, np. podczas mocowania części w dużych maszynach budowlanych i urządzeniach czy dobijaniu poziomującym płytek ceramicznych. Znajdują także zastosowanie w pracach blacharskich.

 

Młotki bezodrzutowe mają specjalną konstrukcję, dzięki której po uderzeniu narzędzie nie odbija się, a wręcz jakby przylepia się na chwilę

do uderzanej powierzchni, oddając jej maksimum energii. Niepodważalną zaletą młotka bezodrzutowego jest większe bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ nie ma możliwości niekontrolowanego odbicia obucha od obrabianego materiału.

 

Trzonki i obuchy młotków bezodrzutowych YATO YT-46190 i YT-46191 wykonane są z odpornego na uszkodzenia tworzywa ABS na bazie włókien szklanych. Natomiast wyprofilowany trzonek z antypoślizgowego materiału gwarantuje pewny, stabilny chwyt. Istotą tego typu narzędzi jest sposób wykonania obucha. W rozwiązaniach YATO obuchy w połowie objętości wypełnione są stalowym śrutem, co zapewnia jego swobodne przemieszczanie i tym samym niweluje efekt odbicia młotka od materiału. Dodatkową ochroną zapobiegającą uszkodzeniu obrabianych elementów jest mosiężny bijak, który – w zależności od modelu – ma średnicę 20 lub 32 mm. Zastosowanie mosiężnych bijaków z jednej strony zwiększa skuteczność uderzenia, a z drugiej strony zapobiega powstaniu przypadkowych iskier, które mogą być mocno niepożądane w miejscach zagrożonychwybuchem.

char
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar