MŁOT WYBURZENIOWY CROWN CT 18095

Marka CROWN niedawno pojawiła się na polskim rynku profesjonalnych elektronarzędzi. Prezentację jej narzędzi rozpoczynamy od młota wyburzeniowego CT 18095 klasy 17-19 kg.

 

Młot CROWN CT 18095 przeznaczony jest do kruszenia betonu, wyburzania ścian działowych, fundamentów, przebijania stropów, rozkuwania podłóg itp. Z powodzeniem można go zastosować też do ubijania gruntów oraz prac drogowych. Elektronarzędzie generuje udary o częstotliwości 1400/min i energii 50 J, mając moc nominalną 1700 W. Jak łatwo policzyć, oferuje bardzo dobry stosunek mocy do energii udarowej, co oznacza, że jego napęd i pneumatyczny mechanizm charakteryzują się wysoką sprawnością. Narzędzie wykonane jest bardzo solidnie – ma obudowę prawie całkowicie metalową. Jedynie

niewielka część obudowy spodu silnika i rękojeść główna wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego. Urządzenie waży 19 kg. Jak wiadomo, w przypadku prowadzenia prac wyburzeniowych, np. kruszenia elementów betonowych, taka masa jest atutem. Dzięki niej nie musimy silnie dociskać młota do obrabianego materiału. Sama masa narzędzia ułatwia nam w tym przypadku pracę, gdyż wywiera spory nacisk na powierzchnię obrabianą, stabilizując działanie maszyny. Zadanie operatora ogranicza się więc tylko do utrzymywania młota w pozycji mniej lub bardziej pionowej.

 

Do operowania narzędziem służą dwie rękojeści. Boczną rękojeść, czyli tzw. uchwyt pomocniczy, możemy dowolnie ustawiać w zakresie 0–360°. Pozwala to jej pozycję optymalnie dopasować do wymagań operatora. Rękojeść główna ma miękkie pokrycie gumowe (soft grip), które podwyższa wygodę operowania narzędziem i ułatwia utrzymanie go. Rękojeść ta jest szeroka i umożliwia trzymanie młota dwoma rękami w pozycji pionowej. Aby zmniejszyć wibracje przenoszone na ręce operatora, w prezentowanym młocie zastosowano system antywibracyjny. Urządzenie uruchamia się za pomocą włącznika słupowego znajdującego się w rękojeści głównej i jednocześnie blokuje do pracy ciągłej. Operator nie musi więc cały czas przyciskać włącznika, co pozwala mu na pełne skupienie się na wykonywanej pracy.
Proste i łatwe jest też mocowanie dłut w młocie i ich ewentualna wymiana. Montowane są one w sześciokątnym gnieździe 30 mm (tzw. HEX-30). Tego rodzaju uchwyt charakteryzuje się masywną konstrukcją oraz długą żywotnością i przy tym gwarantuje łatwą wymianę osprzętu: dłut, szpicaków, ubijaków itp. W tym celu najpierw trzeba odryglować uchwyt, zmieniając położenie trzpienia blokującego. Po wsunięciu dłuta należy obrócić regiel, zmieniając jego położenie o 180°, aby zablokować narzędzie.
Elektryczne przewodowe młoty wyburzeniowe pracują często w bardzo ciężkich warunkach. Aby zapewnić im bezawaryjne działanie i długą żywotność, należy te maszyny okresowo konserwować. Marka CROWN ułatwiła to zadanie, wyposażając CT 18095 w lampkę sygnalizującą konieczność wymiany szczotek silnika. Natomiast o jego podłączeniu do sieci lub pracującego agregatu prądotwórczego informuje zapalenie się lampki wskaźnika zasilania. To proste rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracy, przeciwdziałając przypadkowemu uruchomieniu maszyny.
Elektryczny młot udarowy firmy CROWN to narzędzie proste w budowie i budzące zaufanie, przeznaczone dla prawdziwych profesjonalistów. Doskonale sprawdzi się w ciężkich pracach wyburzeniowych, drogowych, sanitarnych, remontowych itd. Jest też łatwe w transporcie i przechowywaniu, gdyż dostarczane w mocnej walizce z tworzywa sztucznego wyposażonej w kółka, mieszczącej dłuto i szpiczak, dwie tubki smaru, rękojeść dodatkową oraz zapasowe szczotki silnika.

pins

Dane techniczne młota udarowego CROWN CT 18095

Moc nominalna 1700 W
Zasilanie 230 V
Częstotliwość udarów 1400 min-1
Energia udaru 50 J
Waga 19 kg
Uchwyt narzędziowy 6-kątny 30 mm (HEX-30)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar