MŁOT UDAROWY YATO YT-82001

Do redakcji trafił potężny młot udarowy YATO YT-82001. Urządzenie przeznaczone jest do bardzo trudnych zadań, dlatego jest w stanie znieść zarówno duże obciążenia, jak i surowe traktowanie w warunkach budowlanych.

 

Młot YATO YT-82001 przeznaczony jest do kruszenia betonu, wyburzania ścian działowych, skuwania tynków i żłobienia kanałów w celu prowadzenia różnorodnych instalacji. Z powodzeniem może być również wykorzystany do ubijania powierzchni oraz prac drogowych. Jego energia pojedynczego udaru wynosi aż 65 J mocy pobieranej przez urządzenie o wartości jedynie 1600 W. Młot ten ma więc bardzo dobry stosunek mocy do energii udarów – jego napęd i pneumatyczny mechanizm udarowy są bardzo sprawne.

Udary generowane są z częstotliwością 1900/min.
Narzędzie wykonane jest bardzo solidnie, ma bowiem metalową obudowę mechanizmów i silnika, a przy tym waży jedynie 15,6 kg. W przypadku prowadzenia prac wyburzeniowych, kruszenia dużych brył betonu czy kamieni taka waga jest atutem. Wystarczy oprzeć dłuto o powierzchnię przeznaczoną do rozbicia i uruchomić młot, gdyż masa narzędzia ułatwia nam w tym przypadku pracę, wywierając duży nacisk na obrabianą powierzchnię. Zadanie pracownika ogranicza się więc do stabilnego utrzymania młota w pionie, nie musi on maszyny dociskać do kruszonej powierzchni. W operowaniu narzędziem pomagają dwie rękojeści. Boczna rękojeść jest uchwytem pomocniczym, a jej konstrukcja pozwala na dowolne położenie w zakresie 360° dookoła młota. W ten sposób operator może szybko przyjąć optymalną pozycję podczas pracy. Rękojeść główna pokryta jest antywibracyjną okładziną gumową, co podwyższa komfort pracy i ułatwia trzymanie narzędzia. Zintegrowany w niej włącznik wyposażono w blokadę do pracy ciągłej.
Bezproblemowe jest też mocowanie dłut w młocie i ich ewentualna wymiana. Mocowane są one w sześciokątnym gnieździe (HEX) 30 mm. Tego rodzaju uchwyt charakteryzuje się długą żywotnością oraz gwarantuje łatwą wymianę osprzętu: dłut, szpicaków, ubijaków itp. Można ją wykonać nawet jedną ręką. W tym celu najpierw trzeba odryglować uchwyt, zmieniając położenie trzpienia blokującego. Po wsunięciu dłuta należy obrócić regiel, zmieniając jego położenie o 180° i jednocześnie blokując narzędzie.

 

 

Elektryczny młot udarowy YATO YT-82001 przeznaczony jest do pracy ciągłej w bardzo ciężkich warunkach. Aby zapewnić bezawaryjną pracę i długą żywotność maszyny, należy zadbać o efektywne smarowanie jej mechanizmu udarowego. Młot ma wbudowany zbiornik oleju, którego pojemność (przy pracy 3–4 godz. dziennie) wystarcza na 20 dni. W każdej chwili można sprawdzić ilość oleju poprzez specjalny wziernik. Jeżeli wysokość warstwy oleju zbliża się do poziomu 3 mm, olej w młocie należy uzupełnić. Zalecany przez producenta olej to olej silnikowy o klasie lepkości SAE 0W-30. Narzędzie dostarczane jest w solidnej metalowej walizce, w której – oprócz młota – znajdują się dłuto płaskie i szpicak.
Elektryczny młot udarowy firmy YATO budzi zaufanie i jest narzędziem dla prawdziwych profesjonalistów. Jeżeli ktoś trudni się wyburzaniem i pracami drogowymi czy zakładaniem instalacji grzewczych, chłodzących, elektrycznych oraz sanitarnych, z pewnością będzie usatysfakcjonowany wydajnością, wytrzymałością i trwałością tego urządzenia.
pins

Dane techniczne młota udarowego YATO YT-82001

Moc nominalna 1600 W
Zasilanie 230 V
Częstotliwość udarów 1900 min-1
Energia udaru 65 J
Waga 15,6 kg
Uchwyt narzędziowy HEX (6-kątny) 30 mm

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar