MŁOT UDAROWY YATO YT-82001
Do redakcji trafił potężny młot udarowy YATO YT-82001. Urządzenie przeznaczone jest do bardzo trudnych zadań, dlatego jest w stanie znieść zarówno duże obciążenia, jak i surowe traktowanie w warunkach budowlanych.
Młot YATO YT-82001 przeznaczony jest do kruszenia betonu, wyburzania ścian działowych, skuwania tynków i żłobienia kanałów w celu prowadzenia różnorodnych instalacji. Z powodzeniem może być również wykorzystany do ubijania powierzchni oraz prac drogowych. Jego energia pojedynczego udaru wynosi aż 65 J mocy pobieranej przez urządzenie o wartości jedynie 1600 W. Młot ten ma więc bardzo dobry stosunek mocy do energii udarów – jego napęd i pneumatyczny mechanizm udarowy są bardzo sprawne.
Udary generowane są z częstotliwością 1900/min.Narzędzie wykonane jest bardzo solidnie, ma bowiem metalową obudowę mechanizmów i silnika, a przy tym waży jedynie 15,6 kg. W przypadku prowadzenia prac wyburzeniowych, kruszenia dużych brył betonu czy kamieni taka waga jest atutem. Wystarczy oprzeć dłuto o powierzchnię przeznaczoną do rozbicia i uruchomić młot, gdyż masa narzędzia ułatwia nam w tym przypadku pracę, wywierając duży nacisk na obrabianą powierzchnię. Zadanie pracownika ogranicza się więc do stabilnego utrzymania młota w pionie, nie musi on maszyny dociskać do kruszonej powierzchni. W operowaniu narzędziem pomagają dwie rękojeści. Boczna rękojeść jest uchwytem pomocniczym, a jej konstrukcja pozwala na dowolne położenie w zakresie 360° dookoła młota. W ten sposób operator może szybko przyjąć optymalną pozycję podczas pracy. Rękojeść główna pokryta jest antywibracyjną okładziną gumową, co podwyższa komfort pracy i ułatwia trzymanie narzędzia. Zintegrowany w niej włącznik wyposażono w blokadę do pracy ciągłej.
Bezproblemowe jest też mocowanie dłut w młocie i ich ewentualna wymiana. Mocowane są one w sześciokątnym gnieździe (HEX) 30 mm. Tego rodzaju uchwyt charakteryzuje się długą żywotnością oraz gwarantuje łatwą wymianę osprzętu: dłut, szpicaków, ubijaków itp. Można ją wykonać nawet jedną ręką. W tym celu najpierw trzeba odryglować uchwyt, zmieniając położenie trzpienia blokującego. Po wsunięciu dłuta należy obrócić regiel, zmieniając jego położenie o 180° i jednocześnie blokując narzędzie.
Elektryczny młot udarowy YATO YT-82001 przeznaczony jest do pracy ciągłej w bardzo ciężkich warunkach. Aby zapewnić bezawaryjną pracę i długą żywotność maszyny, należy zadbać o efektywne smarowanie jej mechanizmu udarowego. Młot ma wbudowany zbiornik oleju, którego pojemność (przy pracy 3–4 godz. dziennie) wystarcza na 20 dni. W każdej chwili można sprawdzić ilość oleju poprzez specjalny wziernik. Jeżeli wysokość warstwy oleju zbliża się do poziomu 3 mm, olej w młocie należy uzupełnić. Zalecany przez producenta olej to olej silnikowy o klasie lepkości SAE 0W-30. Narzędzie dostarczane jest w solidnej metalowej walizce, w której – oprócz młota – znajdują się dłuto płaskie i szpicak.
Elektryczny młot udarowy firmy YATO budzi zaufanie i jest narzędziem dla prawdziwych profesjonalistów. Jeżeli ktoś trudni się wyburzaniem i pracami drogowymi czy zakładaniem instalacji grzewczych, chłodzących, elektrycznych oraz sanitarnych, z pewnością będzie usatysfakcjonowany wydajnością, wytrzymałością i trwałością tego urządzenia.
pins
Dane techniczne młota udarowego YATO YT-82001
Moc nominalna | 1600 W |
Zasilanie | 230 V |
Częstotliwość udarów | 1900 min-1 |
Energia udaru | 65 J |
Waga | 15,6 kg |
Uchwyt narzędziowy | HEX (6-kątny) 30 mm |
Bardzo fajny artykuł, namówiliście mnie do ostatecznej decyzji i kupiłem ten młot. Ale mam jeden problem. Czy producent zmienił zalecenia? Posiadam ten model od kilku dni i chciałem dokupić olej. Piszecie że potrzebny jest olej 0w30 natomiast ja mam w instrukcji 20w50. Nie znam się na olejach i nie wiem jaka to różnica.
Jako elektryk muszę czasem wykuć strop oraz wbić szpilki uziemienia. Trochę ciężki ale musi ważyć, kilka minut i ręka się przyzwyczaiła. Polecam konkretne śniadanie, pączek i kawa to jednak za mało przy tym młocie 🙂 Strop to już nie przeszkoda. Uziemienie wbija super.
Pozdrawiam
Zapytamy markę YATO i damy odpowiedź. Serdecznie pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl
Odpowiedź marki YATO:
“Olej 20w50 jest gęstszy niż 0w30, więc młot jest bardziej odporny na wyciek podczas długotrwałej pracy.
Wiele takich urządzeń pracuje w wypożyczalniach sprzętu bezawaryjnie, stosując właśnie olej 20W50”.
Serdecznie pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl
A jaki ten olej kupic jesli mozna wiedziec Jakiej marki jesli mozna spytac Bo jak szukam to sa oleje do samochodu
W instrukcji młota czytamy: Mechanizm młota jest smarowany za pomocą kąpieli olejowej. Na spodzie obudowy znajduje się wlew oleju z okienkiem inspekcyjnym. Jeżeli po ustawieniu młota uchwytem narzędziowym skierowanym ku górze nie będzie widoczny olej w okienku inspekcyjnym należy uzupełnić jego brak. Poziom oleju powinien wynosić ok. 3 mm mierzonych od dolnej krawędzi okienka inspekcyjnego. Zalecane jest użycie oleju silnikowego o klasie lepkości SAE 20W-50. Uzupełnienie braku oleju należy przeprowadzić w następujący sposób. Odłączyć wtyczkę przewodu zasilającego od gniazdka sieciowego. Odwrócić młot tak, aby wlew oleju został skierowany do góry. Odkręcić zatyczkę wlewu z okienkiem inspekcyjnym. Należy zachować ostrożność, aby… Czytaj więcej »
Witam, mam pytanie: jest też młot YT-82002. To jest młodszy brat opisywanego przez Was młota, jest lepszy, warto dopłacać?
Ma gwarancję 3-letnią po rejestracji dla użytkownika niekomercyjnego, jest mocniejszy o 5 J, lepsza rękojeść w wykonaniu antywibracyjnym i design. pozdrawiamy. portalnarzedzi.pl