MŁOT UDAROWO-OBROTOWY SDS-MAX YATO YT-82135

Do oferty elektronarzędzi YATO wchodzi właśnie duży młot udarowo-obrotowy klasy 12 kg o symbolu YT-82135, którym wykonamy zarówno wiercenie, jak i kucie.

Narzędzie to przeznaczone jest do wykonywania najcięższych prac w szeroko pojętej branży ogólnobudowlanej. Maszyna napędzana jest silnikiem o mocy 1600 W, który zapewnia maksymalną prędkość obrotową 250 min-1 regulowaną od 175 obr./min. Sprawny układ udarowy generuje nawet 2350 uderzeń/min z maksymalną mocą 25 J. W układzie napędowym znajdziemy m.in. układ łagodnego rozruchu, który chroni silnik i wydłuża jego żywotność, a także sprzęgło przeciążeniowe, które zabezpiecza operatora przed wyrwaniem maszyny z rąk przez odłączenie napędu od wiertła w momencie jego

zakleszczenia. Obudowy mechanizmu udarowego i przekładni są wykonane ze stali i zabezpieczone przed pyłem. Młot udarowo-obrotowy YATO YT-82135 ma beznarzędziowo obsługiwany uchwyt SDS-max. Wykonamy nim wiercenie koronami udarowymi o średnicy do 160 mm, a wiertłami do 52 mm. Młot ma konstrukcję L-kształtną, w której silnik umieszczono prostopadle w stosunku do osi obrotu wiertła. Uchwyt główny zamocowany jest do korpusu za pomocą elastycznych połączeń, które pełnią funkcję sytemu antywibracyjnego. Młot wyposażono w uchwyt pomocniczy w kształcie litery „D” z regulacją położenia, a także drugą rękojeść pomocniczą do wiercenia w poziomie.

Marek Pudło

yt-82135_a

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar