Młot kujący Tryton TMM1600X

Każdy chce kupić jak najlepszą maszynę, najczęściej dysponując ograniczonym budżetem. Debiutujący właśnie na rynku młot udarowy kujący Tryton TMM1600X potrafi tym wymaganiom z powodzeniem sprostać. Spośród podobnych maszyn z tej kategorii cenowej wyróżnia się wysoką wartością maksymalnej energii udaru oraz solidnym osprzętem dostarczanym wraz z maszyną w trwałym kufrze transportowym. Trudno znaleźć lepszą alternatywę w takiej cenie.

TMM1600X_01_1
Narzędzie napędzane jest 1600-watowym silnikiem. Cała moc użyteczna generowana przez jednostkę napędową przekazywana jest mechanizmowi udaru pneumatycznego, który generuje od 1000 do

2300 udarów/min o maksymalnej sile 25 J. Częstotliwość udarów można ustawiać za pośrednictwem pokrętła znajdującego się w pobliżu dolnego mocowania rękojeści głównej. Regulacja pozwala dopasować siłę maszyny do konkretnej sytuacji i twardości kruszonego materiału. Nie zawsze bowiem praca na najwyższych ustawieniach daje odpowiednie efekty. Zakres regulacji młota wynosi 5–25 J.

Maszyna ma konstrukcję „L”, co oznacza, że silnik umieszczony jest prostopadle do osi wrzeciona. Dzięki temu młot na dobre wyważenie i jest stosunkowo krótki, co ułatwia operowanie nim. Dłuto można ustawić w jednej ze zdefiniowanych 12 pozycji kątowych. Do przenoszenia maksymalnie 25-dżulowej energii na osprzęt służy solidny uchwyt SDS-max.

Młot kujący TMM1600X jest świetnie przygotowany do pracy w najcięższych warunkach. Zastosowano w nim solidne obudowy z grubego tworzywa, które chronią najważniejsze podzespoły narzędzia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystkie elementy są ze sobą świetnie spasowane i daleko im do wyglądu „taniej chińszczyzny”. Najważniejsze elementy mechanizmu udarowego wykazują się wysoką trwałością i żywotnością.

Prezentowany młot TMM1600X wyposażony jest w układ antywibracyjny, który skutecznie tłumi drgania. Pozwala znacznie zredukować poziom wibracji przenoszonych na ramiona operatora i tym samym ułatwia pracę.

Maszyna dobrze leży w dłoniach – to w dużej mierze zasługa wygodnej i dobrze wyprofilowanej rękojeści głównej wykonanej w kształcie litery „D” ze zintegrowanym dużym włącznikiem głównym oraz bocznej rękojeści pomocniczej. Jest ona obracana o 360° wokół osi urządzenia, co pozwala dopasować ustawienie uchwytu dodatkowego zarówno do wzrostu operatora, jak i do specyfiki sytuacji roboczych.

Młot kujący Tryton TMM1600X z powodzeniem można polecić każdemu, kto potrzebuje wykonać zaawansowane prace remontowe lub po prostu chce spróbować swoich sił w wyburzeniach. W tym przedziale cenowym znalezienie produktu oferującego lepszą jakość będzie bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar