MŁOT KUJĄCY DEDRA DED7849

Młot kujący Dedra DED7849 klasy SDS-max ma niewielkie rozmiary i masę. Pozwala więc pracować wygodnie w różnych pozycjach, w tym nawet ponad głową.

Jak wiadomo, na rynku dostępnych jest niewiele młotów elektropneumatycznych klasy 5 kg z uchwytem SDS-max, które przeznaczone są wyłącznie do kucia. Przeważnie sprzęt taki służy też do wiercenia. Dwufunkcyjne młotki SDS-max, zwane kombi lub udarowo-obrotowymi, są bez wątpienia bardziej uniwersalne. Jednakże tego typu sprzęt wyłącznie kujący ma też swoje zalety. Doskonałym tego przykładem jest prezentowany młot Dedra DED7849. W elektronarzędziu tym nie znajdziemy ciężkiej i dużej przekładni, a za to większy i mocniejszy silnik oraz skuteczniejszy mechanizm

udaru pneumatycznego. A do tego jego masa mieści się w granicach 4,8 kg. Jak wiadomo, przeciętny młot kująco-wiercący o masie 5 kg wyposażony jest w silnik o mocy ok. 750–900 W, zaś jego mechanizm udarowy umożliwia generowanie uderzeń o energii ok. 10 J. Prezentowany młot kujący DED7849, mając masę 4,8 kg, kryje silnik 1150 W, a każdy udar ma energię 15 J i jest generowany z częstotliwością 4200 uderzeń/min. Przy tym omawiany sprzęt, jak na młoty SDS-max, jest naprawdę kompaktowy. Ma klasyczną konstrukcję „L” (silnik umieszczony jest prostopadle do osi mechanizmu udarowego), która w przypadku elektropneumatycznych młotów klasy 3–7 kg jest standardowa i spotykana we wszystkich modelach tych urządzeń. Młotek SDS-max Dedra DED7849 jest więc przeznaczony dla użytkowników, którzy bardzo dużo kują czy bruzdują oraz pracują w różnych pozycjach, w tym prowadzą obróbkę na wysokości głowy lub ponad nią.

 

W młotku SDS-max Dedra DED7849, jak już wspominaliśmy, zastosowano narzędziowy uchwyt SDS-max. Do montażu/demontażu w nim osprzętu trzeba odsunąć pierścień blokujący. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że uchwyt pozwala mocować dłuta w 12 pozycjach kątowych. W tym celu należy przesunąć pierścień blokady. Dzięki temu w przypadku użycia dłuta można z łatwością dobrać dogodną pozycję do pracy.


Pełną kontrolę podczas pracy prezentowanym młotem zapewniają dwie ergonomicznie wyprofilowane rękojeści. W uchwycie głównym (tylnym) o kształcie „D” zintegrowano spustowy włącznik zasilania z blokadą do pracy ciągłej. Jak wiadomo, przy kuciu nie reguluje się prędkości obrotowej silnika, a długotrwałą pracę prowadzi się dużo efektywniej, kiedy nie musimy cały czas wciskać włącznika maszyny. Nadmieniamy, że uchwyt dodatkowy w młotku Dedra DED7849 montuje się po prawej lub lewej stronie mechanizmu udarowego.

 

Reasumując, Dedra DED7849 oferuje duży zapas mocy i bardzo wydajny mechanizm udarowy oraz parametry młota kująco-wiercącego klasy 7 kg przy gabarytach bliskich niewielkim młotkom SDS-plus. Jest więc doskonałym narzędziem dla instalatorów: elektryków, hydraulików, monterów klimatyzacji.

pins

Dane techniczne młota udarowego Dedra DED7849

Moc1150 W
Częstotliwość udarów4200/min
Energia pojedynczego udaru15 J
UchwytSDS-max
Waga4,8kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments