Miniszczypce-klucz Knipex 86 03 125

Trend miniaturyzacji produktów nie ominął narzędzi ręcznych. Jest to konsekwencją zmniejszania gabarytów maszyn i urządzeń, do których obsługi normalnowymiarowe narzędzia ręczne są często za duże i za mało dokładne. Dlatego niemiecka firma KNIPEX opracowała mininarzędzia, które niczym nie ustępują większym odpowiednikom, a do tego przewyższają je poręcznością i łatwością obsługi oraz możnością swobodnego manipulowania w miejscach trudno dostępnych.


To narzędzia szczególnie przydatne w pracach montażowych, serwisowych i instalacyjnych, w których montujemy lub obrabiamy niewielkie elementy lub pracujemy

w trudno dostępnych miejscach. Zapewniają przy tym dużą dokładność pracy i dlatego można je stosować nawet w mechanice precyzyjnej. Ich zawsze równoległe szczęki umożliwiają pewne chwytanie elementów złącznych. Można je też ustawiać bezpośrednio na chwytanym przedmiocie.
 
Miniszczypce-klucz Knipex 86 03 125 oferują 11 ustawień rozwarcia szczęk o zakresie do 23 mm. Ponieważ zastosowano w nich przełożenie dźwigni wynoszące 1:10, można nimi bardzo mocno ściskać chwytane elementy. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w roli uniwersalnego klucza. Szczypce-klucz Knipex 86 03 125 mają długość 125 mm oraz ważą zaledwie 105 g. Wykonano je ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej i hartowanej olejowo oraz pokryto powłoką niklową, minimalizującą poślizg szczęki tych narzędzi. Ich rękojeści mają ergonomiczne nakładki z cienkiego PCW dające gwarancję pewnego i wygodnegochwytu.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments