Ministerstwo Gospodarki doceniło PROFIX

PROFIX jest przedsiębiorstwem mającym istotny wkład w rozwój polskiej gospodarki. 27 maja firma została uhonorowana nową odznaką honorową przyznawaną przez ministra gospodarki. To najlepszy dowód na to, że PROFIX jest dostawcą wysokiej jakości produktów. Firmą, w której warto pracować i z którą warto współpracować.


Odznaka i okazjonalny dyplom został wręczony przez ministra gospodarki i wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego 27 maja 2015 r. w Kazuniu Polskim w trakcie uroczystości z okazji XXV-lecia Samorządu Gminy Czosnów. W imieniu Profix wyróżnienie odebrał wiceprezes zarządu Mirosław Cichecki.

/>Wyróżnienie przyznane firmie Profix pokazuje, iż warto wkładać duży wysiłek w tworzenie nowych miejsc pracy w Polsce, wspierając rodzimą gospodarkę oraz że warto współpracować z władzami samorządowymi. Jest też dowodem na to, że sprawnie realizowana strategia rozwoju pozwala łączyć cele sprzedażowe oraz interesy społeczne. – Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zauważeni na arenie ogólnopolskiej jako przedsiębiorstwo z rodzimym kapitałem, które stara się tworzyć miejsca pracy na terenie swojego województwa, jak również w pozostałych regionach Polski. Odznaka honorowa od ministra Janusza Piechocińskiego to dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy nad rozwojem firmy – komentuje Mirosław Cichecki.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Profix obchodził jubileusz 20-lecia działalności na polskim rynku. Na przestrzeni dwóch dekad stał się nowoczesnym polskim przedsiębiorstwem, które obsługuje blisko 5000 kontrahentów, a wytwarzane i sprzedawane produkty są obecne w wielu polskich domach.
Obecna oferta Profix to ponad 10.000 narzędzi, elektronarzędzi i akcesoriów do zastosowania w wielu dziedzinach. To także rozwijana niezwykle dynamicznie w ostatnich latach oferta odzieży ochronnej i roboczej. Dzięki produktom znajdujących się dziś w ofercie Profix wiele grup zawodowych może pracować bezpieczniej i z większą wydajnością. Wkład Profix w rozwój polskiej gospodarki to nie tylko zaawansowane jakościowo produkty. To także coraz większa sprzedaż eksportowa i obecność firmy na kolejnych rynkach.

Profix zatrudnia obecnie około 250 osób. Część z nich to mieszkańcy Czosnowa i okolic. Ich podatki zasilają również budżet gminy. Dzięki temu władzom samorządowym łatwiej jest realizować inwestycje, które podnoszą jakość życia. – Jesteśmy jednym z większych pracodawców w gminie Czosnów. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać stabilność i pewność zatrudnienia. Dlatego z perspektywy czasu mogę przyznać, że nam się to udaje. Możemy poszczycić się dużą grupą pracowników, którzy są z nami od 5, 10 a nawet 15 lat – podkreśla Mirosław Cichecki.
Profix ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień, w tym także tytuł Solidnego Pracodawcy 2013 oraz wyróżnienie „Odkrycie Roku 2015” w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług Laur Konsumenta. Teraz do tych wyróżnień dołączyła Odznaka Honorowa za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP. – Kiedy odbierałem to zaszczytne wyróżnienie, minister Piechociński złożył na moje ręce serdeczne gratulacje dla zarządu oraz całej załogi. Powiedział, że jest pod wrażeniem dynamiki rozwoju firmy Profix – podsumował Mirosław Cichecki.