Mini-szlifierka akumulatorowa Dedra DED6903

Mini-szlifierka Dedra DED6903 z linii SAS + ALL to bardzo poręczne narzędzie dla fachowców i majsterkowiczów zajmujących się obróbką precyzyjną.

Akcesoria do wiercenia, frezowania, szlifowania i cięcia

Mini-szlifierka akumulatorowa Dedra DED6903 z wałkiem giętkim to wielofunkcyjne elektronarzędzie, którym można wiercić, frezować, szlifować i ciąć. Typ wykonywanej operacji zależy od zamocowanego w niej osprzętu. Użytkownicy urządzenia na jego standardowym wyposażeniu mają do dyspozycji 40 akcesoriów: minitarcze tnące, minikrążki ścierne i filcowe do polerowania, tulejki ścierne, wiertła o średnicy 3,2 mm, frezy diamentowe 3,2 mm i ze stali szybkotnącej (HSS), okrągłą drucianą miniszczotkę stalową, ceramiczne

miniściernice trzpieniowe, a także trzpienie do mocowania tulejek ściernych, krążków filcowych i ściernych. Akcesoria te mocuje się w tulejce zaciskowej o średnicy 3,2 mm. Znajduje się ona na wrzecionie roboczym w okrągłej i wąskiej, gumowanej rękojeści, którą zakończony jest wałek giętki. Montaż osprzętu ułatwia blokada wrzeciona.

Konstrukcja

Jak łatwo zauważyć, mini-szlifierka akumulatorowa Dedra DED6903 składa się z modułu napędowego i wałka giętkiego o długości 1 m zakończonego wspomnianą rękojeścią z wrzecionem roboczym oraz tuleją zaciskową. Moduł mieści silnik wraz elektroniką sterującą i pokrętłem do regulacji obrotów w zakresie 5000-33000 min-1, włącznik suwakowy, wrzeciono wyjściowe z mocowaniem gwintowym wałka giętkiego, uchwyt na rękojeść wałka i port akumulatora zasilającego, a także przeźroczystą szufladkę oraz 60 niewielkich otworów na akcesoria.
Mini-szlifierka Dedra DED6903 należy do linii elektronarzędzi SAS + ALL i jest zasilana prądem stałym o napięciu 18 V pobieranym z systemowych akumulatorów o pojemnościach 2.0, 4.0 i 5.0 Ah. Dzięki nim dysponuje ona sporym momentem, którego wartość można optymalnie dobrać zarówno do efektywnej, jak i precyzyjnej pracy. Służy do tego wspomniane pokrętło do regulacji obrotów.

Główne zastosowania

Naszym zdaniem, mini-szlifierka akumulatorowa Dedra DED6903 to wysoce uniwersalne urządzenie. Oferuje bowiem szerokie możliwości pracy z różnymi materiałami, których nie sposób tu wymieć. Do głównych jej zastosowań niewątpliwie należy obróbka niewielkich detali z drewna, metalu i kamienia, rzeźbienie w różnych materiałach, grawerowanie i produkcja biżuterii, jak też precyzyjne wiercenie i frezowanie, renowacja dzieł sztuki, elementów ozdobnych, wspomnianej biżuterii itd. Prezentowane urządzenie polecane jest do pracy stacjonarnej wymagającej precyzji i wszechstronności oraz dużej elastyczności pod względem wielkości obrotów i wartości ich momentu. Z jego zalet skorzystają modelarze, mechanicy precyzyjni, jubilerzy, artyści itd.

pins

Dane techniczne akumulatorowej mini-szlifierki Dedra DED6903

Napięcie zasilania18 V
Obroty5000-33000/min
Tuleja zaciskowa3,2 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/2.0. 4.0 lub 5.0 Ah

fot.:pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments