MIESZANIE BEZ PYŁU – MIESZARKI FESTOOL MX

Nowe mieszarki Festool MX z odsysaniem pyłu umożliwiają mieszanie bezpieczne dla zdrowia i zapewniają czyste środowisko pracy.

Praca bez pyłu zaczyna się od mieszania. Dlatego od styczna 2021 roku w ofercie Festool znajdą się nowe mieszarki MX wyposażone w ssawkę do odsysania pyłu. Są to urządzenia przemyślane w każdym szczególe i między innymi wyposażone w nowy uchwyt ochronny, wygodną regulację wysokości pracy ErgoFix, wytrzymałe gumowane naroża rękojeści, łagodny rozruch oraz silnik generujący wysoki moment obrotowy. Profesjonaliści od renowacji –
malarze, wykonawcy zabudów z płyt gipsowo-kartonowych, tynkarze, glazurnicy itp. – mogą więc od stycznia 2021 roku mieszać wygodnie, dokładnie, a przede wszystkim zdrowo.

Bezpieczne dla zdrowia: mieszanie z odsysaniem pyłu

Wszyscy rzemieślnicy dobrze wiedzą z własnej praktyki, że pył powstaje podczas wysypywania do kastry materiałów sproszkowanych i ich mieszania. Teraz to już przeszłość, ponieważ nową ssawkę MX można po prostu przymocować do krawędzi kastry, a to gwarantuje, że pył trafi do odkurzacza, a nie do płuc. Dzięki temu mamy czyste i zdrowe środowisko pracy, a do tego nie musimy wykonywać poprawek z powodu wad spowodowanych przez pył.

Ergonomiczna praca z ErgoFix

Regulacja wysokości pracy ErgoFix umożliwia mieszanie w pozycji wyprostowanej i chroni plecy przed urazami, które przez kumulację w przyszłości spowodują ich bóle. Zaś FastFix – system szybkiej wymiany osprzętu – umożliwia łatwy, beznarzędziowy montaż/demontaż mieszadeł. Z kolei włącznik spustowy z regulacją prędkości obrotowej i blokadą do pracy ciągłej zapewnia płynne oraz długotrwałe mieszanie.

Solidne i mocne

Do sprawnego wykonywania wymagających zadań konieczne są niezawodne narzędzia. Dlatego Festool wyposażył swoje mieszarki MX w mocny silnik ze sterowaniem elektronicznym. W połączeniu z przekładnią umożliwiającą transmisję wysokich momentów obrotowych zapewnia on stałą moc podczas mieszania i gwarantuje długą żywotność urządzeń. Zaś solidne i antypoślizgowe gumowe narożniki rękojeści chronią zarówno mieszarkę, jak i podłogi oraz ściany przed uszkodzeniem. Nowe mieszarki Festool MX z odsysaniem pyłu będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2021 r. (więcej informacji na www.festool.pl)

Pył powstający podczas wsypywania materiału do kastry
Dzięki ssawce MX podczas wsypywania materiału do kastry pył jest zasysany do odkurzacza i mamy czyste środowisko pracy
Włącznik z regulacją obrotów i blokadą do pracy ciągłej
Regulacja maksymalnego poziomu obrotów
Narożniki rękojeści chroniące mieszarkę, podłogi i ściany przed uszkodzeniem
opr HB (mat.Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments