Mieszalniki Skil

W ofercie marki Skil znajdziemy cztery modele mieszalników. Różne rodzaje konstrukcji, zaawansowania technicznego i ceny sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni model dla własnych potrzeb.

 

 

 

 

Mieszalnik elektryczny to zdecydowanie wynalazek ostatnich dwóch dziesięcioleci. W dobie bardzo dynamicznego rozwoju chemii budowlanej, w szczególności różnego rodzaju zapraw i klejów, zaistniała potrzeba posiadania elektronarzędzia, które pozwoli szybko, bezwysiłkowo i przede wszystkim poprawnie wymieszać i przygotować masę o właściwej konsystencji.
Jak wiadomo, mieszalniki pracujące na placu budowy nie mają

lekkiego życia. Po pierwsze, dlatego że działają non stop. W ekipie zajmującej się ocieplaniem elewacji jedna osoba na bieżąco zajmuje się przygotowaniem zapraw do klejenia styropianu, a sprzęt w jej rękach nie stygnie. Po drugie, mieszalnik poddawany jest dużym obciążeniom. Zwykle miesza się nim jak największe porcje (10-15 kg), więc musi być wyposażony w wydajny silnik i solidną przekładnię. Warto też pamiętać, że w większości przypadków maszyny takie stosowane są na zewnątrz. Muszą więc wytrzymać nie tylko dość ostre traktowanie, ale także ochlapanie betonem czy zalanie farbą.
W ofercie marki Skil znajdziemy aż cztery różne mieszalniki przeznaczone dla różnych odbiorców i do różnych zadań. Dwa pierwsze w typoszeregu modele – F0151608AA i F0151609AA – to tzw. mieszalniki wiertarkowe. Nazwane tak, ponieważ ich konstrukcja bazuje na budwie wiertarki. Urządzenia te wyposażono w specjalne rękojeści dodatkowe umożliwiające wygodną pracę nimi w pionie. Dwa ostatnie modele – F0151016AA i F0151613AA – to nazywane przez nas mieszalniki wolantowe. Silnik wraz z przekładnią i wrzecionem umieszczone są w jednej linii, a wokół nich zamocowany jest uchwyt kształtem przypominający właśnie stery samolotowe.
Wszystkie cztery mieszalniki Skil różnią się od siebie nie tylko konstrukcją zewnętrzną, ale przede wszystkim zastosowanymi jednostkami napędowymi. To moc silnika i rodzaj przekładni najbardziej decyduje o możliwościach danej maszyny i jej zakresu zastosowań.
Model Skil F0151608AA ma najsłabszy silnik o mocy 850 W. Motor współpracuje z jednobiegową przekładnią. Maksymalna prędkość obrotowa urządzenia to 550 obr./min., przy czym parametr ten jest zmieniany płynnie za pomocą włącznika spustowego w uchwycie głównym (ze zintegrowaną blokadą do pracy ciągłej). Maszyną tą wymieszamy jednorazowo do 30 kg różnego rodzaju zapraw, klejów czy mas uszczelniających.
Skil F0151609AA ma już nieco więcej mocy od wcześniejszego modelu. Jego silnik to jednostka 1000-watowa generująca przez 1-biegową przekładnię do 700 obr./min, sterowana elektronicznie za pomocą włącznika. Choć model ten poradzi sobie jednorazowo również z maksymalnie 30-kilogramowym „wsadem”, to jednak w porównaniu z najmniejszym mieszalnikiem większa moc i prędkość obrotowa mieszadła zapewnia wyższą wydajność.
Model F0151016AA ma moc silnika i prędkość obrotową największe pośród wymienionych dotychczas mieszalników Skil. Motor 1200-watowy zapewnia maksymalnie prędkość obrotową 800 obr./min (regulacja w spuście) i pozwala mieszać jednorazowo 35-kilogramowe porcje. We wszystkich trzech modelach można stosować mieszadła o maksymalnej średnicy 120 mm.
Ostatni model mieszalnika Skil F0151613AA jest przeznaczony dla zawodowców. Jak na mieszalnik, to dość zaawansowana konstrukcja mechaniczno-elektroniczna. Silnik to jednostka o mocy aż 1400 W, która współpracuje z dwubiegową przekładnią. Pracą motoru steruje elektronika – pozwala ona płynnie zmieniać obroty (180-460/min – I bieg, 300-700/min – II bieg), zapewnia miękki start, który zapobiega rozchlapywaniu mieszanej substancji, utrzymuje stałą prędkość obrotową pod zmiennym obciążeniem, oferując w ten sposób dużą wydajność mieszania, a także chroni uzwojenia silnika przed przegrzaniem. Mieszalnik F0151613AA przystosowany jest do współpracy z mieszadłami o średnicy do 140 mm. Jednorazowo maszyną tą wymieszamy aż 65 kg substancji.
We wszystkich mieszalnikach Skil mieszadło nakręca się na wrzeciono na gwint M14. Tę czynność można wykonać
bez dodatkowych narzędzi, bo mieszadło samo się dokręci podczas pracy. Żeby jednak je zdemontować, będzie trzeba użyć dwóch kluczy płaskich. Ważne jest to, że w ofercie marki Skil znajdziemy aż 10 mieszadeł o różnych długościach, średnicach, mocowaniach i przeznaczeniu.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments