Międzynarodowe grono ekspertów rynku stali spotkało się w Sosnowcu

O kierunkach ewolucji europejskiego i globalnego rynku stali dyskutowali 19 października eksperci na Międzynarodowych Targach Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET oraz Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT, które trwały od 18 do 20 października w centrum targowo-konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

 

 

Targi SteelMET wyróżniają w tym roku dwa salony poszerzające ich zakres branżowy. Pierwszy z nich – Międzynarodowy Salon Recyklingu Metali InterSCRAP – jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży recyklingowej. To prezentacja w jednym miejscu i czasie oferty produkcyjno-handlowej i usługowej firm branży złomu stali oraz

metali kolorowych krajów Unii Europejskiej oraz ofert firm związanych z rynkiem recyklingowym. Udział w niej mieli liderzy w tej dziedzinie, m.in. firmy: Terex Fuchs, Cronimet PL czy Bax Baumaschinen.

Salon Polskich Hut Stali miał na celu pokazanie potencjału przemysłu hutniczego oraz ukazanie perspektyw i wyzwań, które stoją przed producentami stali w Polsce. Tutaj także Expo Silesia gościło liderów branży, m.in.: Severstallat Silesia, Alchemię SA, Walcownię Rur Silesia, Walcownię Rur Andrzej czy Hutę Bankową.

Doskonałym uzupełnieniem oferty była organizowana po raz kolejny w Expo Silesia konferencja Partnera Strategicznego Targów – Polskiej Unii Dystrybutorów Stali pt. „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej”. Nad konferencją patronat objęło Ministerstwo Gospodarki, a przedstawiciele sektora stalowego mieli okazję dyskutować nad obecną kondycją branży oraz kierunkiem w jakim ona zmierza. Prelegenci przedstawili sektor stalowy w Polsce i naszym regionie Europy, omówili sytuację rynkową u głównych odbiorców stali oraz zaprezentowali globalne tendencje w przemyśle stalowym. Wśród prelegentów konferencji znaleźli się: Robert Wojdyła – prezes PUDS i Konsorcjum Stali SA, Andrzej Ciepiela – dyrektor PUDS, Peter Klein – przedstawiciel Komisji Europejskiej, Sanjay Samaddar – prezes ArcelorMittal Poland SA, Jerzy Bernhard – prezes Stalprofil SA, Roman Czyżykowski – wiceprezes Zarządu ThyssenKrupp Energostal SA, oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji zrzeszających dystrybutorów stali: Jörg Feger z Bundesverband Deutscher Stahlhandel i Miroslav Horák z Association of Czech and Slovak Steel Stockholders.

Targi SURFPROTECT zdominowały cztery kluczowe tematy: przygotowanie powierzchni, powłoki galwaniczne i ochronne cynkowanie, farby i lakiery antykorozyjne, ochrona betonu przed korozją. Poszerzony zakres tematyczny wydarzenia świetnie uzupełniło seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Metalizacja natryskowa dziś i jutro” (więcej na www.steelmet.pl oraz www.surfprotect.pl).

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

9. MIĘDZYNARODOWE TARGI OBRÓBKI, MAGAZYNOWANIA I TRANSPORTU MATERIAŁÓW SYPKICH I MASOWYCH – SYMAS. SPECJALNA STREFA DLA KRUSZYW

Aby poznać najnowsze rozwiązania dla sektora cementowo-wapienniczego warto odwiedzić 9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, które odbędą się 18-19 października w EXPO Kraków. Organizatorzy Targów z myślą o producentach kruszyw przygotowują nową strefę dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego.

 

Przemysł cementowy naszego kraju pod względem wielkości produkcji plasuje się na 7. miejscu wśród europejskich producentów cementu i od lat odgrywa bardzo ważną rolę w polskiej gospodarce. Należy też do światowej czołówki w eksporcie i produkcji cementu oraz wapna, dysponując jednocześnie zmodernizowanym zapleczem technicznym. Według prognoz Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową zapotrzebowanie na cement w Polsce w okresie

2018-2020 osiągnie poziom 22-23 miliony ton. Rosnące potrzeby więc i oczekiwania tej branży sprawiły, że Organizatorzy Targów SyMas postanowili stworzyć strefę tematyczną przeznaczoną dla producentów surowców, a także dostawców maszyn do kruszyw o nazwie „Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego”. Obejmuje ona tematy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz ich normy w UE.

SyMas_Maintenance-2-2

Wiedza i doświadczenie

Targom SyMas towarzyszą liczne wydarzenia. Dla zwiedzających przygotowane zostaną seminaria (workShops), wykłady prowadzone przez ekspertów, którzy opowiedzą o nowych produktach, wdrożeniach, a także pomysłach na rozwój przemysłu. Seminaria jak co roku odbędą się w hali wystawienniczej. W ramach targów będzie miała miejsce również konferencja „Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich”.

 

Targi Maintenance

Odwiedzający Targi SyMas będą mieli także okazję zapoznać się z ofertą 8. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance, które obędą się w tym samym czasie. Wystawcy zaprezentują rozwiązania pozwalające m.in. na sprawne utrzymanie w ruchu maszyn i ciągów technologicznych. Tak przygotowana oferta targów daje możliwość pełnego zapoznana się z nowościami w branży. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie nimi organizatorzy postanowili otworzyć drugą halę wystawienniczą.

SyMas_Maintenance-1-1

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu