Miary zwijane Dedra

Krótkie miary zwijane to jedne z najczęściej kupowanych narzędzi zarówno przez majsterkowiczów wykonujących domowe naprawy, jak i profesjonalistów pracujących w warsztacie lub na placu budowy. Wiosną tego roku firma Dedra odświeżyła asortyment tego typu miarek.

Oferta miar zwijanych Dedra to 6 nowych modeli o długościach: 2, 3, 5, 8 i 10 m i różnym sposobie pakowania. Wszystkie nowe miarki mają kilka wspólnych cech konstrukcyjnych. Jedną z nich jest zastosowanie stalowych taśm pokrytych nylonową powłoką. Zapewnia ona lepszą ochronę taśmy przed korozją, a tym samym utrzymuje przez cały okres użytkowania doskonałą czytelność podziałki. Nylonowa powłoka redukuje również

odblaski i poprawia komfort odczytywania przy dużym nasłonecznieniu. Kolejną cechą są mocne, ruchome zaczepy umieszczone na końcu taśmy, pozwalające uzyskać precyzyjne wyniki pomiaru na zewnątrz i wewnątrz mierzonego elementu.

Najprostszy model miarki Dedra dostępny jest w 4 różnych wersjach (M275, M375, M575 i M875, fot. 1) o długościach 2, 3, 5 i 8 m i taśmach o szerokościach 16, 19 i 25 mm. Miarki z tej grupy mają jednostronne podziałki na żółtym tle i spełniają wymagania II klasy dokładności. Ich obudowę wykonano z trwałego tworzywa ABS.

fot. 1.

Nieco bardziej zaawansowany konstrukcyjnie jest kolejny model mający 3 różne wersje (M376, M576 i M876, fot. 2) o długościach taśmy 3, 5 i 8 m oraz szerokości odpowiednio 16, 19 i 25 mm. Miary tego modelu mają też wstęgi żółtego koloru, jednostronną podziałkę i należą do II klasy dokładności. To, co odróżnia ten model od najprostszego, to zastosowanie autoblokady, czyli mechanizmu automatycznego zwijania i blokowania taśmy podczas jej wysuwania.

fot. 2

Trzeci model dostępny jest z kolei w 4 wersjach (M391P, M591P, M891P, M1091P, fot. 3) o długościach 3, 5, 8 i 10 m oraz szerokościach wstęgi 16, 19 i 25 mm. Ma on wszystkie cechy dwóch poprzednich – taśma z jednej strony jest żółta a z drugiej biała, II klasa dokładności i autoblokada. Znajdziemy w tym modelu również dwustronnie naniesioną podziałkę (ułatwia to odczytywanie pomiaru przy pracach w zakamarkach) i magnetyczny zaczep na końcu taśmy ułatwiający pracę jednej osobie.
Czwarty model (wersje: M392P – 3 m, M592P – 5 m, i M892P – 8 m, fot. 4) oraz piąty (M594P – 5 m, fot. 5) – w odróżnieniu od wcześniej opisanych – mają chromowaną obudowę z antypoślizgowymi okładzinami gumowymi i taśmy o 30% grubsze. Są one również dwustronne (z jednej strony żółte a z drugiej strony białe) oraz wyposażone w autoblokadę i magnetyczne zaczepy.


fot. 3.                                                                                                              fot. 4                                    

Model wyróżniający się spośród asortymentu nowych miarek Dedry to dwie wersje o długościach 3 i 5 m (M393P, M593P, fot. 6). Taśmy te, oprócz tego, że mają większość rozwiązań opisanych wyżej, spełniają – co istotne – wymagania I klasy dokładności. Ta najwyższa klasa dokładności wśród takich miar oznacza, że na 5-metrowym odcinku pomylimy się maksymalnie o ±0,6 mm, podczas gdy miara II klasy może tę samą długość określić z błędem ponad dwukrotnie większym (±1,3 mm). Taśmy I klasy przeznaczone są do pomiarów wymagających największej dbałości o jakość końcowego wyniku.
Reasumując, oferta krótkich miarek zwijanych Dedry jest kompleksowa i

każdy majsterkowicz lub profesjonalista znajdzie w niej narzędzia dokładne i trwałe, najlepiej dostosowane do potrzeb.

fot. 5.                                                                                    fot.6.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments