METALYNX® – NOWA MARKA ŚCIERNIC DO CIECIA I SZLIFOWANIA O MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI

Po akwizycji firmy Swaty Comet w roku 2015, Weiler Abrasives jako światowy lider w produkcji narzędzi ściernych stworzył nową markę Metalynx oraz katalog produktów, który zawiera najnowszą serię tarcz do cięcia i szlifowania. Zaawansowana linia produktów Metalynx jest rozwiązaniem pierwszego wyboru dla producentów, niezależnie od tego czy poszukują narzędzi do cięcia, szlifowania, czyszczenia, ukosowania lub podcinania.

Nowa linia Metalynx rozpoczyna kompletną serię tarcz do cięcia i szlifowania, dysków lamelkowych oraz szczotek drucianych. Wybór narzędzia marki Metalynx jest bardzo prosty, ponieważ

mamy do dyspozycji linię produktów o najwyższej jakości – MAX Performance Line, a także linię o standardowej jakości – PRO Performance Line. Linia MAX została wprowadzona, aby maksymalizować produktywność i jednocześnie zapewnić wyjątkową żywotność oraz zdolność skrawania. Dzięki m.in. bezwysiłkowej pracy produkty linii MAX performance przeznaczone są do obróbki stali zwykłej lub nierdzewnej, inconelu, tytanu czy też stopów o wysokiej zawartości niklu. W odróżnieniu do linii MAX linia PRO zawiera gamę uniwersalnych produktów do ogólnego zastosowania w obróbce stali węglowej i nierdzewnej, staliwa czy różnego rodzaju metali.
Aby zapewnić maksymalną wydajność niezależnie od aplikacji, obydwie linie Metalynx dostępne są w różnych specyfikacjach. Linia MAX zoptymalizowano pod kątem wydajności, czego przykładem są cienkie tarcze do cięcia, które zapewniają szybką i dokładną obróbkę. Zastosowana w nich bowiem technologia podwójnego wzmocnienia pozwala na bardzo agresywne cięcie. Ponadto linia MAX ma gładką powierzchnię zewnętrzną, która redukuje tarcie i w rezultacie tego czyni cięcie bezwysiłkowym oraz zmniejsza wibracje. Odpowiednio niski poziom zanieczyszczeń produktów Metalynx umożliwia stosowanie ich do obróbki stali nierdzewnej, w szczególności tam, gdzie producent koncentruje się na dbałości o wytwarzane detale.
Produkty linii MAX dostępne są wersjach: MAX Ceramic – z ziarnem ceramicznym, MAX Aluminium – przeznaczone do obróbki aluminium, MAX Metal – do stali czarnej, i MAX Inox & Metal – jako uniwersalne do stali nierdzewnej i zwykłej. Produkty linii PRO, przeznaczone do wszechstronnego zastosowania, dostępne są w wersji Metal&Inox jako uniwersalne oraz w wersji Metal do zwykłej stali. Dodatkowo w zakres produktów Metalynx wchodzą uniwersalne ściernice przeznaczone zarówno do cięcia, jak i szlifowania. Dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanej, trzeciej warstwy siatki wzmacniającej, która zapewnia odpowiednią do szlifowania sztywność, umożliwiają one szybkie i wydajne cięcie.


Marka Metalynx zapoczątkowała szeroką gamę produktów stosowanych ze szlifierkami kątowymi, jak również oferuje małe ściernice do szlifierek prostych, a także tarcze o większych średnicach do szlifierek stacjonarnych i spalinowych oraz przecinarek. Pod marką Metalynx dostępna jest również cała gama dysków lamelkowych w wersjach MAX oraz PRO. Lamelki o jakości MAX są przeznaczone do wymagających aplikacji i dla użytkowników, którzy oczekują od ściernic maksymalnej produktywności oraz żywotności. Wersję PRO zaprojektowano dla użytkowników, którzy poszukują jakościowych produktów do wszechstronnego użytku. Dyski lamelkowe Metalynx produkowanę są z materiałów z nasypem ceramicznym lub cyrkonem w pełnym zakresie ziarnistości.

Nowa marka Metalynx zapoczątkowała generację cienkich tarcz do cięcia pod nazwą: Weiler Ultracut Series. Zastosowana w nich technologia SOLID CORE pozwoliła na zwiększenie gęstości tarczy do cięcia, umożliwiając produkcję precyzyjnej ściernicy o grubości dokładnie 1 mm. Tarcze Ultracut zachwycają swoją żywotnością, małymi oporami tarcia oraz gładkim i precyzyjnym cięciem. Te wszystkie cechy czynią je idealnymi do cięcia cienkich blach, rur i profili cienkościennych. Dla producentów skoncentrowanych na maksymalnej wydajności narzędzia ściernego Ultracut oferuje o 20% szybsze skrawanie, a technologia SOLID CORE zapewnia wydłużoną żywotność tarczy oraz płynne cięcie. Jednym z najnowszych produktów marki Metalynx jest

rozwiązanie X-LOCK – unikalny system mocowania i wymiany narzędzi na szlifierki kątowe. Jest to rozwiązanie opracowane przez firmę Bosch, wieloletniego partnera Weiler Abrasives. Firma Weiler Abrasives była zaangażowana w projekt tworzenia tej technologii, a obecnie jest certyfikowanym producentem produktów X-Lock. Dzięki nowemu systemowi X-LOCK wymiana tarczy do cięcia lub szlifowania jest prosta jak nigdy dotąd – do jej zamontowania wystarczy jedno proste kliknięcie.


Najnowsza wersja katalogu Metalynx przedstawia także kompletny zakres szczotek drucianych, które służą do usuwania rdzy i zendry, czyszczenia spoin oraz podobnych aplikacji wymagających użycia tegol typu akcesoriów. Dostępne są różne typy szczotek, np. doczołowe, garnkowe, pędzelkowe, z mocowaniem na trzpieniu. Mogą być one wykonane z drutu falistego lub splatane. Różnorodne konfiguracje szczotek w ofercie marki Metalynx zapewniają optymalną szybkość i skuteczność każdej wykonanej nimi pracy. Szczegółowe informacje dotyczące tarcz do cięcia i szlifowania oraz szczotek oraz dysków lamelkowych można uzyskać, kontaktując się z nami poprzez drogą mailową:

Damian Drobnica – Business Development Manager Poland
ddrobnica@weilerabrasives.com lub telefonicznie +48 574 182 202

Oficjalnym dystrybutorem produktów Weiler Metalynx w Polsce jest firma:

PIK Wawrzyńczyk, Stopiński, Gabryś spółka cywilna
52-427 Wrocław, ul. Kupiecka 10
Tel/fax: +48-71-353-88-88
Tel. kom. +48-784-622-323

Weiler Abrasives EMEA, Slovenia, E-mail: info.slovenia@weilerabrasives.com
P: +386 3 7575 225,www.weilerabrasives.com/emea

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar