merXu: WSZYSTKIE RĘCZNE PRZECINARKI DO GLAZURY W JEDNYM MIEJSCU

Ręczne przecinarki do płytek ceramicznych i gresowych to bardzo popularny sprzęt wykorzystywany przez glazurników i fachowców zajmujących się wykańczaniem domów i budynków. Na platformie merXu znajdziemy szeroki wybór takich narzędzi umożliwiających przecinanie płytek o różnych długościach i grubościach.

Niedawno powstałe merXu.com, platforma e-commerce typu marketplace, kontynuuje swój dynamiczny rozwój. Jej oferta liczy już ponad 600 tys. produktów przemysłowych, które znajdziemy na jej stronach w głównych kategoriach bezpieczeństwa pracy, budownictwa, chemii i metalurgii, elektrotechniki i oświetlenia, maszyn i motoryzacji, narzędzi, ogrzewania i hydrauliki.

Interesujące nas oferty ręcznych przecinarek do glazury znajdują się w kategorii budownictwa oraz podkategoriach narzędzia budowlane, narzędzia glazurnicze i ręczne maszynki do cięcia płytek.

Jak wiadomo, ręczne przecinarki do płytek ceramicznych i gresu są obecnie podstawowym narzędziem pracy każdego glazurnika, zarówno majsterkowicza jak i profesjonalisty. Składają się one z kilku ważnych konstrukcyjnie elementów, których sposób wykonania i użyty materiał determinują jakość, dokładność i żywotność tych narzędzi. Podstawa przecinarek powinna być sztywna, tak aby nacisk podczas pracy nie powodował jakichkolwiek jej odkształceń. Bardzo istotnym elementem podstawy jest próg łamiący (oporowy) wykonany z wytrzymałej mechanicznie stali. Do podstawy montuje się uchylne blaty robocze, które mogą być gumowane i/lub amortyzowane, oraz prowadnice, które odpowiadają za idealne proste nacinanie płytek. Dostępne na merXu.com przecinarki wyposażone są w prowadnice jedno- lub dwuelementowe. Pierwszego rodzaju prowadnice wykonuje się ze sztywnych, stalowych płaskowników, zaś drugiego typu – z odpornych na odkształcenia wzdłużne rur stalowych. Kolejnym bardzo ważnym elementem tego typu przecinarek jest ruchoma głowica zwana także sankami. W skład jej wchodzi dźwigniowy mechanizm łamania płytek z rękojeścią do wywierania nacisku i łamaczem płytek. Aby cięcie płytek mogło przebiegać sprawnie, sanki muszą poruszać się płynnie, bez luzów bocznych, skoków bądź blokowania ruchu. Dlatego w głowicach omawianych ręcznych przecinarek do glazury stosuje się mniej lub bardziej złożone systemy łożyskowe. W sprzęcie tym do nacinania płytek służy kółko tnące wykonane z węglika spiekanego. Zaś do ich całkowitego przecięcia, a dokładniej mówiąc do prostoliniowego łamania wzdłuż linii nacięcia, przeznaczona jest specjalna stopka, tzw. łamacz. Jakość wykonania tych elementów ma bardzo istotny wpływ na prostoliniowość łamania płytek i możliwość uzyskania czystych ich krawędzi. Oczywiście, ręczne przecinarki do glazury mają różne wymiary, co determinuje głównie maksymalną długość obrabianych nimi płytek. Obecnie dostępnymi tego typu narzędziami możemy przecinać płytki 40 do 163 cm o grubości od 3 do 21 mm.


Integralną częścią przecinarek są przymiary służące do dokładnego pozycjonowania płytek i cięcia wymiarowego. Narzędzia te wyposaża się w ograniczniki boczne do cięć powtarzalnych z podziałką milimetrową i calową oraz przymiarem kątowym 45° do cięcia w karo, jak też w przymiary boczne i obrotowe z centralnie położoną osią obrotu, podziałką milimetrową oraz calową. Przymiary obrotowe służą do szybkiego i dokładnego wyznaczania kątów cięcia w zakresie ±45°.
Jak już wspominaliśmy, na platformie merXu.com znajdziemy bardzo duży wybór ręcznych przecinarek do płytek ceramicznych i gresu. Wśród nich są „maszynki” renomowanych marek, m.in. Battipav, Brüder Mannesmann, Dedra, Kaufmann, Rubi i innych.

Jak widać, na platformie e-commerce merXu możemy się zaopatrzyć w szeroką gamę przecinarek do glazury. Mają one konkurencyjne ceny i do tego możemy negocjować dodatkowe rabaty od ich dostawców. Co więcej, ich sprzedaż objęta jest obecnie atrakcyjnym promocjami „Darmowa dostawa” i „Bonus retrospektywny”. Więcej informacji na stronie https://lp.merxu.com/promotions-pl.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments