merXu: WSZYSTKIE ELEKTRYCZNE PRZECINARKI STOLIKOWE DO GLAZURY W JEDNYM MIEJSCU

Elektryczne przecinarki stolikowe do płytek ceramicznych i gresowych stają się coraz bardziej popularne. Są wręcz niezbędne do przecinania wielkoformatowych płyt gresowych, które stosuje się na ścianach, lub o zwiększonej grubości do 20 mm przeznaczonych na tarasy. Na platformie merXu znajdziemy szeroki wybór takiego sprzętu o różnym wykonaniu i parametrach technicznych.

Platforma e-commerce merXu.com dynamicznie zwiększa liczbę ofert i swój zasięg rynkowy. Znajdziemy na niej już ponad 600 tys. produktów przemysłowych z takich kategorii, jak bezpieczeństwo pracy, budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika

i oświetlenie, maszyny i motoryzacja, narzędzia, ogrzewanie i hydraulika. Interesujące nas oferty elektrycznych przecinarek do płytek ceramicznych i gresowych są w kategorii budownictwa oraz podkategoriach narzędzia budowlane, narzędzia glazurnicze oraz elektryczne przecinarki do płytek i materiałów budowlanych.

Elektryczne przecinarki stolikowe to urządzenia półstacjonarne mające ramową konstrukcję ze składanymi nogami. Umożliwiają obróbkę długich, szerokich i grubych materiałów ceramicznych (do 1300 mm). Cięcia na nich wykonuje się precyzyjnie i czysto (bezpyłowo), gdyż wyposażone są w układy chłodzenia wodą tarczy diamentowej z wanną znajdującą się pod stołem roboczym. Jak wiadomo, woda chłodząca znacznie zwiększa wydajność pracy przecinarek i żywotność stosowanych w nich tarcz diamentowych. W zasadzie można tymi maszynami ciąć bez żadnych przerw technologicznych.

Omawianymi stolikowymi przecinarkami elektrycznymi wykonamy dwa rodzaje cięć – proste i ukośne pod kątem do 45°. Co ważne, wśród dostępnych tego typu maszyn są modele mające funkcję zagłębiania tarczy, jak również „uboższe” technicznie nieposiadające tej funkcjonalności. Głowica robocza tych urządzeń składa się z silnika, napędzanej przez niego tarczy tnącej, jej osłony oraz elementów służących do podawania wody chłodzącej na tarczę diamentową. Porusza się ona na łożyskowanych rolkach po specjalnie wyprofilowanej szynie. Jej kształt i wykonanie zależy od producenta przecinarki. Szyny wytwarza się z aluminium lub ze stali, w tym również z nierdzewnej (modele najwyższej jakości). Głowicę tnącą (silnik z tarczą) można pochylać kątowo w pionie, co umożliwia ukosowanie płytek do 45°. Dokładne ustawienie kątów w pionie umożliwiają podziałki kątowe, w które wyposażane są te maszyny. Natomiast do cięć kątowych w poziomie wykorzystuje się znajdujące się na wyposażeniu przecinarek przymiary służące do dokładnego pozycjonowania i wymiarowania płytek.


W profesjonalnych przecinarkach stosuje się jako napęd bezszczotkowe asynchroniczne silniki elektryczne o mocy ok. 2,0 kW. Są one obecnie przeważnie wyposażane w układy zabezpieczające jednostkę napędową przed przegrzaniem i ewentualnym uszkodzeniem (tzw. termiczne wyłączniki bezpieczeństwa). Co ważne, w konstrukcji napędu nie ma żadnej przekładni, a to oznacza, że tarcza tnąca zamocowana jest bezpośrednio na wrzecionie wirnika śrubą z lewoskrętnym gwintem. Jednostki napędowe zabezpiecza się przed wodą i wilgocią oraz wyposaża w przeciwzwarciowe zabezpieczenia różnicowo-prądowe, zaś włączniki główne wyposaża się w elastyczne osłony wodoodporne. Zapobiegają one przedostawaniu się wody do układu elektrycznego, a tym samym chronią przecinarkę przed zwarciem, a użytkownika przed porażeniem prądem.

Przecinarki elektryczne przystosowane są przeważnie do współpracy z tarczami diamentowymi o średnicach 180-250 mm. Można nimi ciąć materiał o maksymalnej wysokości do 50 mm. W celu usprawnienia pracy przecinarek stosuje się w nich wiele praktycznych rozwiązań. Należy tu wymienić:

• chłodzenie wodą tarczy tnącej zapobiegające powstawaniu mgły wodnej i zwiększające wydajność tarczy;
• konstrukcję wanny ograniczającą dopływ do pompki wodnej mułu, aby zapobiec jej awarii;
• konstrukcję nóg sprawiającą, że po ich złożeniu urządzenie zajmuje ona mało miejsca;
• stabilną prowadnicę silnika (np. profil wykończony listwą ze stali nierdzewnej);
• wielołożyskowe prowadzenie głowicy zapewniające utrzymanie prostej linii cięcia (w tym podczas cięcia skośnego), dużą stabilność pracy, łatwość posuwu i odznaczające się wysoką żywotnością (łożyska poruszają się po prowadnicach wykonanych ze stali nierdzewnej, a nie z aluminium);
• stała pozycja osłony – umożliwia

wycinanie kwadratowych otworów, znacznie zwiększa głębokość cięcia w 2 przejściach;
• laserowy wskaźnik linii cięcia precyzujący obróbkę.

Jak już wspominaliśmy, na platformie merXu.com znajdziemy bardzo duży wybór ofert elektrycznych przecinarek do płytek ceramicznych oraz gresu. Wśród nich jest sprzęt renomowanych marek, m.in. Battipav, Dedra, Norton Cliper i innych.

Jak widać, na platformie e-commerce merXu możemy się zaopatrzyć w szeroką gamę elektrycznych przecinarek stolikowych do cięcia płytek ceramicznych oraz gresu. Mają one konkurencyjne ceny i do tego możemy negocjować dodatkowe rabaty od ich dostawców. Co więcej, ich sprzedaż objęta jest obecnie atrakcyjnym promocjami „Darmowa dostawa” i „Bonus retrospektywny”. Więcej informacji na stronie https://lp.merxu.com/promotions-pl.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments