merXu: ponad 141 tys. narzędzi w jednym miejscu

Na niedawno uruchomionej platformie merXu znajduje się imponująca oferta 141 tys. profesjonalnych narzędzi różnych rodzajów, wśród nich są najlepsze marki elektronarzędzi, narzędzi pneumatycznych i ręcznych, akcesoriów, wyposażenia warsztatów i artykułów BHP.

merXu to platforma e-commerce typu marketplace dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomiono ją ponad miesiąc temu i już zapełniła się ofertą ponad 400 tys. produktów z takich kategorii, jak bezpieczeństwo pracy, budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika i oświetlenie, maszyny i motoryzacja, narzędzia, ogrzewanie i hydraulika. Nas interesująca kategoria narzędzi liczy już ponad 141 tys. produktów i stanowi obecnie znaczącą część oferty merXu.com. Mamy w niej rozbudowane podkategorie narzędzi ręcznych,

akcesoriów narzędziowych, elektronarzędzi akumulatorowych, sieciowych, narzędzi ogrodniczych, obróbki skrawaniem, narzędzi pneumatycznych, spawania i narzędzi oraz urządzeń spalinowych. Przyjrzyjmy się więc, co na meRxu.com można znaleźć, przeglądając kategorię narzędzi.

Zacznijmy od najbardziej podstawowej podkategorii, czyli od narzędzi ręcznych. Mamy tu ponad 31.000 ich ofert od firm z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Czech i Słowacji. W tym prawie 7000 jest nominowanych w złotówkach, ponad 24.000 – w koronach czeskich, zaś ponad 15.000 – w euro. Najbardziej liczne podkategorie narzędzi ręcznych to narzędzia pomiarowe (ponad 4000 produktów), grzechotki-nasadki (prawie 4000), klucze płaskie (ponad 3300), szczypce (ponad 2000), noże i nożyce (ponad 1600). Wśród narzędzi ręcznych są produkty najbardziej znanych i cenionych marek na świecie. Wymieńmy tu choćby Bahco, Bessey, Facom, Gedore, Hazet, Irwin, Jokari, King Tony, Knipex, Stahlwille, Stanley, Wera itd. Oferują je m.in. renomowane firmy: FOXEL electro s.r.o., ., KOVE TOOLS s.r.o. TECHMIKS Sp. z o.o., Toolmarketing Osaühing i W-Z Sp. z o.o.

Kolejne istotne dla rynku narzędziowego są, jak wiadomo, kategorie elektronarzędzi akumulatorowych i przewodowych. Zawierają one również osprzęt stosowany w tych maszynach. I tak ofert elektronarzędzi sieciowych oraz osprzętu w nich stosowanego mamy na merXu.com 25.334, zaś akumulatorowych wraz akcesoriami jest 25.333. Wśród nich znajdziemy renomowanych światowych producentów elektronarzędzi i osprzętu: Boscha, DeWALT-a, FEINa, Hitachi, Husqvarnę, Makitę, Milwaukee. Co ważne, nie zabrakło też polskich marek Celma, Tryton i NAC. Są też, co warto tu odnotować, cenione czeskie elektronarzędzia Narex, a także producenci specjalistycznego sprzętu, tacy jak: Benning (przyrządy pomiarowe dla elektryków), Gesipa (nitownice), Leica (narzędzia pomiarowe), Pressol (smarownice) i STABILA (narzędzia pomiarowe). Do czołowych dostawców tej kategorii należą: BAND SERVIS CZ s.r.o., Fein-Polska-Elektronarzędzia Sp. z o.o. i OMNIBIZ (Xtools).

Kolejną ważną podkategorią są narzędzia pneumatyczne. Liczba ich ofert zawierających też akcesoria i kompresory wynosi ponad 800. Wśród nich są produkty znanych i cenionych na rynku marek: DeWALT, Facom, Fini, Schneider, Stanley i Stanley Bostich. W kolejnych artykułach naszego cyklu o platformie merXu będziemy sukcesywnie szczegółowo omawiać jej ofertę narzędziową.

HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments