MATERIAŁY ŚCIERNE GRANAT I WŁÓKNINY FESTOOL DO SZLIFOWANIA RĘCZNEGO

W styczniu 2016 Festool rozszerzył swój asortyment materiałów ściernych o włókninę i materiały do szlifowania ręcznego mające jakość artykułów szlifierskich Granat przeznaczonych do obróbki maszynowej. Nowe materiały ścierne mają długą żywotność, szeroki zakres zastosowania i zapewniają wysokiej jakości obróbkę.

Festool oferuje wyselekcjonowane materiały do szlifowania ręcznego. Obejmują one szeroki zakres zastosowań i stanowią idealne uzupełnienie materiałów do szlifowania maszynowego. Można je bowiem wykorzystać do obróbki wszelkich trudno dostępnych powierzchni, nietypowych profili i miejsc, do których nie da się dotrzeć szlifierką.

 

Jak wiadomo, materiał ścierny Festool Granat sprawdził się jako narzędzie klasy premium, które można stosować we wszystkich standardowych procesach szlifowania: począwszy od

szlifowania zgrubnego poprzez szlifowanie dokładne aż po obróbkę wykańczającą i naprawy punktowe. Granat zapewnia efektywne ścieranie, długie czasy użytkowania i doskonałą jakość powierzchni. Od stycznia 2016 r. Festool oferuje również materiały ścierne Granat do szlifowania ręcznego, dzięki którym można wykonywać doskonałej jakości poprawki w trudno dostępnych miejscach, a więc tam, gdzie praca z użyciem maszyny jest niemożliwa.

Festool_Granat_HSA_06

Granat jest uniwersalny i można go stosować do szlifowania powierzchni malowanych i lakierowanych oraz szpachli, jak też wypełniaczy. Nadaje się szczególnie do bardzo twardych podłoży uzyskiwanych w wyniku użycia nowoczesnych lakierów. Ponieważ spoiwem w materiałach Granat jest żywica syntetyczna, ziarna ścierne nie są wyrywane z podłoża nośnego nawet podczas mocnego obciążenia narzędzi i nie dochodzi do zarysowania obrabianej powierzchni. Wysokiej jakości szlachetne ziarno korundowe zapewnia długi czas użytkowania i efektywne szlifowanie, a zatem szybkie postępy w pracy nawet podczas obróbki ręcznej. Jeśli konieczne jest ścisłe dopasowanie do obrabianego elementu, można użyć gąbki ściernej Granat wykonanej z elastycznej i wyjątkowo miękkiej pianki, która pozwala dobrze rozkładać nacisk. Materiał ten sprawia, że nie tworzą się fałdy i zagniecenia, przez co chroniona jest obrabiana powierzchnia.

Festool_Granat_HSA_02 Festool_Granat_HSA_01

Festool oferuje materiały do szlifowania ręcznego w różnych postaciach i o różnej ziarnistości: jako papier ścierny, bloki, gąbki i klocki ścierne. Powlekany z czterech stron blok ścierny umożliwia jednoczesne szlifowanie kilku powierzchni. Do powierzchni zaokrąglonych, takich jak spoiny silikonowe czy wklęsłe profile, nadaje się blok ścierny Combi z jednym bokiem ściętym pod kątem 45 stopni i przeciwległym zaokrąglonym. Nowo zaprojektowane klocki ścierne dają równomierne efekty szlifowania. Zaś krążki ścierne z włókniny optymalnie dopasowują się do kształtów obrabianych elementów dzięki elastyczności włókninowego podłoża i szczególnie nadają się do szlifowania powierzchni formowanych, łuków i rowków (więcej informacji na stronie www.festool.pl/recznematerialyscierne).

opr. pins

Festool_Granat_HSA_03 Festool_Granat_HSA_04 Festool_Granat_HSA_05 Festool_Granat_HSA_07 Festool_Granat_HSA_09 Festool_Granat_HSA_08 Festool_Granat_HSA_10

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar