MATERIAŁY ŚCIERNE FESTOOL GRANAT NET

W ramach programu „Kampania Bezpyłowa” Festool poszerza rodzinę materiałów ściernych klasy premium GRANAT o nowe materiały mające strukturę siatki, przeznaczone do szlifierek mimośrodowych, przegubowych, delta i oscylacyjnych.

Dzięki odpornej strukturze siatki i stabilizacji przy krawędziach materiały GRANAT NET gwarantują doskonałe wyniki jakościowe – brak zarysowań i konieczności poprawek. W szczególności w przypadku obróbki materiałów silnie pylących otwarta struktura siatki umożliwia odsysanie pyłu na całej powierzchni. Zapewnia to czystą i szybką pracę oraz i długą żywotność materiału ściernego. – Tworząc nowy materiał ścierny o strukturze siatki, myśleliśmy o firmach remontowo-budowlanych, malarzach, stolarzach oraz specjalistach od suchej zabudowy i rozbudowy wnętrz. Jest on idealny

do wstępnego szlifowania podczas przygotowania do lakierowania, w tym również z folią gruntującą, oraz do ogólnego szlifowania pośredniego warstw lakieru, masy szpachlowej (Q3/ Q4), zwłaszcza dyspersyjnej, płyt MDF i litego drewna –
tak opisuje nowy materiał Christine Klein (menedżer produktu w Festool).

Festool_GRANAT-NET_03

Odsysanie pyłu na całej powierzchni

Dzięki otwartej strukturze siatki możliwe jest odsysanie pyłu na całej powierzchni materiału. Strona ścierająca materiału pokryta jest powłoką ziarnistą, a na spodniej znajduje się taśma z rzepem zapewniająca optymalne trzymanie się talerza czy stopy szlifierki, a jednocześnie pozwalająca na zachowanie przepuszczalnej struktury. – Nasz nowy materiał ścierny jest szczególnie korzystny w przypadku silnie pylących podłoży, ponieważ zarówno jego powierzchnia, jak i powierzchnia elementu obrabianego pozostają stale wolne od pyłu. W wyniku tego powierzchnia materiału ściernego w mniejszym stopniu zapycha się pyłem powstałym w wyniku szlifowania, a więc siła ścierania pozostaje cały czas stała. Dla użytkownika oznacza to, że może szlifować dłużej i pracować wydajniej – mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.

Festool_GRANAT-NET_02
Wysoka odporność na nadrywanie i stabilność przy krawędziach

Zwykłe materiały ścierne rwą się przy krawędziach z powodu aplikowania wysokich obciążeń. Nowy GRANAT NET nie, gdyż wytrzymała struktura siatki chroni go przed przedwczesnym rozdarciem. Jest on szczególnie stabilny przy krawędziach i w praktyce charakteryzuje się wysoką żywotnością.

HyperFocal: 0

Idealny duet: GRANAT NET i MULTI-JETSTREAM 2

We wrześniu br. oprócz nowego materiału ściernego o strukturze siatki GRANAT NET Festool wprowadza na rynek nowy system szlifierski MULTI-JETSTREAM 2 służący do profesjonalnej obróbki powierzchni. Zasada działania MULTI-JETSTREAM 2 jest wyjątkowa. Połączenie obu tych nowości zapewnia niezwykłą skuteczność i maksymalną moc odsysania.

HyperFocal: 0

GRANAT NET łatwo zamocować na talerzu szlifierskim, ponieważ dopasowywanie do siebie otworów odprowadzających pył nie jest konieczne. Nowy materiał ścierny o strukturze siatki klasy premium GRANAT NET będzie dostępny od września w ziarnistościach od P80 do P400 (więcej informacji na stronie www.festool.pl/granat).

PW (Festool)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar