Maszyny podłogowe Menzer w ofercie LŁ

W pierwszym kwartale 2014 r. do oferty LŁ (dawniej Lange Łukaszuk) trafiły cykliniarki oraz szlifierki marki Menzer przeznaczone do przygotowania, obróbki i pielęgnacji podłóg drewnianych.

Już wcześniej w ofercie LŁ klienci mogli znaleźć szlifierki do gipsu oraz betonu, jednak sygnały płynące z rynku przekonały zarząd firmy o konieczności wprowadzenia pełnej gamy produktów Menzera do codziennej sprzedaży. Oferta Menzera obejmuje całe spektrum maszyn przeznaczonych dla profesjonalnych cykliniarzy: dwie cykliniarki taśmowe BSM 750 E oraz BSM 750 S, szlifierkę krawędziową RSM 150 lub 178 oraz szlifierko-polerkę jednotarczową ESM 406 w dwóch wersjach wyposażenia (szlifowanie lub szczotkowanie powierzchni) oraz

oczywiście gamę osprzętu szlifującego do nich.

 

Podstawową maszyną do prac związanych z renowacją lub montażem nowych podłóg drewnianych jest cykliniarka BSM 750 E pracująca na taśmach 200 x 750 mm. Mocny silnik 2200 W rozpędza wałek maszyny do 2400 obr./min, a 67 kg masy wystarcza do optymalnego zdejmowania kolejnych warstw starych powłok lub szlifowania nierówności. Wyposażona jest w regulowany ogranicznik boczny, odbojnik czołowy, żeby ochronić ścianę przed obiciem podczas pracy.

 

Odpowiednio duża obudowa wałka z dźwignią naciągającą sprężynę górnej rolki umożliwia bardzo łatwą wymianę pasa ściernego o standardowych wymiarach dla polskiego rynku (200 x 750 mm). Płynna, bezstopniowa regulacja siły nacisku walca na podłoże pozwala właściwie ustawić głębokość zbierania podłoża w zależności od stopnia zniszczenia parkietu, grubości lakierów czy farb lub nierówności podłogi. Ustawienie centryczności pracy pasa ściernego możliwe jest podczas pracy maszyny – to oszczędza czas i ułatwia nawet początkującym wykonawcom przeprowadzenie robót na najwyższym poziomie.

 

Wyższy model cykliniarki Menzera to BSM 750 E. Charakteryzuje się wszystkimi cechami BSM 750 S, ponadto jest  nieco cięższy, bo waży 85 kg. Ma silnik o mocy 2500 W i nieznacznie obniżone obroty do 2000/min, co pozwala wykonywać prace o wyższym stopniu skomplikowania czy dokładności. Dodatkowymi elementami są: ogranicznik prądu rozruchowego oraz automatyczne centrowanie pasa.

Do szlifowania miejsc trudno dostępnych (tuż przy ścianie, pod grzejnikami, wnęki, schody, narożniki pomieszczeń) używa się szlifierki krawędziowej RSM 150 (lub RSM 178 – dłuższe ramię i większa średnica tarczy szlifującej). Mała, zgrabna i lekka maszyna ułatwia wykończenie zakamarków pomieszczenia i małych powierzchni. Odpowiednio nachylony talerz pozwala na obróbkę od samego czoła maszyny.

Jednak najciekawszą maszyną Menzera jest szlifierka jednotarczowa ESM 406. Dostępna w dwóch wersjach wyposażenia jako: (1) szlifierko-polerka wyposażona w trzy talerze do padów, papierów ściernych jedno- i dwu stronnych oraz dodatkowe dociążenie 12,5 kg; (2) szlifierko-zamiatarka mająca w zestawie szczotki twarde i miękkie oraz zbiornik na wosk, olej lub inne płyny. Jest to najbardziej uniwersalna maszyna stosowana do szlifów pomiędzy cyklinowaniem, wyrównywania powierzchni, polerowania, szczotkowania, woskowania, sprzątania, zdzierania starych klejów, wylewek, szpachli, farb itd. Jest wolnoobrotowa, co daje możliwość obróbki nawet delikatnych powierzchni.

Można ją uzbroić w pady ścierne i polerskie, wełny, filce, papiery ścierne, talerz z kamieniami diamentowymi lub spiekami do obróbki betonu, jastrychu, asfaltu czy lastryka. Dodatkowym wyposażeniem jest pierścień szczotkowy do odsysania pyłu powstającego podczas szlifowania oraz dodatkowe dociążenie 12,5 kg. W ofercie Menzera znajdziemy oczywiście wszelkie materiały ścierne do powyższych maszyn w atrakcyjnych cenach produkowane we Włoszech z zachowaniem najwyższych norm jakościowych.

 

Wszystkie maszyny marki Menzer dystrybuowane przez LŁ są objęte 2-letnią gwarancją. LŁ prowadzi serwis gwarancyjny maszyn sprzedanych przez swoich klientów (wyłącznie z kartą gwarancyjną LŁ). Jest to ewenement na skalę europejską, gdyż wszyscy pozostali dystrybutorzy w Europie są zobowiązani do wysyłania maszyn do serwisu do Niemiec, co powoduje wydłużony czas naprawy i większe koszty dla użytkownika.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments