Marka LAHTI PRO na MONTERIADZIE

Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Jej jednym z głównych partnerów była marka LAHTI PRO.

Już po raz siódmy MONTERIADA zagościła na targach BUDMA. Tym razem na zielonym stoisku można było nie tylko zobaczyć, jak wygląda w praktyce dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, ale też dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródła z programu „Czyste Powietrze”.

Montaż na żywo

Głównym punktem programu MONTERIADY były przygotowane przez jej partnerów pokazy dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej.

Profesjonalni monterzy przez 3 dni prezentowali, jak krok po kroku zamontować nowoczesne produkty. Łącznie odbyło się 19 tego typu prezentacji. Szybką i sprawną pracę monterom-prezenterom zapewniła profesjonalna odzież robocza Lahti Pro dostarczona przez firmę Profix.
Warto tu wspomnieć, że w tym roku MONTERIADA dostarczyła też solidną porcję wiedzy na temat budowania i termomodernizowania domów. Ważnym novum był punkt doradczy Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze”, a także stanowisko Instytutu Techniki Budowlanej. Odwiedzając je, można było dowiedzieć się m.in., jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła oraz uzyskać informacje na temat badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych.

Termomodernizacja i program „Czyste Powietrze”

Podczas MONTERIADy odbyła się też konferencja prasowa Związku POiD, zatytułowana „Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji”. Podczas konferencji Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes zarządu ASM Research Solutions Strategy i Janusz Komurkiewicz, prezes zarządu Związku POiD zaprezentowali ogólną sytuację w sektorze stolarki budowlanej, omówili tematykę eksportu tych wyrobów, a także główne wyzwania stojące przed branżą, w tym m.in. recykling, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego i termomodernizację.

Jak wiadomo, kluczową rolę w poprawie efektywności energetycznej budynków odgrywa program „Czyste Powietrze”, o czym szczegółowo w nagraniu wyemitowanym w ramach konferencji opowiedział Paweł Mirowski, zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Znaczenie integracji różnych specjalistycznych dziedzin w procesie efektywnej termomodernizacji przedstawił natomiast Robert Geryło, dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej. Konferencja stanowiła doskonałe zwieńczenie trzeciego dnia wydarzenia i była również znakomitą okazją do rozmów w kuluarach, a także do zapoznania się z produktami partnerów MONTERIADY, w tym z odzieżą roboczą marki Lahti Pro.

opr. HB (mat. MONTERIADY)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments