MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO WIERCENIA RDZENIOWEGO. WIERTARKI KORONOWE FEIN KBU 35 PQ Z MAGNESEM TRWAŁYM

Firma FEIN poszerza swoją ofertę koronowych wiertarek magnetycznych klasy uniwersalnej o nowe modele: KBU 35 PQ z beznarzędziowym mocowaniem FEIN QuickIN oraz KBU 35 PQW z uchwytem Weldon 3/4”. Nowe wiertarki są dwukierunkowe i umożliwiają wykonywanie w stali otworów o średnicy do 35 mm i głębokości do 50 mm. Przeznaczone są do wiercenia wiertłami rdzeniowymi i krętymi, gwintowania, pogłębiania i rozwiercania otworów. Ich prędkość obrotowa jest 5-stopniowo regulowana elektronicznie od 130 obr./min. Nowe urządzenia są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów
FEIN od kwietnia 2019 r.

 

Mocne magnesy trwałe zapewniają wysoką stabilność wiercenia

– Oprócz dużej elastyczności zastosowań dokonaliśmy ogromnego postępu w zakresie bezpieczeństwa

pracy magnetycznych wiertarek koronowych –
wyjaśnia Christian Kreb, kierownik produktu w firmie FEIN. – Użytkownicy, którzy muszą stale wiercić otwory pionowo lub na wysokości, np. na dźwigarach stalowych czy ponad głową na mostach, wymagają zapewnienia operatorom i obsługiwanym przez nich maszynom 100-procentowego bezpieczeństwa pracy. Jak wiadomo, jeśli ktoś przez pomyłkę odłączy kabel zasilający, wiertarka koronowa wyposażona w elektromagnesy może spaść z obrabianego elementu stalowego. Dlatego wyposażyliśmy swoje nowe wiertarki rdzeniowe FEIN KBU 35 PQ w magnesy trwałe. Ich siła przyciągania nie jest bowiem wynikiem przetworzenia energii elektrycznej i nie zależy od zasilania nią. W nowych wiertarkach zastosowaliśmy magnesy trwałe głównie ze względów bezpieczeństwa użytkowników, ale także w celu ochrony tych narzędzi, gdyż upadek z wysokości często powoduje ich całkowite zniszczenie – stwierdza Christian Kreb.

 

Użytkownicy wiertarki FEIN KBU 35 PQ mogą ręcznie regulować siłę wytwarzaną przez magnesy stałe. Służy do tego dźwignia obsługiwana kluczem grzechotkowym. Obrócenie dźwigni na 30% powoduje utrzymywanie ciężaru narzędzia przez magnesy. Umożliwia to łatwe ustawienie wiertarki na elemencie obrabianym, nawet w wypadku, gdy znajduje się on nad głową użytkownika. Gdy spozycjonujemy ją dokładnie względem punktu wiercenia, za pomocą dźwigni mechanicznej ustawiamy maksymalną (100%) siłę magnesów, która wynosi 9000 N. Co ważne, uruchomienie wiertarki jest możliwe tylko wtedy, gdy przylega ona do elementu obrabianego z siłą pozwalającą na bezpieczne wiercenie. Mimo tego ważne jest, aby wiertarka magnetyczna była dodatkowo zabezpieczona taśmą mocującą.

Ogromna moc i duży zakres skoku

EIN KBU 35 PQ jest wyposażony w wytrzymały silnik o mocy 1010 W. Zintegrowana z nim tacho-elektronika stabilizuje prędkość obrotową pod obciążeniem. Pozycja silnika może być regulowana bezstopniowo bez użycia narzędzi za pomocą obrotowej dźwigni, którą ustawia się zakres skoku wiertarki w zależności od wykonywanej operacji. Dzięki temu można stosować w niej wiertła zarówno krótkie, jak i długie.
Nowa, wydajna wiertarka magnetyczna została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom elastyczną pracę. Np. operatorzy mogą z łatwością wymieniać wiertła dzięki beznarzędziowemu uchwytowi FEIN QuickIN i używać bezproblemowo prezentowanej maszyny w wielu różnych miejscach, gdyż waży ona zaledwie 12,5 kg. Jeśli dźwignia posuwu po prawej stronie narzędzia jest niewygodna dla użytkownika, może on ją zamontować po lewej. Kabel zasilający silnik nowej wiertarki koronowej porusza się elastycznie wraz z nim bez względu na sposób pracy: poziomy, pionowy czy prostopadły. Innymi słowy: obrotowy wąż ochraniający kabel silnika zmniejsza ryzyko niezamierzonego zaczepienia nim o obrabiany przedmiot.

Wskaźnik siły magnesu pomaga precyzyjnie pozycjonować wiertarkę koronową

W celu dokładnego ustawienia na elemencie obrabianym wiertarkę KBU 35 PQ wyposażono w wygodny wskaźnik siły magnesu. Znajduje się on na górze silnika. W urządzeniu zastosowano łatwy i intuicyjny w obsłudze oraz odporny na zabrudzenia panel sterujący. Zaś zintegrowana pamięć elektroniczna zapisuje ostatnio ustawioną prędkość obrotową i umożliwia jej powtarzanie tak często, jak to jest wymagane w pracy seryjnej. Zamocowanie wiertarki na przedmiocie obrabianym ze 100-proc. siłą przylegania sygnalizowane jest zielonym światłem stałym.

Zacznie ono migać, jeśli siła magnesu zostanie w jakikolwiek sposób zmniejszona. Jeśli narzędzie się przechyli lub poślizgnie, czujnik pochylenia silnika wiertarki zatrzyma ją w ciągu kilku sekund. Jest to więc kolejna ważna funkcja, która jest dostępna tylko w wiertarkach koronowych FEIN.
Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów FEIN użytkownicy mogą zarejestrować wiertarki FEIN KBU 35 PQ i uzyskać na nie 3-letnią gwarancję FEIN PLUS. Wraz z tymi maszynami dostarczane są: kołek centrujący (średnica 6,35 mm i długość 100 mm), osłona, pas mocujący, hak do usuwania wiórów oraz walizka FEIN. Wiertarka magnetyczna FEIN KBU 35 PQ jest dostępna w sklepach specjalistycznych od kwietnia 2019 r. i kosztuje netto 5228 PLN, niezależnie od tego, czy jest w konfiguracji z uchwytem FEIN QuickIN czy Weldon 3/4”.

Gama wiertarek magnetycznych FEIN w pięciu klasach wydajności

Wymagania stawiane przez użytkowników końcowych w zakresie funkcjonalności, ceny i wydajności wiertarek magnetycznych są tak zróżnicowane jak aplikacje, z którymi muszą sobie radzić w codziennej pracy. Firma FEIN zareagowała na ten problem, oferując wiertarki magnetyczne w pięciu różnych klasach wydajności: mobilnej, ekonomicznej, kompaktowej, uniwersalnej i automatycznej. Klasa mobilna obejmuje serię wiertarek rdzeniowymi KBH przeznaczonych do elastycznych zastosowań i ręcznego wiercenia. W skład klasy ekonomicznej zaś wchodzą wiertarki magnetyczne, które zapewniają podstawowe funkcjonalności i mieszczą się w niższym przedziale cenowym. Natomiast wiertarki należące do klasy kompaktowej zoptymalizowano pod względem wymiarów, dzięki czemu można je stosować w miejscach trudno dostępnych, np. w środku dźwigara stalowego. Z kolei magnetyczne wiertarki klasy automatycznej mają w pełni zautomatyzowany posuw wiertła i dzięki temu zapewniają wydajną pracę. Prezentowana w artykule 1-biegowa uniwersalna wiertarka magnetyczna FEIN KBU 35 PQ, dostępna w sprzedaży od kwietnia 2019 r., należy do klasy uniwersalnej. Dzięki szerokiemu zakresowi funkcji wiertarki klasy uniwersalnej mogą być stosowane w zróżnicowanych operacjach obróbczych, np. dzięki modelowi FEIN KBU 110-4 M użytkownicy mogą wiercić otwory o średnicy do 110 mm.

Promocja FEIN: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa gratis przy zakupie wiertarki koronowej

FEIN przygotował atrakcyjną promocję dla swoich podstawowych modeli wiertarek koronowych. Rozpoczęła się ona na początku marca i trwa do końca czerwca 2019 r. W tym okresie klienci, którzy zakupią określoną wiertarkę koronkową i zarejestrują ją on-line w ramach 3-letniej gwarancji FEIN PLUS, otrzymają bezpłatną wiertarko-wkrętarkę akumulatorową FEIN ABS 18 QC z dwoma bateriami 2,5 Ah i ładowarką FEIN ALG 50. Oznacza to dla nich oszczędność netto ponad 1790 PLN netto. Promocja ta dostępna jest przy zakupie wiertarek rdzeniowych FEIN AKBU 35 Select, KBM 50 Q, KBM 50 U, KBM 65 U i KBM 50. Jej warunkiem jest rejestracja tych produktów. Po jej dokonaniu darmowe wiertarko-wkrętarki zostaną wysłane do klientów.

opr. pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar