MAKITA: REWOLUCJA AKUMULATOROWA TRWA

Makita to światowy lider z ponad 100-letnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży: elektronarzędzi, urządzeń pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych (akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych). Przez cały ten okres pamięta o odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, a jego ochronę traktuje za jeden z kluczowych kierunków swojej działalności.

Od wielu lat Makita konsekwentnie realizuje również plany nieustannego ulepszania swoich technologii, tak aby zminimalizować ich niekorzystny wpływ na przyrodę. Do produkcji urządzeń wybiera najlepsze materiały i eliminuje z procesu substancje, które mogłyby stanowić zagrożenie

dla środowiska. Jako cel długofalowy postawiła sobie oszczędzanie energii oraz redukcję emisji CO2. Zgodnie z tymi założeniami Makita robi kolejny ważny krok w przyszłość i rozstaje się z technologią spalinową. Już od 2022 roku zakończy produkcję i stosowanie silników spalinowych w swoich narzędziach, tym samym wspierając gospodarkę naturalną i dbając o przyszłość naszą, naszych bliskich i kolejnych pokoleń.


Rozumiejąc rosnącą świadomość globalnych problemów związanych z ochroną środowiska oraz coraz większe zapotrzebowanie na wygodne, bezprzewodowe produkty, Makita nadal będzie inwestować w rozwój technologii akumulatorowych, czego efektem obecnie są prężnie rozwijające się rodziny maszyn CXT, LXT oraz najnowsza, innowacyjna technologia XGT. Rozwijając technologie akumulatorowe nieprzerwanie dąży do zaspokojenia rosnących wymagań użytkowników, począwszy od lekkich prac w domu i ogrodzie, poprzez wykorzystanie maszyn w warsztatach, na budowach oraz we wszechstronnym utrzymaniu zieleni, a skończywszy na zastosowaniu w przemyśle ciężkim. Jesteśmy dumni, że nasza firma bierze udział w globalnych zmianach, których celem jest ochrona i odnowa środowiska naturalnego naszej planety (więcej na: www.makita.pl)

Naszym zdaniem, to ważne etycznie i jednocześnie bardzo odważne biznesowo posunięcie japońskiego koncernu. To rewolucja technologiczna o bardzo dużych konsekwencjach dla rynku profesjonalnych urządzeń ogrodowych stosowanych także w rolnictwie i leśnictwie, a szczególnie dla segmentu pilarek łańcuchowych dla przemysłu leśnego, w którym Makita należy do wąskiego grona liderów światowych. Czekamy więc na nowe rewolucyjne urządzenia, które zredukują do zera emisję CO2 i zapewnią wysoką produktywność prac ogrodowych oraz leśnych.

opr. HB (mat.Makita)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments