MAKITA LAUREATEM KONKURSU DOBRY WZÓR

Znamy już laureatów jubileuszowej, 25. edycji konkursu Dobry Wzór. W kategorii sfera pracy zwyciężył zaprojektowany przez firmę Makita samobieżny akumulatorowy wózek transportowy DCU180Z.

25 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbyła się uroczysta gala, podczas której zaprezentowani zostali laureaci konkursu Dobry Wzór 2018. W finale wzięło udział 119 produktów reprezentujących kategorie: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały, transport i komunikacja oraz moda i akcesoria. Zgłoszone do konkursu wyroby oceniało interdyscyplinarne jury. Najwyżej ocenione projekty

znalazły się w katalogu pokonkursowym oraz na największej w Polsce wystawie designu, którą do 9 grudnia 2018 r. można obejrzeć w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7.

Makita znalazła się wśród 15 finalistów konkursu startujących w kategorii strefa pracy i ostatecznie zgłoszony przez nią wózek transportowy otrzymał najwyższą notę. Nagrodzony produkt japońskiego producenta umożliwia transport przedmiotów o większych gabarytach, a zatem może być stosowany w pracach budowlanych, jak i w rolnictwie czy sadownictwie itp. Zasilany jest systemowym akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 18 V, co daje możliwość wykorzystania go przez tysiące osób, które zakupiły któreś z ponad dwustu 18-woltowych urządzeń akumulatorowych Makity.

Jury wyraziło nadzieję, że wózek akumulatorowy Makita DCU180Z stanie się wybawieniem dla pracujących na budowach, w ogrodnictwie, rolnictwie. Jego liczne funkcjonalności decydują bowiem o uniwersalnym zastosowaniu, a innowacyjne zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo prac przy załadunku i wyładunku.

Jak wiadomo, to nie pierwsze zwycięstwo Makity w tym prestiżowym konkursie. W ubiegłorocznej jego edycji doceniony został zaprojektowany przez japońską firmę plecakowy odkurzacz akumulatorowy DVC260Z. – W ub.r. do konkursu zgłoszono ponad 1400 produktów, dlatego wejście do finału jest istotnym wyróżnieniem dla każdego producenta. Byliśmy w nim jedynym reprezentantem branży elektronarzędzi i jedną z dwóch firm zagranicznych – powiedział nam Przemysław Dudziak, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o.

Dobry Wzór to najstarszy i najbardziej wiarygodny polski konkurs wzorniczy. Oceniane w nim produkty i usługi wskazywane są przez badaczy i ekspertów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego monitoringu rynku. Konkurs jest też jedynym w Polsce niezależnym audytem wzornictwa: typowanie produktów odbywa się na podstawie wiedzy ekspertów i badaczy IWP, ich znajomości projektowania, rynku i trendów.
Bardzo cenimy sobie tę nagrodę. Powodem tego jest niezależność i obiektywizm ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Doceniamy też ich ogromną pracę, gdyż co roku na polski rynek wprowadzanych jest tysiące produktów. Nasz akumulatorowy wózek łączy nowoczesny design, perfekcyjną ergonomię, ekologiczny napęd elektryczny z zaletami praktycznymi, do których przede wszystkim należy zaliczyć znaczne usprawnienie i ułatwienie różnego rodzaju prac, podczas których transportuje się ciężkie materiały czy sprzęt – stwierdził Przemysław Dudziak.

DŻ,pins

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments