MAKITA DVC260Z, CZYLI ODKURZACZ PLECAKOWY

Odkurzacz plecakowy Makita DVC260Z przypomina swoim kształtem znane i używane od lat przez ogrodników opryskiwacze plecakowe.

 

W plastikowej obudowie umieszczono silnik i pojemnik na nieczystości. Na zewnątrz znajdują się dwa gniazda na akumulatory, a z górnej części wychodzi elastyczny wąż o długości 1 lub 1,5 m. Całość mocuje się na plecach użytkownika za pomocą komfortowej uprzęży z regulowanymi paskami na ramiona i szerokim pasem biodrowym. Taki system sprawia, że użytkownik może swobodnie poruszać się po placu budowy, sprzątając go (za pomocą znajdujących się w zestawie akcesoriów – sztywnej rury teleskopowej, ssawki podłogowej i ssawki szczelinowej) lub podłączając odkurzacz jako odsysacz nieczystości

przy pracy zewnętrznym elektronarzędziem (np. wiertarką, pilarką czy wyrzynarką). Zastosowany w odkurzaczu bezszczotkowy silnik zapewnia maksymalny przepływ powietrza na poziomie 1,5 m3/min i maksymalne podciśnienie 7,1 kPa. Warto też wiedzieć, że użytkownik może regulować siłę ssania poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika. Do dyspozycji są dwa przełożenia, które zmienia się za pomocą panelu sterującego połączonego z odkurzaczem przewodem i przytwierdzonego do pasa biodrowego uprzęży. W zależności od ustawionej mocy ssania i zastosowanego akumulatora odkurzacz może pracować bez przerwy nawet 90 min.

DVC260_act_6_orig

Dane techniczne odkurzacza plecakowego Makita DVC260Z

Maks. przepływ powietrza1,5 m3/min
Maks. podciśnienie7,1 kPa
Pojemność worka papierowego/materiałowego2/1,5 l
Typ akumulatora/napięcie/pojemność/czas pracyLi-Ion/2 x 18 V/1,5; 2,0; 3,0; 4,0 lub 5,0 Ah/60-90 min
Waga4,3 kg

DVC260

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments