Magnetyzer Wera 9500 SB

Magnetyzer Wera 9500 SB to poręczne akcesorium przeznaczone do magnetyzowania lub rozmagnetyzowania końcówek wkrętakowych czy grotów wkrętaków.

Do czego służy magnetyzer Wera 9500 SB?

Montaż lub demontaż wkrętów lub śrub mających niewielkie rozmiary lub dokonywany w miejscach trudno dostępnych sprawia wszystkim fachowcom te same problemy. Są to przeważnie wypadanie montowanych łączników gwintowych i ich upadek ze stołu warsztatowego lub w „zakamarki” obsługiwanego urządzenia, trudności z dokładnym trafieniem w otwór, dopasowaniem gwintów, wyjęciem śruby/wkrętu z otworu itp. Problemy te znacznie wydłużają czas montażu i obniżają jego wydajność. Magnetyzer Wera 9500 SB eliminuje te trudności w 100%, gdyż pozwala w prosty sposób

namagnesować groty wkrętaków czy bity. W tym celu należy przeciągnąć narzędzie wzdłuż rowka znajdującego po stronie dodatniego bieguna magnetyzera Wera 9500 SB. Akcesorium to umożliwia odpowiednio silne namagnesowanie i całkowitą eliminację spadania wkrętów/śrub z końcówek wkręcających. Dzięki niemu można też łatwo i dokładnie trafić śrubą w gwintowany otwór, jak też w przypadku demontażu usunąć ją z niego.
Jednakże nie zawsze namagnesowanie grotów wkrętaków jest pożądane, gdyż może ono zaindukować elektryczność, która z kolei spowoduje uszkodzenie delikatnych elementów elektronicznych. W takim wypadku, aby tego uniknąć, groty wkrętaków należy skutecznie rozmagnesować. Do tego celu możemy też użyć omawianego akcesorium. Wtedy przeciągamy grot wkrętaka wzdłuż krótkiego rowka od strony bieguna ujemnego. Rowek ten znajduje się z boku magnetyzera/demagnetyzera Wera 9500 SB i jest prostopadły do rowka służącego do magnetyzowania.

Wkrętaki precyzyjne Wera Kraftform Micro

Jak łatwo zauważyć, magnetyzer Wera 9500 SB może być stosowany zarówno do magnetyzowania, jak i rozmagnetyzowania różnych narzędzi montażowych, np. takich jak wkrętaki. Naszym zdaniem, jest on obowiązkowym akcesorium w przypadku pracy wkrętakami precyzyjnymi. Ich bardzo dobrym przykładem są wkrętaki Wera Kraftform Micro.
Wszystkie wkrętaki Wera Kraftform Micro mają ergonomiczną, wielokomponentową rękojeść Kraftform Micro przeznaczoną do wygodnego, dokładnego i delikatnego wkręcania. Oprócz obrotowego kołpaka, ma ona trzy funkcjonalne strefy: (1) górną przeznaczoną do szybkiego wkręcania/wykręcania (tzw. strefa pokręcania), (2) środkową z miękkimi wkładkami gumowymi i służącą do aplikacji większych momentów obrotowych (strefa przenoszenia siły) oraz (3) dolną do precyzyjnego pokręcania (strefa precyzji). Na dole rękojeści znajduje się 6-kątny pierścień uniemożliwiający turlanie się i przypadkowe spadanie wkrętaka ze stołu roboczego. Wkrętaki precyzyjne Wera Kraftform Micro wyposażone są w groty z końcówkami Black Point o zwiększonej odporności na korozję i precyzyjnie dopasowanymi do gniazda śruby. Aby przyspieszyć i ułatwić prawidłowy wybór narzędzia z odpowiednią końcówką (Philips, TORX® lub płaską itd.), do oznaczenia omawianych wkrętaków precyzyjnych Wera użyła kolorystycznego systemu „Take it easy”.

Wkrętaki precyzyjne Wera Kraftform Micro przeznaczone są dla szerokiego grona fachowców: elektroników, optyków, mechaników precyzyjnych, jubilerów, serwisantów sprzętu elektronicznego, modelarzy itp. Np. optycy, mechanicy precyzyjni i jubilerzy mogą magnetyzera Wera 9500 SB używać do magnesowania końcówki wkrętaków Kraftform Micro, zaś elektronicy i serwisanci sprzętu komputerowego do ich rozmagnetyzowania.
Jak widać, magnetyzer Wera 9500 SB to bardzo przydatne i uniwersalne akcesorium – przyspiesza prace montażowe, a także znacznie redukuje ryzyko uszkodzenia elementów elektronicznych przez indukowane wkrętakami ładunki elektrostatyczne.

Magnetyzowanie/rozmagnetyzowanie

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments