MAFELL W 100% „MADE IN GERMANY”

MAFELL to wiodący na świecie producent profesjonalnych elektronarzędzi dla cieśli i stolarzy. W swojej ofercie posiada różnego rodzaju maszyny do obróbki drewna: począwszy od pilarek tarczowych i łańcuchowych o głębokości cięcia od 4 do 40 cm poprzez frezarki siodłowe i górnowrzecionowe, dłutownice łańcuchowe, szlifierki zarówno mimośrodowe, jak i oscylacyjne, wiertarki, wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oraz strugi o szerokości strugania od 8 do 32 cm, a skończywszy na odkurzaczach przemysłowych czy stacjonarnych czopiarkach do obróbki krokwi. Wszystkie maszyny niezbędne dla profesjonalnego cieśli dostępne są więc w jednym miejscu.

Firma MAFELL powstała w 1899 r. w Niemczech w miejscowości Fellbach. Stąd też pochodzi nazwa firmy

MAschinenfabrik FELLbach. Początkowo produkowała silniki, a w 1926 r. rozpoczęła produkcję maszyn ciesielskich. Jako pierwsza na świecie zaprojektowała i wyprodukowała przenośną dłutownicę łańcuchową do robienia połączeń na czopy proste.

 

Jedyną fabryką firmy MAFELL jest zakład produkcyjny mieszczący się w Oberndorf am Neckar (Niemcy). To zobowiązanie do jakości produkcji w Niemczech „made in Germany” (wyprodukowany w Niemczech) sprawia, że maszyny, które są produkowane w firmie MAFELL, w 85% pochodzą z własnej produkcji: począwszy od odlewów wtryskowych do wysokowydajnych silników, od projektu maszyny do jej montażu, od produkcji własnych narzędzi obróbczych do wyprodukowania danej maszyny i kilkukrotnej kontroli jakości już zmontowanych maszyn. Dzięki temu firma MAFELL jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość swoich produktów.

 

mt55ccInnowacyjna technologia, materiały najwyższej jakości i absolutna precyzja – to wszystko sprawia, że MAFELL jest wyjątkową firmą. Np. komponenty obudowy nie są wytwarzane ze zwykłego plastiku, ale z poliamidu wzmacnianego włóknem szklanym, co sprawia, że praktycznie są niezniszczalne. Już w latach 60. XX w.

 

dss300cc
MAFELL wprowadził obudowy narzędzi zrobione z odlewów magnezowych, które są lżejsze o 30% od aluminium, a zdecydowanie bardziej wytrzymałe – dzięki temu maszyny charakteryzują się dużą wytrzymałością. Z kolei w 2006 r.

 

dd40p
MAFELL zaprojektował i wprowadził w swoim maszynach silniki typu CUprex z wirnikami o znacząco wyższej zawartości miedzi w uzwojeniu niż standardowe, przez co uzyskały skoncentrowaną moc i wysoki moment obrotowy. Dzięki temu wszystkie maszyny ciesielskie zasilane silnikami trójfazowymi zostały wymienione na te jednofazowe silniki CUprex, co zdecydowanie poprawiło komfort pracy użytkownika i znacznie zwiększyło osiągi maszyn.

erika_85ec

Maszyny MAFELL ujawniają swoją prawdziwą wartość w codziennym użytkowaniu. Powstają w wyniku unikalnego procesu produkcyjnego, co oznacza słynną jakość firmy MAFELL trwającą już od pokoleń. Zawsze wyróżniają się mocnymi silnikami z wysokim momentem obrotowym, wytrzymałymi konstrukcjami, najwyższą precyzją i wyjątkową wytrzymałością.

 

ksp40
MAFELL to również profesjonalne elektronarzędzia przeznaczone dla stolarzy i firm zajmujących się wykończaniem wnętrz. To cała gama maszyn, którą firma MAFELL wynalazła. Np. jako pierwsza na świecie w 1980 r. zaprojektowała i przedstawiła na targach pilarki stołowe ERIKA typu pull-push dające możliwość albo najazdu materiałem na tarczę, albo tarczą na materiał. Z kolei w 2001 r. wypuszczono na rynek pierwsze przenośne kołkarki DD 40, które pozwalają na bardzo precyzyjne wywiercenie dwóch otworów pod drewniane kołki w jednej operacji bez konieczności dokładnego oznaczania materiału. Maszyna znakomicie sprawdza się zwłaszcza przy produkcji mebli na zamówienie. W 2002 r. odbyła się światowa premiera przenośnej pilarki z panelem kontrolnym do rozkroju płyt wielkoformatowych PSS 3000,

która zdobyła nagrodę Rudolfa Eberle za innowacyjne rozwiązania, a w 2003 r. MAFELLowi przyznano nagrodę Eumacop Innovation za pilarkę tarczową KSP 40 Flexistem ze zwijaną, elastyczną szyną prowadzącą. Liczba nagród, jakie firma otrzymała do dnia dzisiejszego, jest spora. Dlatego łatwiej powiedzieć, że w latach 2007, 2009 i 2014 firma MAFELL trafiła na listę 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

 

pss3100
Wszystkie maszyny firmy MAFELL objęte są 3-letnią gwarancją po uprzedniej rejestracji. Nowością jest fakt, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowa gwarancja MAFELL-Complete. Gwarancja ta obejmuje wszystkie zużywające się części zamienne. Należą do nich akumulatory, a także łożyska kulkowe, pierścienie uszczelniające, przełączniki i szczotki węglowe (za wyjątkiem osprzętu i materiałów eksploatacyjnych, natomiast nie dotyczy ciągłej pracy przemysłowej). Centralny serwis gwarancyjny w Polsce zapewnia firma ANDREMA – MAFELL Center Service Polska w Poznaniu.

 

mafell-complete_logo_0117
Gwarancja MAFELL – Complete jest całkowicie bezpłatna. Wymaga jedynie rejestracji w ciągu 30 dni od daty zakupu na stronie producenta pod adresem: www.mafell-garantie.de albo bezpośrednio u dystrybutora w dniu zakupu. Lista wszystkich oficjalnych dystrybutorów firmy MAFELL na terenie Polski znajduje się na stronie  www.mafell.pl.

MS-P (MAFELL Polska)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar