LUNA GO – INNOWACYJNA REWOLUCJA W BITACH, NASADKACH I WIERTŁACH

Innowacyjność to znak rozpoznawczy zestawów bitów, nasadek i wierteł Luna GO, których pomysłodawcą jest szwedzki producent narzędzi i maszyn – firma Luna. Zestawy Luna GO nie są bowiem umieszczone w otwieranym pudełku z przegródkami, lecz w specjalnym uchwycie, który przypina się do paska spodni roboczych za pomocą klipsa. Dzięki temu zestaw narzędziowy staje się mobilnym akcesorium, którym możemy się posłużyć w każdej sytuacji podczas pracy.

 

Gdy zapytamy, na czym polega innowacyjność zestawów bitów i wierteł Luna GO, odpowiedź jest bardzo prosta – na opracowaniu mobilnego, podręcznego, bezpiecznego i łatwego w użyciu uchwytu na bity, nasadki lub wiertła z chwytami 6-kątnymi

1/4”. Posłuży on nam zarazem do pracy i ekonomicznego przechowywania tych narzędzi oraz rozwiąże problemy z szybkim dostępem do akcesoriów.

Jak powstały zestawy Luna GO?

Jak wiadomo, w pracy bardzo wiele czasu tracimy na dobór czy zmianę narzędzi. Nieraz musimy pokonywać w tym celu spore odległości, schodzić z drabiny czy rusztowania itp. Aby umożliwić szybki dostęp do potrzebnych narzędzi, już dawno temu wymyślono pasy i kabury narzędziowe, które nosi się na ubraniach roboczych. Jednakże służą one do przenoszenia większych narzędzi, takich jak szczypce, młotki czy wkrętarki akumulatorowe, i zupełnie nie nadają się do transportu małych akcesoriów: bitów czy wierteł, których często się używa. Przeważnie chowa się je po kieszeniach, a potem przez długi czas wyszukuje. Problem ten zauważyła Luna – szwedzki producent narzędzi oraz maszyn – postanowiła go rozwiązać. I tak powstało rozwiązanie Luna GO, które objęte jest patentem.

luna go

Konstrukcja zestawów Luna GO

Ich podstawowym elementem jest specjalny uchwyt z tworzywa. Umożliwia on zawieszenie bitów i nasadek wykonanych zgodnie ze standardem DIN ISO 1173-E 6,3, które przeznaczone są do stosowania z adapterem lub bezpośrednio we wkrętarce, oraz wierteł mających takie same 6-kątne chwyty narzędziowe 1/4”. Wykonano w nich przewężenie, które w przypadku uchwytu Luna GO wykorzystano do mocowania narzędzi. Wkłada się je bowiem w odpowiednio wyprofilowane gniazda z miniprowadnicami i nie potrzeba nawet przesuwać w dół, aby zajęły prawidłową pozycję, gdyż tę czynność wykonuje za nas grawitacja i niewielkie magnesy. Znajdują się one w każdym z gniazd uchwytu Luna GO i służą do przytrzymywania narzędzi. Wyjmuje się je prostym ruchem, lekko i bez żadnych oporów. Można nawet bezproblemowo robić to w rękawicach roboczych.

art

Żeby uchwyt taki stał się podręczny i mobilny, opracowano do niego specjalny sprężynowy klips, który umożliwia przypięcie go do pasa lub kieszeni ubrania roboczego. Mamy dwie podstawowe wersje takiego uchwytu: 4- i 14-narzędziowe. W przypadku drugiej wersji w gniazdach z prowadnicami mocuje się siedem narzędzi. W pozostałe siedem 6-kątnych gniazd znajdujących się w górnej części uchwytu wkłada się krótkie bity wykonane według standardu DIN ISO 1173-D 6,3.

246650105A

Jednakże nie tylko same uchwyty są innowacyjne, ale także klips. Wyposażony jest on w specjalne zatrzaskowe mocowanie uchwytów, które umożliwia ich szybką wymianę. Dzięki temu podczas pracy możemy w łatwy sposób i bez tracenia cennego czasu wymieniać uprzednio skomponowane pod konkretne operacje zestawy bitów czy wierteł. Specjalna konstrukcja klipsa umożliwia również szybkie rozłączenie zamocowanego do niego zestawu, co wpływa na bezpieczeństwo pracy. Luna GO nie więc tylko ułatwia przechowywanie i przenoszenie narzędzi, ale także upraszcza pracę, przyspiesza ją, ekonomizuje i czyni bezpieczną.

246700108

Szwedzka firma oferuje 5 zestawów wierteł i bitów wraz klipsem oraz 13 zestawów wierteł i

bitów do różnego zastosowania. Pokrywają one większość zastosowań tych narzędzi, gdyż mają odpowiednio zoptymalizowany skład.

 

Korzyści ze stosowania uchwytów Luna GO

Są wielorakie. Po pierwsze, uchwyty Luna GO są proste w użyciu. Wymieniamy narzędzia, używając jednej ręki, nawet jeśli pracujemy w rękawicach. Po drugie, są elastyczne co do składu narzędzi. Możemy więc szybko i łatwo zmieniać całe zestawy, jak też pojedyncze narzędzia. Po trzecie, komfortowe, bo wygodnie nosi się je na pasku do spodni. Po czwarte, dają dużą swobodę w pracy i nie zajmują wiele miejsca w naszej torbie lub szafce narzędziowej, jak też w magazynie dystrybutora. Po piąte, zestawy Luna GO są bezpieczne w użytkowaniu ze względu na innowacyjne połączenie między klipsem a uchwytem. Podczas np. upadku pracownika z drabiny uchwyt szybko i sprawnie wyczepia się z klips i tym samym nie powoduje kontuzji.

LunaGO-6
pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar