LOGISTYKA NA EISENWARENMESSE

Dachser, operator logistyczny obsługujący 18 tys. europejskich sklepów „dom i ogród”, weźmie udział w Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii. Dostawca logistyczny łączy producentów i sieci sklepów DIY w ramach rozwiązania branżowego Dachser DIY-Logistics. Na targach operator wystąpi z BHB – niemieckim stowarzyszeniem firm DIY. Ich wspólne stoisko, nr E51, będzie można znaleźć w hali 11.1.

 

Dachser od lat współpracuje z BHB, najważniejszym stowarzyszeniem zrzeszającym firmy z branży „home improvement” z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, zarówno ze strony producentów, jak i sieci handlowych. Operator logistyczny obsługuje także wiele polskich firm z tego sektora, dostarczając ich produkty na rynki zachodniej Europy

i wspierając rozwój ich eksportu.

 

– Dachser jako międzynarodowa grupa ma ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców zaopatrujących europejskie sieci sklepów typu „dom i ogród”. Znamy się na tym jak mało kto, dzięki czemu coraz więcej firm z branży DIY powierza swoją logistykę właśnie nam. Jest wśród nich także stale rosnąca grupa polskich producentów, którzy z powodzeniem umacniają swoją pozycję na zagranicznych rynkach – w Niemczech, ale także we Francji czy na południu Europy, np. na Słowacji, w Czechach i Austrii – komentuje Juliusz Pakuński, Kierownik Rozwoju Biznesu Dachser DIY-Logistics, który będzie reprezentował firmę Dachser Polska podczas Eisenwarenmesse.

Na odbywające się w dniach 1–4 marca targi przyjeżdżają wszyscy liczący się gracze z branży DIY z całego świata. Nie przypadkiem impreza ta jest organizowana w Niemczech. To bowiem największy rynek pod względem obrotów sieci typu „dom i ogród” na naszym kontynencie. To także tu trafia najwięcej polskich produktów z branży DIY.

 

Dachser rocznie dostarcza ok. 5 mln przesyłek do zagranicznych sklepów z branży „dom i ogród”. Dostawy obejmują szeroki wachlarz towarów rodzimych firm, m.in. armaturę sanitarną, meble łazienkowe, artykuły oświetleniowe, urządzenia wentylacyjne i grzewcze, elektronarzędzia, a także różnorodne elementy wyposażenia ogrodu, jak choćby, co ciekawe, dużo popularniejsze za granicą niż w kraju karmniki dla ptaków.

 

Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser DIY-Logistics zapewnia eksporterom kompleksową logistykę dostaw do sieci marketów typu „dom i ogród” w całej Europie. Serwis obejmuje nie tylko transport, ale też szeroką gamę usług dodatkowych na terenie sklepu, organizowanych we współpracy z merchandiserami w poszczególnych krajach, np. wyłożenie produktów na półki, ich odpowiednią ekspozycję czy przeprowadzenie akcji promocyjnych. Dachser obsługuje również zwroty oraz świadczy usługi magazynowania produktów sezonowych.

 

Na stoisku operatora na najbliższych targach Eisenwarenmesse zespół Dachser DIY-Logistics zaprezentuje swoją ofertę, a także przybliży, w jaki sposób autorskie, ściśle zintegrowane systemy zarządzania transportem i magazynem umożliwiają niezakłócony przepływ danych oraz przejrzyste śledzenie przesyłek w ramach rozwiązania DIY Supply Pipeline.

Kontakt:
Dachser DIY-Logistics
Juliusz Pakuński,
Kierownik Rozwoju Biznesu
Tel. 512 597 095,
e-mail:juliusz.pakunski@dachser.com

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments