LINIJKA Z CYRKLEM LEANCRAFT OTAKE-2

LeanCraft, polski producent narzędzi pomiarowych i akcesoriów, niedawno wprowadził na rynek bogatą gamę innowacyjnych produktów. Wśród nich jest linijka z cyrklem LeanCraft OTAKE-2.

To narzędzie traserskie wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego. Na jego dwóch dłuższych krawędziach niesiono podziałki milimetrowe. Jedna z nich ma punkt zero w swoim środku, co oznacza, że składa się z dwóch połączonych podziałek o długości 15 cm: prawej i lewej. Druga z podziałek ma standardowe, jednogradacyjne wykonanie i jej długość wynosi 30 cm. W środku linijki wykonano co

5 mm elipsoidalne, niewielkie otwory służące do trasowania ołówkiem lub pisakiem warsztatowym. Aby można było dokładnie wytrasować okręgi, w punkcie zerowym wyznaczonym przez standardową podziałkę w środku linijki znajduje się niewielki okrągły otwór na szpikulec (lub inne narzędzie spełniające jego funkcje). Wyznacza on oś trasowanego okręgu i jednocześnie stanowi wierzchołek naniesionych dwoma liniami konturów kąta prostego.

Omawiana linijka z cyrklem OTAKE-2 ma wiele funkcji. Można jej używać jako prostej linijki i wyznaczać oraz mierzyć odcinki o długości do 30 cm, jak też trasować okręgi co 5 mm o maksymalnej średnicy 60 cm. Linijką OTAKE-2 wyznaczymy też odległości od 90-stopniowego narożnika, a także od środka mierzonego elementu, np. listwy, deski, kantówki (od 0,1 do 15 cm).

HB
Fot.Leancraft
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments