LIDERZY BRANŻY NARZĘDZIOWEJ SPOTKALI SIĘ W SEROCKU

11 maja do hotelu Narvil w podwarszawskim Serocku przybyło blisko 500 właścicieli najprężniej działających polskich sklepów narzędziowych i salonów technicznych. Okazją do spotkania był jubileusz 25-lecia działalności na polskim rynku warszawskiej firmy PROFIX. To była naprawdę udana impreza.

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi największych detalicznych i hurtowych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP. Spotkanie daje możliwość poznania nowości, skorzystania z licznych ofert specjalnych. Jest też swoistego rodzaju platformą wymiany informacji, skonfrontowania założeń biznesowych z opiniami i spostrzeżeniami podmiotów działających w branży narzędziowej. Jest okazją do licznych formalnych i mniej formalnych rozmów, podzielenia się uwagami o produktach, a także zasugerowania potrzeb

rynkowych. Dla organizatorów spotkania niesie możliwość wsłuchania się w głosy najważniejszych partnerów handlowych.

 

Dzień Otwarty Profix umożliwia publiczne złożenie podziękowań za kolejny rok współpracy.

Dzień Otwarty Profix umożliwia publiczne złożenie podziękowań za kolejny rok współpracy.

 

Dni Otwarte Profix to już tradycja. Na stale wpisana w terminarz wszystkich, którzy tworzą polski rynek narzędzi. Formuła spotkań to efekt naszych wieloletnich doświadczeń. Dzięki nim proponujemy naszym klientom możliwość połączenia pracy z chwilą wytchnienia. Umiejętnie łączymy przyjemne z pożytecznym. Nasze Dni Otwarte to coś więcej niż tradycyjna prezentacja produktowa połączona z możliwością składania zamówień. Jak widać po frekwencji, również w kwestii spotkań biznesowych oferujemy nowatorskie, interesujące dla klientów rozwiązania – mówi Joanna Woźniak, dyrektor marketingu Profix.

 

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi największych detalicznych i hurtowych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP.

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi największych detalicznych i hurtowych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i artykułów BHP.

 

Profix ma 25 lat

Jubileusz 25-lecia działalności na rynku stał się tematem przewodnim tegorocznego Dnia Otwartego Profix. W tym roku w imprezie uczestniczyła rekordowa liczba gości. Obchody jubileuszu rozpoczęła konferencja biznesowa, która stała się okazją do przedpremierowego pokazu filmu podsumowującego 25 lat historii Profix oraz prezentującego najważniejsze zasady biznesowe, którymi w swych działaniach kieruje się firma.

 

Znak graficzny towarzyszący obchodom 25-lecia Profix znalazł się także na jubileuszowym torcie.

Znak graficzny towarzyszący obchodom 25-lecia Profix znalazł się także na jubileuszowym torcie.

 

Krzysztof Sobieraj i Mirosław Cichecki w swoich krótkich wystąpieniach podziękowali za liczne przybycie oraz za długoletnią współpracę, wytrwałość, wspólne pokonywanie przeszkód i budowanie nowoczesnych przedsiębiorstw działających w ramach polskiej branży narzędziowej.

 

Maszyna do badania wytrzymałości obuwia, jedno z kilku urządzeń, które już niebawem wzbogacą park maszynowy działu kontroli jakości Profix.

Maszyna do badania wytrzymałości obuwia, jedno z kilku urządzeń, które już niebawem wzbogacą park maszynowy działu kontroli jakości Profix.

 

Myślę, że branża narzędziowa ma rzeczywiście wkład w rozwój polskiej gospodarki. Wyroby, które my dostarczamy, a wy sprzedajecie, uczestniczą w budowaniu nowej infrastruktury, tworzeniu nowych miejsc pracy. Możemy być dumni z tego, że wspólnie dokładamy przysłowiową cegiełkę do rozwoju naszego kraju – powiedział, kończąc oficjalne przywitanie, Krzysztof Sobieraj, prezes zarządu Profix.

 

Stoisko marki Tryton było przykładem kreatywnego podejścia do ekspozycji elektronarzędzi.

Stoisko marki Tryton było przykładem kreatywnego podejścia
do ekspozycji elektronarzędzi.

 

Następnie na scenie pojawił się Emilian Kamiński, znany aktor i jednocześnie właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, który prowadzi własny biznes oparty na sztuce. Na wstępie pogratulował jubilatowi i podkreślił, że bagaż 25 lat doświadczeń to

źródło ogromnej wiedzy, z której należy korzystać. W swoim wystąpieniu skupił się na opisowym przedstawieniu cech, które powinny charakteryzować odpowiedzialny biznes. Mówił o m.in. zaufaniu, partnerstwie, intuicji, rzemiośle, rodzinie, pomaganiu innym.

 

 

Rekordowa ekspozycja

Na powierzchni 750 m kw zaprezentowano ofertę produktową marek własnych Profix. Swoje stoiska mieli także najwięksi dostawcy: Stanley Black & Decker, Fiskars, Tesa i Action Can. Dominującą część powierzchni wystawienniczej zajęły produkty Proline, Tryton i Lahti Pro. Zaprezentowano ich blisko 3 tys. Każdy z nich można było dokładnie obejrzeć, poznać zasadę działania oraz uzyskać dodatkowe informacje techniczne.

 

Na stoisku Proline zaprezentowano liczne nowości, które w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się w sprzedaży.

Na stoisku Proline zaprezentowano liczne nowości, które w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się w sprzedaży.

– Zdecydowaliśmy się w tym roku znacznie powiększyć część ekspozycyjną, ponieważ chcieliśmy, aby nasi klienci mogli namacalnie poznać nowe produkty z naszej oferty. Osobiście potwierdzić, że zalety, o których mówimy w naszych wydawnictwach marketingowych, w 100% mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ponadto naszym celem było pokazanie, że nasz asortyment jest tak przygotowany, że pozwala stworzyć kompleksową ofertę dla każdej placówki handlowej – mówił Tomasz Syska, menedżer Marki Proline

Zaprezentowano także nowości, które w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się w sprzedaży. W przypadku marki Proline były to m.in. spawarki, węże ogrodowe oraz akcesoria pneumatyczne i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko działu logowania, na którym można było poznać możliwości haftu komputerowego. Po raz pierwszy publicznie pokazano także maszynę do badania wytrzymałości obuwia, jedno z kilku urządzeń, które już niebawem wzbogacą park maszynowy działu kontroli jakości.

Dzień Otwarty PROFIX to także szereg specjalnych ofert handlowych dla uczestników spotkania. Przez cały czas istniała możliwość składania deklaracji zakupowych. Z tej okazji skorzystała znaczna część firm. Te, które zadeklarowały najwyższą wartość zamówień, otrzymały specjalne bonifikaty, vouchery oraz inne atrakcyjne pakiety produktowe.

 

Uroczysta gala

Najbardziej uroczysty charakter miała wieczorna część spotkania. Obchodzony w tym roku jubileusz 25-lecia działalności na rynku stał się dobrą okazją do podsumowań oraz podziękowań dla wszystkich, którzy mają swój wkład w budowę sukcesu rynkowego marek własnych Profix. Najważniejsi partnerzy handlowi Profix otrzymali wybite specjalnie na tegoroczny Dzień Otwarty medale pamiątkowe. Tradycyjnie wręczono także statuetki
PROLION 2018. Nagradzani są nimi partnerzy handlowi, którzy w ostatnim roku w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju współpracy. Z okazji jubileuszu przyznano także statuetki SUPER PROLION 25 lat.

 

Jubileuszowa Gala Profix była także znakomitą okazją do wsparcia organizacji pozarządowych. Przez cały dzień licytowano liczne przedmioty

Jubileuszowa Gala Profix była także znakomitą okazją do wsparcia organizacji pozarządowych. Przez cały dzień licytowano liczne przedmioty

 

Odpowiedzialny biznes

Na słowa uznania zasługuje fakt, że jubileuszowa Gala Profix stała się także znakomitą okazją do wsparcia organizacji pozarządowych. We współpracy z Fundacją Radia Zet przez cały dzień licytowano liczne przedmioty pochodzące od znanych sportowców i artystów. Kask Ireneusza Sikory wylicytowano za ponad 6 tys. zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się

także reprodukcje naj bardziej rozpoznawalnych obrazów malarstwa europejskiego wykonane techniką haftu komputerowego przez Tomasza Gałka z działu logowania Profix. Zebrano łącznie ponad 43 tys. zł. Wszystkie środki przeznaczone zostaną na pomoc podopiecznym Fundacji.

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar