LICZY SIĘ TYLKO WIEDZA – DRUGA EDYCJA AKADEMII GRUPY PRACE WYKOŃCZENIOWE

W Feliksowie koło Poddębic miała miejsce 2. edycja Akademii Grupy Prace Wykończeniowe. Podczas niej odbyły się szkolenia praktyczne, a także prezentacje technologii, materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych w pracach wykończeniowych. Wzięło w niej udział ponad 900 wykonawców z całej Polski, a także ponad 30 partnerów, w tym wielu znanych producentów, krajowych i światowe marki.

Od lewej: Radosław Bednarek i Dariusz Rubczyński, inicjatorzy i współwłaściciele facebookowego portalu Grupy Prace Wykończeniowe

Akademia Grupy Prace Wykończeniowe to wydarzenie o charakterze szkoleniowo-konferencyjno-targowym

oraz marka szkoleń przeznaczonych dla wykonawców zajmujących się wykańczaniem wnętrz budynków. Ich organizatorem jest nowopowstała firma GPW Academy wywodząca się z facebookowej Grupy Prace Wykończeniowe. Należy do niej ponad 80 tys. wykonawców z całej Polskich. – Nasze szkolenia mają głównie charakter praktyczny, a jednym z ich podstawowych celów jest transfer najnowszych technologii opracowywanych dla budownictwa przez polskich i światowych producentów chemii budowlanej, materiałów, narzędzi oraz akcesoriów – mówi Radosław Bednarek, współwłaściciel firmy. – Wykładowcami Akademii są członkowie Grupy Prace Wykończeniowe, którzy posiadają dużą wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zawodowe i chcą podzielić się nimi z fachowcami należącymi do naszej facebookowej społeczności. Profesjonalizm pozwala wykładowcom na obiektywne rekomendacje technologii i materiałów budowlanych. Znają oni bowiem ich zalety oraz wady, jak i optymalne zakresy zastosowań. Podczas zajęć nasi wykładowcy wspomagani są przez szkoleniowców z firm oferujących materiały budowlane oraz narzędzia i urządzenia stosowane w pracach wykończeniowych. Na szkoleniach Akademii wykonawcy z Grupy doskonalą więc swoje umiejętności zawodowe, a także zdobywają praktyczną znajomość nowych technologii budowlanych i narzędziowych. Mogą też sprawdzić sprzęt wykorzystywany przy ich aplikacji. To właśnie stanowi o jej dużej atrakcyjności. Dlatego w tym roku przybyło do Feliksowa z całej Polski ponad 900 wykonawców. Przyjechali własnymi samochodami, w tym z tak odległych miast jak Rzeszów, Lublin czy Szczecin. Co ważne, dzięki komunikacji facebookowej uczestnicy Akademii korzystali z wolnych miejsc w autach swoich kolegów, którzy przejeżdżali w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Nadmieniam, że w pierwszej edycji Akademii, która odbyła się w październiku ub.r., wzięło udział 450 osób. Oznacza to, że uczestnictwo w niej rośnie bardzo dynamicznie.


Program edukacyjny 2. edycji Akademii uzupełniła obecność partnerów Grupy Prace Wykończeniowe: znanych producentów, krajowych i światowych marek: Alpol, Alteza, Atlas, Baltic BHP, ESSVE, Euromobil (schodołazy), Festool, Gipset, GPW, Greinplast, Henkel (Ceresit, Pattex), Knauf, Lange Łukaszuk (Starmix, Collomix, Wolfcraft), Laser Tools, Markus, MedBud, Milwaukee, Mirka, Nozar, PompSerwis (Graco, Tape Tech, Parfalais), Pracownia Mozaiki Artystycznej Waldemar Miłek, Rigips, Rockwool, Semin, Tesa, TesPro, Tool4You, Volkswagen i WIM Chemia Budowlana. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach zaprezentowali oni swoją ofertę najnowszych produktów, a także czynnie wspomagali szkolenia, przedstawiając na nich najnowsze technologie materiałowe oraz wykonawcze (narzędziowe).

Należy tu podkreślić, że Akademia Grupy Prace Wykończeniowe to impreza edukacyjno-handlowa przeznaczona dla profesjonalnych wykonawców. To oni są jej bohaterami, to oni mają na niej czuć się bardzo dobrze i odnosić korzyści – stwierdza Dariusz Rubczyński, inicjator i współwłaściciel facebookowego portalu Grupy Prace Wykończeniowe, a także współwłaściciel firmy GPW Aacademy. – Chcemy ją dynamicznie rozwijać i zaoferować wykonawcom budowlanym szkolenia zawodowe, których tematem są prace wykończeniowe. Dlatego Akademia Grupy Prace Wykończeniowe to jednocześnie marka w segmencie szkoleń zawodowych przeznaczonych dla budownictwa. Docelowo chcemy ją również rozwijać w kierunku montażu i obróbki materiałów drewnopochodnych, szeroko stosowanych w pracach wykończeniowych.

Między jej 1. a 2. edycją Grupa zorganizowała już 7 warsztatów edukacyjnych, w których wzięło udział ponad 250 osób.

Planujemy zróżnicować ich poziom, co pozwoli dostosować je do zaawansowania zawodowego uczestników – informuje Radosław Bednarek. – Będą więc zajęcia dla początkujących, jak i doświadczonych fachowców. Szkolenia te pozwolą nam na wyłanianie i promowanie osób o dużym zasobie wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Dlatego nazwaliśmy je Ambassadors (ambasadorami) i powierzyliśmy im reprezentację Akademii Grupy Prace Wykończeniowe w poszczególnych regionach Polski. Ambassadors to więc marka prawdziwego profesjonalizmu. Pozwala inwestorowi zorientować się, czy ma do czynienia z profesjonalistą, czy z amatorem, który próbuje zarabiać, wykonując wykończeniowe prace budowlane. Dlatego ważną częścią Akademii jest weryfikacja umiejętności zawodowych, w której wyniku będziemy nadawać jej uczestnikom status certyfikowanych profesjonalnych wykonawców. Aby zapewnić Akademii bardzo dobre warunki pracy, planujemy rozbudowę jej infrastruktury. Powstanie nowoczesne centrum szkoleniowe wraz z bazą noclegową w okolicy Feliksowa, które będzie prowadziło regularne szkolenia. Obecnie Akademia ma do dyspozycji trzy salki szkoleniowe przeznaczone do prelekcji, halę o powierzchni ponad 650 m kw. oraz plac zewnętrzny o wielkości 2500 m kw.

Jak już wspominaliśmy, Akademia Grupy Prace Wykończeniowe nie tylko chce kształcić profesjonalistów, ale także ich promować oraz ułatwić im pozyskanie zleceń od inwestorów. – W tym celu uruchomiliśmy portal gpw24.eu, który obecnie tworzy bazę firm zajmujących się inwestycjami budowlanymi: od projektowania, przez wykonawstwo, po ich zakończenie – mówi Dariusz Rubczyński. – Podmioty te będą weryfikowane pod względem profesjonalizmu i klasyfikowane według kryteriów branżowych oraz regionu działania, co umożliwi inwestorom szybkie wyszukanie na naszym portalu internetowym profesjonalnej firmy działającej w wybranym regionie Polski czy miejscowości.

Grupa Prace Wykończeniowe postanowiła także wykorzystać bogate doświadczenie swojej facebookowej społeczności nie tylko w dziedzinie doskonalenia zawodowego, ale także w zakresie oceny jakości materiałów budowlanych. – Każdy profesjonalny wykonawca posiada cenną wiedzę o jakości materiałów budowlanych i narzędzi nabytą podczas codziennej praktyki zawodowej – stwierdza Radosław Bednarek. – Postanowiliśmy ją wykorzystać i stworzyć bardzo ciekawą oraz bogatą ofertę produktową chemii budowlanej, materiałów, narzędzi oraz akcesoriów, dodając do tego korzystne ceny. Produkty te oznaczyliśmy marką GPW, która jest skrótem naszej nazwy „Grupa Prace Wykończeniowe”. Aby promować oznaczone nią wyselekcjonowane produkty, utworzyliśmy program partnerski dający członkom naszej Grupy realne korzyści ekonomiczne i praktyczne. Partnerem dystrybucyjnym Grupy jest Tool4you.pl, firma zajmująca się od ponad 20 lat dystrybucją narzędzi i od niedawna dystrybucją wybranych materiałów budowlanych.

Kamil Stoch i ambasadorzy (AmbassadorS) Grupy Prace Wykończeniowe

Tegoroczną Akademię Grupy Prace Wykończeniowe uświetniła obecność Kamila Stocha, trzykrotnego mistrza olimpijskiego i dwukrotnego zdobywcy pucharu świata w skokach narciarskich oraz wielu medali na mistrzostwach świata. Kamil Stoch przyjechał na zaproszenie Grupy Atlas, którą wspomaga marketingowo. Jego obecność niewątpliwie podniosła rangę Akademii Grupy Prace Wykończeniowe i uatrakcyjniła ją. Wydarzenie to, co znacznie ważniejsze, zostało wysoko ocenione przez jego uczestników. Można się o tym przekonać

samemu, czytając posty na facebokowej stronie akademii. Np. w jednym z nich czytamy: „Mocniej grubiej więcej. Głodni wiedzy … Akademia to taki plac zabaw dla dużych dzieci. Klimat jak na Woodstocku. Peace and Love and Tools and Knowledge” (Sikorski Solutions); zaś w kolejnym: „Nie na darmo mówią na to poligon wiedzy. Koledzy z branży, których spotkałem, chętnie dzielili się wiedzą oraz poradami praktycznymi” (REM-Invest).
Przytoczone wypowiedzi dają jednocześnie jasną i jednoznaczną odpowiedź na pytanie: na czym polega sukces oraz dynamiczny rozwój Grupy Prace Wykończeniowe i jej Akademii. Odpowiedź tę, nawiązując do znanej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta Billa Clintona, można streścić w paru słowach: It’s knowledge, stupid.

pins

width="1100" height="733" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/07/0N3A2707.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/07/0N3A2707-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/07/0N3A2707-1024x682.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2019/07/0N3A2707-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px" />