Leroy Merlin Polska dołącza do 31. edycji Akcji Sprzątanie świata!

W Międzynarodowy Dzień Ziemi Fundacja „Nasza Ziemia” ogłosiła 31. edycję Akcji Sprzątanie świata w Polsce pod hasłem „Na straży czystej Ziemi od 1994 roku”. Wolontariusze Leroy Merlin Polska już po raz trzeci przyłączą się do tej akcji ekologicznej na rzecz czystego środowiska w ramach wewnętrznej inicjatywy „Zostań Bohaterem Naszej Ziemi”.

Akcja Sprzątanie świata – Polska 2024

Trudno uwierzyć, że po niemal trzech dekadach sprzątania świata w Polsce, ciągle wśród nas są osoby, które bezrefleksyjnie wyrzucają śmieci. Przez ostatnie 30 lat 23 mln uczestników Akcji zebrało 45 mln kilogramów odpadów. – W ub.r. uczestnicy akcji terenowych w Polsce zebrali 490 tys.

kilogramów śmieci, a do tego 640 tys. petów papierosowych i niemal 170 tys. kapsli. Ten kłopotliwy i trudny do wysprzątania odpad króluje w naturze, szczególnie na wypoczynkowych zielonych terenach miejskich. Będziemy więc mieli co robić, podejmując się wspólnie trudu posprzątania naszych kawałków Polski w 31. edycji Sprzątania świata – mówi Grzegorz Mikosza, główny koordynator Akcji Sprzątanie świata-Polska.

Bohaterowie Naszej Ziemi z Fundacji Leroy Merlin Polska

Od roku 2021 pracownicy-wolontariusze Leroy Merlin Polska zorganizowali w ramach Akcji Sprzątanie świata w Polsce 158 akcji terenowych, zbierając łącznie 56.063 kg śmieci. – W tym roku planujemy utworzyć 80 sztabów we wszystkich naszych sklepach i tym samym wzmocnić głos Fundacji „Nasza Ziemia” przeciwko zaśmiecaniu środowiska naturalnego – mówi Agnieszka Bolek, prezeska Fundacji Leroy Merlin. – Każdej naszej akcji towarzyszy edukacja ekologiczna, w ramach której nie tylko krytycznie przyglądamy się zbieranym odpadom, które powinny trafiać do odpowiednich pojemników, ale właśnie zwracamy uwagę uczestników naszych wydarzeń, że w tej Akcji nie chodzi o samo sprzątanie, a właśnie o przekonywanie śmiecących, by tego nie czynili w miejscach, gdzie zwykle wypoczywamy od trudów codzienności – dodaje Agnieszka Bolek.
Akcja oficjalnie wystartuje w kwietniu i potrwa do końca czerwca, kiedy swoje działania terenowe zakończą wszystkie sklepy i centrala Leroy Merlin Polska. W tym czasie pracownicy firmy dowiedzą się, jak poprawnie organizować takie inicjatywy (od wybrania terenu do sprzątania, przez uzyskiwanie odpowiednich pozwoleń i poznanie zasad bezpieczeństwa, aż po wywóz zebranych odpadów). Zdobytą wiedzę wolontariusze wykorzystają w praktyce przy organizacji lokalnych akcji terenowych, a także będą się nią dzielić ze swoimi rodzinami, klientami Leroy Merlin czy lokalną społecznością. Dzięki zaangażowaniu w Akcję całej sieci Leroy Merlin Polska firma przekaże wiedzę wielu osobom w całej Polsce oraz zachęci do aktywnego udziału w aktywnościach na rzecz środowiska naturalnego. Już niedługo w sklepach sieci pojawią się materiały informacyjne dla klientów, a pierwszą akcję przeprowadzą pracownicy centrali Leroy Merlin Polska 25 kwietnia.

Opr. HB (mat. Leroy Merlin Polska)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments