LEKKA MŁOTOWIERTARKA STHOR 79076

Do napędu najnowszej młotowiertarki SDS-plus Sthor 79076 zastosowano silnik o mocy 800 W umieszczony prostopadle do osi wrzeciona,  co powoduje doskonałe położenie środka ciężkości.

Młotowiertarka Sthor 79076 dysponuje maksymalną prędkością obrotową 1000 obr./min oraz wysokowydajnym i trwałym mechanizmem udaru elektropneumatycznego generującym do 5100 uderzeń/min, każde z energią 2,6 J. Te parametry mechaniczne nowego produktu sprawiają, że maszyną nie tylko wywiercimy w betonie otwór o maksymalnej średnicy 24 mm (w stali 13 mm i w drewnie 32 mm), ale także będziemy mogli kuć twarde materiały budowlane (beton czy kamień). Sprzęt wyposażony jest w beznarzędziowo obsługiwany uchwyt SDS-plus – osprzęt wygodnie wklikujemy w

gniazdo i błyskawicznie rozpoczynamy pracę. W układzie napędowym Sthora zastosowano sprzęgło zapewniające doskonałe zabezpieczenia jednostki napędowej przed przeciążeniem, a samego operatora przed wyrwaniem urządzenia z dłoni w momencie zaklinowania się narzędzia roboczego.

 

 

Młotowiertarka Sthor pod względem ergonomii została skonstruowana wedle najlepszych standardów rynkowych. Dobrze wyprofilowany uchwyt główny w kształcie litery „D” został pokryty materiałem antypoślizgowym. Dodatkową rękojeść pomocniczą można obracać wokół osi maszyny w zakresie 360°. Duży przycisk zasilania i pokrętło zmiany trybu pracy (wiercenie/wiercenie z udarem/podkuwanie) pozwalają obsługiwać narzędzie nawet w grubych rękawicach roboczych. I w końcu odporny na uszkodzenia gumowy kabel o długości 2,5 m ułatwia pracę na dużej powierzchni bez konieczności stosowania dodatkowych przedłużaczy. Młotek Sthor 79076 dostarczany jest w solidnej walizce transportowej wraz z trzema wiertłami, dwoma dłutami i smarem do uchwytu narzędziowego.

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar