LEANCRAFT – PROSTE I SKUTECZNE ROZWIĄZANIA MADE IN POLAND

LeanCraft to polska firma, która opracowała i produkuje narzędzia pomiarowe oraz akcesoria upraszczające, ułatwiające i przyspieszające wiele prac wykonywanych w warsztatach, na budowach czy podczas montażu mebli itp. Rozwiązują one i eliminują problemy, które występują podczas mierzenia, trasowania, określania rozmiarów wierteł czy śrub, przechowywania narzędzi itd.

Branża narzędziowa obfituje w przeróżne rozwiązania, pomysły i konstrukcje, które w mniejszym lub większym stopniu ułatwiają różnorodne prace. Nie wyeliminowały one jednak wszystkich problemów, na które natrafiają ich wykonawcy. Dlatego pomimo wysokiego poziomu współczesnej techniki, w

dalszym ciągu brakuje nam prostych konstrukcyjnie narzędzi, które w łatwy oraz szybki sposób wsparłyby codzienne prace w warsztacie, budowie czy w ogrodzie. Jednakże nie jest łatwo je wynaleźć, gdyż wymaga to dużego potencjału know-how, a dokładniej mówiąc, bardzo dobrej znajomości specyfiki ogromnej gamy prac, analitycznego i jednocześnie syntetyzującego oraz innowacyjnego myślenia.

Taki właśnie potencjał, zebrany przez swoich właścicieli podczas wielu lat działalności w branży narzędziowej, wykorzystała polska firma LeanCraft. Opracowując narzędzia i akcesoria, kierowała się słusznym przekonaniem, że większość problemów występujących podczas wykonywania robót budowlanych, monterskich, warsztatowych, instalacyjnych czy ogrodo-wych ma swoje rozwiązanie w postaci odpowiedniego narzędzia lub akcesorium. Dlatego prace nad nowymi produktami LeanCraft rozpoczął od identyfikacji faktycznych problemów i eliminacji pozornych. Firmie pomogła w tym ścisła współpraca z użytkownikami narzędzi, ich sugestie, uwagi, pomysły, wsparcie merytoryczne, a także oceny praktycznej wartości, produktywności oraz przydatności opracowanych prototypów produktów.

W rozwiązywaniu problemów i podczas projektowania LeanCraft kierował się czterema podstawowymi kryteriami, które powinno spełniać idealne narzędzie czy akcesorium: prostoty budowy, dobrej jakości wykonania, łatwego i bezpiecznego użycia. Zaś w ocenie swoich po-mysłów i rozwiązań stosował zasady lean management wymagające zwiększenia łatwości i efektywności wykonywania prac, maksymalizacji oszczędności czasu oraz zasobów. W ten oto sposób powstała duża gama produktów sygnowanych logo LeanCraft, zaś pierwszym z nich była przykładnica traserska MITO-6.

Są one produkowane w Polsce, zaś firma LeanCraft nie zamierza tego zmieniać nawet wtedy, gdy będą trafiać do użytkowników w różnych miejscach na świecie. Dlatego w jej wypadku „Made in Poland” oznacza nie tylko kraj wytwarzania, ale także miejsce, gdzie powstają pomysły i projekty.
Narzędzia i akcesoria wytwarzane przez LeanCraft tworzą pięć grup produktowych:

  • sprawdzianów do pomiaru i sprawdzania rozmiarów wierteł, kołków, śrub oraz kątów ostrzenia dłut i strugów;
  • kątowników, przykładnic, środkowników;
  • uchwytów i wieszaków;
  • podkładek pod kolana, mat roboczych;
  • pianek marki LeanFoam do wykonywanie tablic cieni 5S.

Produkty sygnowane logo LeanCraft, wprowadzone w tym roku na rynek, zaistniały już w internecie, zaś ich polski producent jest trakcie tworzenia sieci sprzedaży w kanale handlu specjalistycznego i zaprasza do współpracy profesjonalnych dystrybutorów. Oferuje im moc-ne wsparcie marketingowe i techniczne, m.in. filmy produktowe i szkoleniowe oraz bardzo dobrą obsługę logistyczną. Ambicją firmy jest tworzenie i wprowadzanie na rynek co najmniej jednego produktu miesięcznie oraz rozwój parku produkcyjnego tak, aby tworzyć narzędzia z różnych materiałów oraz o wielu kształtach i gabarytach. Zgodnie z swoją misją, firma LeanCraft chce zaskakiwać klienta jakością produktu, czasem realizacji oraz profesjonalizmem w działaniu, produkty wysyłane są z magazynu „od ręki”, objęte pełną gwarancją bez względu na rodzaj użytkowania oraz opakowane w możliwie najbardziej ekologiczny sposób.

class="wp-block-image size-large">
pins