Laur Klienta dla elektronarzędzi GRAPHITE

GRAPHITE to polska marka elektronarzędzi i uzupełniających je akcesoriów. Skuteczny system kontroli jakości oraz rozwój oferty sprawiły, że w ostatnich latach dynamicznie rośnie popularność produktów GRAPHITE. Potwierdzeniem jest Laur Klienta 2013 – najnowsze wyróżnienie przyznane marce.

 

 

Marka GRAPHITE została wyróżniona w kategorii Odkrycie Roku już po raz drugi. Poprawa jakości produktów, zmiana wizerunku oraz prowadzone działania medialne zostały docenione przez konsumentów i pozwoliły im odkryć markę na nowo. Podstawę oceny w konkursie Laur Klienta stanowią opinie konsumentów zbierane w wieloetapowym badaniu. Dzięki rozmowom telefonicznym, badaniom ankietowym oraz sondom zamieszczanym w

popularnych portalach branżowych i tematycznych wybierane są marki i usługi, które z perspektywy konsumentów są najbardziej innowacyjne i godne polecenia. W każdej z kategorii Lauru Klienta zbieranych jest minimum 1000 głosów. Ostateczny werdykt zależy od Komisji Weryfikacyjnej, która ocenia także m.in. perspektywę odbioru marki przez rynek i dynamikę wzrostu popularności. Skrupulatna metodologia sprawia, że Ogólnopolski Plebiscyt Popularności Produktów i Usług – Laur Konsumenta – jest obecnie czołowym projektem promocyjnym w Polsce.
– Podstawą marki GRAPHITE od zawsze była jakość. Wielostopniowy system kontroli jakości oraz konsekwentny rozwój zapewniły stały wzrost niezawodności naszych elektronarzędzi. To również powód, dla którego użytkownicy coraz częściej rekomendują je innym. Produkty GRAPHITE od lat budzą zaufanie solidnością wykonania i są polecane – zarówno przez sprzedawców, jak i zadowolonych użytkowników, którzy po nie sięgnęli. Kolejny Laur Klienta w kategorii Odkrycie Roku jest dowodem na to, że polska marka może skutecznie konkurować z zagranicznymi rywalami – mówi Daniel Szafulera, dyrektor marketingu Grupy Topex, właściciela marki.
Produkty GRAPHITE zdobywały już nagrody w konkursach Dobry Wzór (2011) i Produkt Wykonawcy (2012). Za każdym razem konsumenci wysoko oceniali jakość wykonania, ergonomię, funkcjonalny design i łatwość obsługi elektronarzędzi marki. Najnowsze wyróżnienie to kolejna pozytywna ocena realizowanej przez GRAPHITE strategii rozwoju.
Po 11 latach obecności na rynku marka elektronarzędzi GRAPHITE przechodzi obecnie rebranding. Marka, należąca do Grupy Topex, w nowej odsłonie robi mocny krok w stronę użytkowników profesjonalnych. Sygnowane nią produkty objęto 2-letnią pełną gwarancją, która udzielana jest zarówno majsterkowiczom, jak i profesjonalistom. Stała dostępność części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych – w tym do urządzeń wycofanych z oferty – to atuty cenione przez konsumentów. W efekcie elektronarzędzia GRAPHITE budzą zaufanie solidnością wykonania i są polecane przez sprzedawców i zadowolonych użytkowników, którzy po nie sięgnęli.

 

 

Celem rebrandingu była modyfikacja podstawowych elementów systemu identyfikacji, m.in.: logotypu, kolorów marki, opakowań, materiałów reklamowych i informacyjnych, strony internetowej, regałów produktowych, tak aby wzmocnić markę.
– Wzrost jakości produktów GRAPHITE pociągnął za sobą konieczność wprowadzenia kompleksowych zmian w naszej marce. Nowy system identyfikacji podkreśla efekty wieloletniej pracy nad jakością i przybliża ją do klienta, którym coraz częściej jest profesjonalista – tłumaczy Daniel Szafulera, dyrektor marketingu Grupy Topex.
– Rebranding marki GRAPHITE to kolejny duży projekt realizowany w ostatnich latach przez Grupę Topex – największą polską firmę w branży narzędziowej i lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Od lat pracujemy nad jakością oferowanych rozwiązań i popularyzacją naszych silnych marek narzędziowych. Wprowadzane zmiany są naturalną konsekwencją realizowanej przez nas strategii – dodaje Daniel Szafulera, odpowiadający za nadzór i realizację procesu rebrandingu.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar