LATARKI DEDRA L1101 i L1105

Dedra, chcąc ułatwić prace warsztatowe, remontowe i budowlane, zaproponowała instalatorom, wykonawcom i mechanikom dwie latarki ledowe oznaczone jako L1101 i L1105. Sprzęt ma solidne obudowy oraz jest pyło- i wodoszczelny.

Latarka Dedra L1101

To konstrukcja „długopisowa”. Przypomina bowiem długopis zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiarów. Długość latarki Dedra L1101 zaledwie 140 mm, a średnica tylko 16 mm. Przeznaczona jest o oświetlania niewielkich przestrzeni. Zapewnia efektywne oświetlanie ciasnych zakamarków (np. komory silnika) i oferuje komfort całodziennego użytkowania. Latarka ma bowiem „długopisowy” zaczep, a jej masa to zaledwie 100 g.
W latarce Dedra L1101 zamontowano nowoczesną diodę CREE XPG LED, która generuje mocne

światło o strumieniu świetlnym 100 lumenów. Urządzenie może działać w trzech trybach: najwyższej intensywności świecenia (100 lm), najniższej (30 lm) i stroboskopowym. W układzie optycznym latarki zamontowano pierścień do regulacji skupienia wiązki światła (tzw. fokus). Lampa zasilana jest dwiema bateriami AAA, które wystarczają na ok. 1,5–3 godz. świecenia.

L1101
Obudowę latarki Dedra L1101 wykonano anodowanego aluminium odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Może ona też pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Ponieważ jest sprzętem wysokoodpornym na wnikanie wody i ciał stałych (stopień ochrony IP54), można ją bez obawy użytkować w mocnym zapyleniu i w deszczu.

Latarka Dedra L1105

Zastosowano w niej nowoczesną diodę CREE XML T6 LED, która sprawia, że zasięg wiązki światła to aż 150 m, a strumień świetlny osiąga wartość 600 lm. Można go regulować i dopasowywać do swoich potrzeb. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy tryby świecenia: najwyższy (600 lm), najniższy (200 lm) i stroboskopowy. W latarce można też zmieniać poziom skupienia wiązki za pomocą funkcji fokus.

L1105
Latarka diodowa Dedra L1105 czerpie energię z trzech baterii typu C (R14 lub LR14). Wystarczają one na maksymalnie 15 godz. pracy (w trybie najniższej wydajności) lub 8 godz. (najwyższa intensywność świecenia).
Obudowa narzędzia wytrzyma najcięższe warunki pracy – wykonana z anodowanego aluminium chroni podzespoły elektroniczne przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzęt można bez obaw użytkować w mocnym zapyleniu i w deszczu (jego stopień ochrony wynosi IP54).

Marek Pudło,pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments