LATARKA INSPEKCYJNA HÖGERT TECHNIK HT1E406

Latarka inspekcyjna Högert Technik HT1E406 to wielofunkcyjna lampka ręczna. Z jej zalet skorzystają zarówno profesjonalni mechanicy czy monterzy, jak też gospodarstwa domowe.

Latarka inspekcyjna Högert Technik HT1E406 ma wąski, rurowy podłużny kształt, który pozwala stosować ją do oświetlania ciasnych lub trudno dostępnych miejsc. W jej obudowie wykonanej z wytrzymałego tworzywa ABS zamontowano dwa źródła światła – pierwsze to matryca złożona z diod LED COB o mocy 3 W i jasności 160 lm, przeznaczona do oświetlania rozproszonego; a drugie to dioda LED o mocy 3 W i jasności 150 lm, której zadaniem jest świecenie punktowe. Matrycę diodową umieszczono na boku obudowy latarki.

Jasność jej świecenia można regulować 2-stopniowo. Dioda LED umieszczona jest natomiast na czole latarki. Jej siłę świecenia też reguluje się 2-stopniowo. Oprócz tego ma ona funkcję migania przydatną do sygnalizowania. Do sterowania latarką służy włącznik główny. Krótkie jego naciśnięcia następujące po sobie zmieniają siłę świecenia i uruchamiają funkcje migania oraz uruchamiają/wyłączają latarkę, długie zaś służą do zmiany źródła światła z punktowego na matrycowe i odwrotnie.

Prezentowaną latarkę inspekcyjną Högert Technik HT1E406 można mocować w kieszeni kurtki, bluzy roboczej czy marynarki za pomocą zaczepu długopisowego. Ma on trzy pozycje kątowe: 0°, 60° i 120° i magnes służący do mocowania latarki na przedmiotach metalowych. Wyposażono ją również w drugi magnes znajdujący się w jej tylnej części, który spełnia tę samą funkcję. Latarka zasilana jest akumulatorem o napięciu 3,7 V i pojemności 1200 mAh. O poziomie dostępnej energii informuje 4-diodowy wskaźnik. W pełni naładowany akumulator umożliwia ok. 2,5 godz. świecenia. Ładuje się go standardowym kablem USB z końcówką microUSB znajdującym się wyposażeniu produktu.

Największą zaletą latarki inspekcyjnej Högert Technik HT1E406 jest jej wielofunkcyjność. Można jej bowiem używać jako latarki inspekcyjnej do oświetlania miejsc trudno dostępnych, jako latarki zwykłej do oświetlenia pomieszczeń czy drogi oraz jako lampy magnetycznej mocowanej do stalowych elementów na placu budowy, w warsztacie czy będących częściami serwisowanych urządzeń, np. do maski samochodu. Latarka może też z powodzeniem posłużyć do sygnalizowania obecności osób lub urządzeń w nocy lub ciemnych pomieszczeniach.

pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar