Latarka czołówka SCANGRIP ZONE 2

Latarka czołówka SCANGRIP ZONE 2 zapewnia optymalne oświetlenie obszaru roboczego i, co ważne, ma ułatwioną obsługę. Wyposażono ją bowiem w czujnik automatycznego włączania/wyłączania.

W latarce czołówce SCANGRIP ZONE 2 zastosowano diody LED COB, które generują wiązkę światła o maksymalnej mocy 200 lm, regulowaną kątowo na 60° lub 120°. Jak łatwo zauważyć, w drugim ustawieniu jest ona szerokokątna, dzięki czemu użytkownik „czołówki” nie musi podczas pracy często przekręcać głowy. Moc świecenia można także regulować – użytkownik ma do dyspozycji 3 ustawienia: 20, 100 i 200 lm. Kąt świecenia i moc ustawia się przyciskiem na latarce. Istotnym novum jest zastosowanie w omawianej

„czołówce” czujnika automatycznie włączającego/wyłączającego diody, który pozwala oszczędzać energię akumulatora. Dzięki temu latarka czołówka nie jest używana np. w pomieszczeniach dobrze oświetlonych. Standardowo wyposażona jest ona w elastyczny, regulowany pasek. Może być więc montowana zarówno na głowie, jak i kasku.

Do zasilania latarki czołówki SCANGRIP ZONE 2 służy wewnętrzny akumulator Li-Ion 3,7 V/1,2 Ah, który ładuje się przez gniazdo USB kompatybilnym z nim przewodem podpiętym np. do ładowarki smartfona (czas ładowania – 2,5 h). Energii w akumulatorze wystarcza na 22 godzin świecenia. Omawiana latarka-czołówka SCANGRIP ZONE ma obudowę zapewniającą stopień ochrony przed kurzem i wodą wynoszący IP54 oraz wytrzymałość mechaniczną IK07 (na uderzenia o energii 2 J). Jest też odporna na upadki z wysokości 1 m.
Naszym zdaniem, latarka czołówka SCANGRIP ZONE 2 jest doskonałym sprzętem dla instalatorów i serwisantów często pracujących w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub w nocy naprawiających pojazdy, maszyny, urządzenia w obiektach infrastruktury energetycznej itp.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments