Lasery z DeWALT

Nowe lasery krzyżowe DeWALT to profesjonalne urządzenia przeznaczone do stosowania podczas prac remontowo-budowlanych. Narzędzia odznaczają się wszechstronnością zastosowań, dobra widocznością wiązki, prostotą obsługi i wytrzymałą obudową.

 

Nowoczesna technika laserowa dostarcza nam rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają i wspomagają prace związane z pomiarem odległości czy precyzyjnym wyznaczaniem linii w pionie i poziomie. Urządzeniami służącymi do poziomowania są lasery liniowe zwane także krzyżowymi, które rzucają linie na ścianę pomieszczenia czy budynku. Dzięki temu znacznie łatwiej jest określić poziom czy pion podczas montażu okien, drzwi, układania płytek, stawiania ścian z płyt gipsowo-kartonowych itd. Przykładem takich urządzeń są

nowe lasery DeWALT DW089K i DW088K.

 

Samopoziomujący laser DeWALT DW089K 

Oprócz standardowego wyznaczania pionu/poziomu umożliwia określenie pionu bocznego z dokładnością do ±0,3 mm/m. Wiązki mogą być wyświetlane osobno bądź wszystkie razem, tworząc na ścianie linie przecinające się pod kątem prostym. Laser wyposażony jest w funkcję samopoziomowania w zakresie 4° połączoną z blokadą kompensatora. Kolejną przydatną cechą urządzenia DW089K jest obsługa za pomocą 3 przycisków. Każdy przycisk odpowiada wyznaczeniu lini pionowej, poziomej lub bocznej. Nowością jest precyzyjna regulacja położenia pionowej wiązki lasera za pomocą pokrętła. Dzięki temu, bez konieczności ręcznego manewrowania laserem, ustawiamy wiązkę dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Dodatkowo laser posiada wskaźnik niskiego poziomu napięcia, który informuje nas o konieczności wymiany baterii. Wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny zapewnia nam łatwe i pewne mocowanie bezpośrednio do powierzchni metalowych. Natomiast odporna, wytrzymała konstrukcja zachowuje kalibrację lasera w najtrudniejszych warunkach pracy. W skład wyposażenia standardowego DW089K wchodzą 4 baterie typu AA, które zapewniają pracę przez 25 godzin, zaczep montażowy oraz mocny kufer transportowy. Cena urządzenia wynosi 2156 PLN.

 

Laser DeWALT DW088K

Jest nowszą wersją popularnego na rynku DW087K. Wyświetla on dokładne i dobrze widoczne czerwone linie, wyznaczające poziom i pion z dokładnością do ±0,3 mm/m. Nowy laser DW088K posiada funkcję samopoziomowania w zakresie 4° z automatyczną blokadą kompensatora oraz wskaźnik niskiego poziomu napięcia. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą 2 przycisków, z których każdy odpowiada za wyznaczeniu odrębnej płaszczyzny. Laser ma wbudowany, ruchomy uchwyt magnetyczny umożliwiający łatwe zamocowanie go do elementów metalowych. Z kolei stabilna konstrukcja obudowy zapewnia zchowanie kalibracji nawet w najtrudniejszych warunkach. W skład wyposażenia standardowego DW088K wchodzią 3 baterie typu AA, które zapewniają pracę przez 40 godzin, zaczep montażowy oraz mocny kufer transportowy. Cena urządzenia wynosi 1086 PLN.

 

Detektor DE0892

Przedstawione wyżej lasery dostępne są także w zestawie z detektorem DE0892. Umożliwia o wykrycie wiązki lasera w warunkach dużego naświetlenia, np. na zewnątrz. Jest to przydatne np. wtedy, gdy mamy do czynienia z ostrym światłem słonecznym. DE0892 umożliwia pracę w odległości nawet 50 m od lasera.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments