Lampy robocze LED od MILWAUKEE

MILWAUKEE® to ceniony producent oświetlenia roboczego. W jego portfolio są: latarki, lampy robocze LED i maszty oświetleniowe.

Oświetlenie strefowe MILWAUKEE®

W asortymencie oświetlenia roboczego MILWAUKEE® znajdziemy 5 grup sprzętowych. Są to oświetlenie strefowe, warsztatowe, lekkie inspekcyjne, osobiste i lampy stojące. Wchodzące w ich skład produkty, w zależności od modelu, zasilane są sieciowo, akumulatorowo, hybrydowo (akumulatorem albo prądem z sieci) lub bateryjnie. Omawianie tego sprzętu MILWAUKEE® rozpoczniemy od oświetlenia strefowego.
Grupę tych produktów tworzą trzy lampy LED oznaczone jako M18 HOBL 7000, M18 ONESLDP i M18 ONESLSP. Przeznaczone są głównie dla branży budowlanej i instalacyjnej. Zastosowano w nich

wytrzymałe poliwęglanowe soczewki chroniące diody LED przed uszkodzeniem mechanicznym. Lampy z tej grupy mają wygodne rękojeści do ich przenoszenia i ustawiania. Zasilane są systemowymi akumulatorami 18 V REDLITHIUM™ M18™ lub przewodowo prądem z sieci (230 V/50 Hz). W modelach M18 ONESLDP i M18 ONESLSP marka MILWAUKEE® zastosowała technologię ONE-KEY™. Można więc nimi zdalnie sterować smartfonem, korzystając z aplikacji oraz łączności Bluetooth®. W ten sposób reguluje się moc strumienia światła i czas pracy (M18 ONESLDP – 2500, 4800 lub 9000 lumenów/14, 7 lub 3,5 h, M18 ONESLSP 1000, 2100 lub 4400 lumenów/2, 4 lub 8 h). Technologia ONE-KEY™ umożliwia też śledzenie i ochronę narzędzi przed kradzieżą oraz zdalne ich zablokowanie. Oczywiście, regulacja mocy światła i czasu pracy jest też możliwa z poziomu każdego z urządzeń. Wszystkie lampy z grupy oświetlenia strefowego wyposażono w diody LED z technologią TRUEVIEW™, dzięki której generowane światło ma optymalną barwę 4000 K, które zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Kąt świecenia lamp M18 HOBL 7000 i M18 ONESLDP wynosi 360°, zaś w przypadku M18 ONESLSP jest on elektronicznie regulowany w zakresie 180°-360°.

M18 HOBL 7000


Omawiane lampy robocze LED M18 ONESLDP i M18 ONESLSP posiadają wzmocnioną obudowę odporną na trudne warunki pracy. Ich stopień ochrony przed wilgocią i pyłem to IP54. Dodatkowo w M18 ONESLDP znajdziemy rurowe osłony górne, 2 gniazda na akumulatory, ładowarkę i bezpieczne zamknięcie akumulatorów chroniące przed kradzieżą. Jeśli do zasilania modeli M18 HOBL 7000, M18 ONESLDP i M18 ONESLSP wykorzystuje się sieć elektryczną, ich przewody mogą być połączone szeregowo z przewodami innych lamp. Rozwiązanie to ułatwia użycie wielu lamp do oświetlania miejsca pracy. Lampa robocza LED M18 HOBL 7000 to lampa wisząca, M18 ONESLDP –stojąca, zaś M18 ONESLSP – stojąco-wisząca, tzn. może być używana jako stojąca lub wisząca.

MXF TL

Lampy stojące MILWAUKEE®

W tej grupie produktowej, która jest specjalnością marki MILWAUKEE®, znajduje się pięć mobilnych masztów oświetleniowych, z których flagowym produktem jest maszt oświetleniowy MXF TL o zasilaniu hybrydowym. Jeśli zasilany jest bezprzewodowo, korzysta z wydajnego akumulatora MX FUEL o napięciu 72 V i wtedy emituje światło o maksymalnej mocy 20.000 lumenów. Gdy zaś maszt oświetleniowy zostanie podłączony do sieci (230 V/50 Hz), jego moc rośnie do 27.000 lumenów. Co ważne, jest ona regulowana 3-stopniowo, co oznacza, że w zależności od rodzaju zasilania użytkownik omawianego masztu ma do dyspozycji 6 różnych mocy strumienia światła (prąd zmienny – 27000/14000/7000 lm, prąd stały – 20000/10000/5000 lm). Ponieważ omawiana lampa robocza LED wyposażona jest w technologię ONE-KEY™, można nią sterować zarówno z jej poziomu, jak też za pomocą sparowanego smartfona. Stojąca lampa robocza LED MILWAUKEE® MXF TL ma 4 ruchome głowice LED TRUEVIEW™, co pozwala na skierowanie jej światła tam, gdzie jest ono aktualnie potrzebne. Jej maszt jest automatycznie wysuwany na wysokość 3,1 m w bardzo krótkim czasie 10 s. Co ważne,

nie przewróci go wiatr o prędkości do 55 km/h. Lampa robocza LED MXF TL wyposażona jest w duże koła, które usprawniają jej transport, w tym przemieszczanie po nierównym terenie budowy, schodach itd. Maszt oświetleniowy wykonany jest z wytrzymałego poliwęglanu, a więc wysoce odporny mechanicznie. Zaś zastosowane w nim soczewki odznaczają się również wysoką odpornością mechaniczną. Jest też szczelny pojemnik (IP55) na akumulatory zapewniający im wysokiego stopnia ochronę przed wodą, kurzem i negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.
Omawiając oświetlenie stojące MILWAUKEE®, warto wspomnieć o maszcie M18 HOSALC. Ten maszt oświetleniowy wyposażono w 3 głowice LED TRUEVIEW™. Są one regulowane w poziomie w zakresie 240°, zaś w pionie – 180°. Maszt lampy M18 HOSALC wysuwa się w 5 s na wysokość 2,1 m od poziomu 1,2 m. Sprzęt zasilany jest hybrydowo (prąd zmienny 230 V albo akumulatory REDLITHIUM M18™). Wyposażono go też w praktyczną ładowarkę akumulatorów oraz port USB (2,1 A) do ładowania urządzeń mobilnych (np. smartfonów) lub oświetlenia osobistego MILWAUKEE®. Moc świecenia masztu M18 HOSALC reguluje się elektronicznie – użytkownik ma do dyspozycji 1700 lm (czas świecenia – 10 h), 4000 lm (5 h) lub 6000 lm (3,5 h). Co ważne, lampa stojąca M18 HOSALC wyposażona jest w odporne na uszkodzenia nogi oraz obudowę o stopniu ochrony przed pyłem i wilgocią wynoszącym IP34.

M18 ONESLSP

Oświetlenie warsztatowe MILWAUKEE®

Grupę tę tworzy 11 lekkich, mobilnych lamp o zróżnicowanych funkcjonalnościach i zasilaniu hybrydowym lub bezprzewodowym (akumulatory REDLITHIUM™ USB, M12™ lub M18™). Np. zasilana hybrydowo (akumulatory MILWAUKEE® M18™ lub sieć 230 V) lampa robocza LED M18 HOAL jest uniwersalna pod względem zastosowań – sprawdza się zarówno jako oświetlenie odnawianych lub wykańczanych pomieszczeń, jak też w miejscach montażu czy serwisowanych pojazdach itp. MILWAUKEE® zastosowało w niej diody LED TRUEVIEW™ o maksymalnej mocy 4000 lm (3 h pracy na akumulatorze M18™ 5 Ah). Sprzęt wyposażono w obracaną o 120° głowicę świecącą i uchwyty do zawieszania w poziomie oraz pionie. Jest też odporna na uderzenia obudowa z wytrzymałą klatką wzmacniającą, uszczelnione gniazdo dla prądu zmiennego 230 V i wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora.
W tym roku do grupy oświetlania warsztatowego MILWAUKEE® dołączyła latarka L4 SL550 zasilana wewnętrznym akumulatorem REDLITHIUM™ USB o napięciu 4 V i pojemności 3.0 Ah Zastosowano w niej obracaną w pionie w zakresie 220°, płaską głowicę świecącą z diodami LED TRUEVIEW™ o maksymalnej mocy 550 lm. Ma ona dwa panele świetlne LED oraz punktowe źródło LED przeznaczone do oświetlenia inspekcyjnego, znajdujące się na jej czole. Użytkownik ma do dyspozycji 4 ustawienia mocy świetlnej w 2 trybach oświetlenia panelami i punktowym (inspekcyjnym). Może więc wybierać pomiędzy stopniami wysokim (tryb oświetlania panelami/punktowy czołową lampą LED – 550/250 lm, czas świecenia – 2/2 h) i niskim (250/100 lm, 4.5/5 h). Latarka wyposażona jest w obudowę zabezpieczoną przed kurzem i wodą (stopień ochrony – IP52), wytrzymującą upadki z wysokości maksymalnie 2 m. Na spodzie obudowy zamontowano hak do powieszenia, jak i magnes umożliwiający mocowanie latarki na elementach stalowych. Do ładowania akumulatora latarki służy port

i przewód USB-C. Można więc w tym celu wykorzystać np. ładowarkę posiadanego smartfona czy laptopa.
Omawiając oświetlenie warsztatowe MILWAUKEE®, warto wspomnieć o 12-woltowej lampie M12 UCL wyposażonej w ramię, które jest połączone przegubowo z głowicą świecącą i magnetyczną stopą do mocowania jej na stalowych elementach, np. na blachach karoserii samochodowej. Co ważne, ruchome ramię lampy ma powierzchnię magnetyczną, która służy do przyczepiania drobnych akcesoriów stalowych, np. śrub, nakrętek itp., i tym samym uniemożliwia ich zgubienie. W lampie M12 UCL zastosowano również diody LED TRUEVIEW mające przeźroczystą osłonę odporną na uszkodzenia mechaniczne i agresywne substancje chemiczne. Moc jej świecenia ustawia się na 600 lm (15 h pracy), 800 lm (8 h) lub 1200 lm (5 h). Głowicę omawianego sprzętu można obracać poziomo w zakresie 300°, zaś pionowo – 180°. Zasila się go systemowymi akumulatorami REDLITHIUM™ M12™. Lampa M12 UCL przeznaczona jest głównie dla warsztatów samochodowych, jednakże może być też wykorzystana w innych branżach niż automotive.

Oświetlenie inspekcyjne MILWAUKEE®

Ta grupa składa się w 10 lekkich i mobilnych lamp o zróżnicowanych funkcjonalnościach oraz zasilaniu bezprzewodowym (akumulatory REDLITHIUM™ M12™ lub M18™). Przeglądając ich możliwości i funkcjonalności, warto bliżej się przyjrzeć przenośnej lampie M18 LL. Do jej zasilania służą 18-woltowe akumulatory REDLITHIUM™ M18™. W latarni MILWAUKEE® zastosowało wysokowydajne diody LED TRUEVIEW™ o regulowanej mocy na 700 lm (10 h pracy na akumulatorze 5 Ah), 350 lm (20 h dla akumulatora 5 Ah) lub 70 lm (100 h dla 5 Ah). Ich kąt świecenia ustawia się w zakresie 180-360°. Latarnię wyposażono w hak pełniący też funkcję rękojeści oraz w port USB do ładowania oświetlenia REDLITHIUM™ USB, tabletów, smartfonów itd. Co ważne, latarnia M18 LL może być używana zarówno jako lampa wisząca, jak i stojąca.

M18 HOSALC

Oświetlenie osobiste MILWAUKEE®

W tej grupie znajdziemy 16 lamp oraz latarki o zróżnicowanej konstrukcji i przeznaczeniu, zasilanych wewnętrznym akumulatorem REDLITHIUM™ USB o napięciu 4 V lub bateriami alkaicznymi typu AAA. Wśród lamp z tej grupy są dwa modele IPL-LED i HL2-LED oferowane obecnie w promowanym zestawie HL2IPL-LED. Pierwszy z nich to latarka o niewielkiej średnicy, zwana także świecącym długopisem, wyposażona w diody LED TRUEVIEW™ o mocy 100 lm i czasie pracy 3 h. Jej wytrzymała obudowa aluminiowa zapewnia stopień ochrony przed pyłem i wodą wynoszący IP67, co oznacza, że możemy jej użyć nawet pod wodą na głębokości do 1 m. Latarka wyposażona jest w ochronną gumową nakładkę, która służy do trzymania go w zębach w przypadku niemożności użycia do tego jednej z rąk. Sprzęt zasila się dwoma bateriami alkalicznymi typu AAA, zaś jej przenoszenie ułatwia zdejmowany klips do przyczepienia do kieszeni ubrania.
Drugi z wyróżnionych modeli to latarka czołówka HL2-LED wyposażona w diody LED TRUEVIEW™, które generują maksymalną moc 350 lm. Jest ona regulowana na 25 lm (czas pracy – 28 h), 250 lm (8,5 h) i 350 lm (4 h) za pomocą przycisku znajdującego na obudowie latarki. Latarka czołówka HL2-LED wyposażona jest w elastyczny, regulowany pasek z silikonowym uchwytem i 4 zaciskami do

mocowania na kasku. Latarka czołówka HL2-LED zasilana jest 3 bateriami alkaicznymi typu AAA. Omawiana latarka-czołówka HL2-LED ma szczelną i wytrzymałą obudowę.

Naszym zdaniem, oświetlenie robocze marki MILWAUKEE® ma bardzo duże zakresy możliwych zastosowań i jest optymalnie dostosowane do trudnych warunków pracy. Jest to sprzęt nowoczesny i energooszczędny, w którym zastosowano zaawansowaną elektronikę sterującą, wysokiej jakości diody LED TRUEVIEW™ i technologie zasilania zapewniające ciągłą pracę, kompatybilne z akumulatorowymi elektronarzędziami MILWAUKEE® z linii MX FUEL, M18™ i M12™.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments