Lampy LED ze Steinela

Niskie zużycie energii elektrycznej, długa żywotność czy niewielka emisja ciepła to tylko niektóre zalety innowacyjnych reflektorów i lamp diodowych Steinel. Produkty te łączą w sobie walory ekonomiczne, ekologiczne oraz ciekawy design.

 

 

Reflektor diodowy XLed Home 1 firmy Steinel został wyposażony w 170 diod. Dzięki temu doskonale oświetli on wejście do domu, podjazd przed garażem czy taras. Bardzo ważną rzeczą jest to, że reflektor ten zużywa niecałe 15 W energii, co przy dzisiejszym wzroście kosztów za kWh nie jest bez znaczenia.

Diody LED charakteryzują się długą żywotnością, dzięki czemu zredukowano koszty związane z zakupem i wymianą źródeł światła. Pracujące diody wytwarzają ciepło, a zastosowany w tej lampie radiator odprowadza ją na zewnątrz. Dzięki temu warunki pracy diod są optymalne. Czujnik ruchu zastosowany w reflektorze Steinel swoim zasięgiem obejmuje miejsca oddalone aż o 14 m, zatem nadzorowany obszar sięga nawet do 239 m kw. Zastosowany czujnik gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa. Możemy ustawić, w zależności od indywidualnych potrzeb, próg czułości zmierzchowej, przy której lampa zacznie świecić oraz zakres przestrzeni, którą ma nadzorować. Dodatkowo ruchomy panel świetlny, którego zakres obracania wynosi 180° poziomo i 120° pionowo, pozwala indywidualnie dostosować kąt padania światła na oświetlaną powierzchnię. Firma Steinel przygotowała reflektor XLed Home 1 w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i srebrnej – czyniąc go nie tylko kwintesencją funkcjonalności, ale także estetycznym urządzeniem przydatnym w każdym domu.

Kolejnymi lampami, które gwarantują energooszczędność, są halogeny diodowe XLED 10 oraz XLED 25 firmy Steinel. W tych lampach użyte zostały Power LEDy. Charakteryzują się one dużą wydajnością. Ilość światła z halogenu XLED 10 możemy porównać z halogenem 150 W, a XLED25 daje tyle światła ile standardowy halogen 300 W, przy czym zużycie energii jest na poziomie 23W (XLED10) i 60W (XLED25). Większość halogenów ledowych daje światło skupione, ale produkty Steinela są bardziej zaawansowane i dają światło rozproszone jak w standardowym halogenie.

Specjalnie dobrane układy chłodzące czuwają nad tym, aby Power LEDy nie przegrzewały się i pracowały w optymalnej temperaturze. Gwarantują one optymalną temperaturę pracy i długie, bezproblemowe działanie lamp. W wielu przypadkach producenci nie biorą pod uwagę potrzeby chłodzenia działających Power LEDów i dlatego ich lampy są awaryjne. Steinel uwzględnia konieczność chłodzenia Power LEDów i w halogenach diodowych dla profesjonalistów oraz do użytku domowego stosuje radiatory.

Dla tych, którzy chcą upiększyć wnętrze domu czy budynku i przy tym oszczędzać na energii elektrycznej, Steinel proponuje plafony ledowe RS PRO LED S1 oraz RS LED A1. Nie dość, że zużywają one niewiele energii, to też są lampami bezobsługowymi, co zwiększa nasze oszczędności. Użyte do produkcji diody dają pewność, że lampy działać będą przez wiele lat, zapewniając oszczędność energii, komfort i bezpieczeństwo. Steinel proponuje też lampy elewacyjne serii L600. Produkty te mają ciekawy design oraz pozwalają zaoszczędzić dużo energii i pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments