LAMPA METABO SLA 14.4-18 LED

Dobrej jakości lampa LED przydaje się nie tylko w warsztacie czy na placu budowy, ale może także być doskonałym źródłem światła w piwnicy czy podczas pieszych wędrówek lub biwakowania. Dlatego bliżej przyjrzeliśmy się roboczej lampie Metabo SLA 14.4-18 LED.

Jak wiadomo, diody świecące LED należą do grupy diod półprzewodnikowych, które emitują promieniowanie w zakresie światła widzialnego (a także podczerwieni i ultrafioletu). Nas interesują te pierwsze, ponieważ takie źródło światła wykorzystuje prezentowana lampa Metabo SLA 14.4-18 LED. Kolor światła, jakim świecą diody, zależy od rodzaju i składu ich materiału półprzewodnikowego. Ja wiadomo, mogą one emitować światło o barwie białej, czerwonej, niebieskiej czy

zielonej. Największe zalety diod LED to niewielki pobór prądu (dioda wykorzystuje dużo mniej energii niż zwykła żarówka), mała wartość napięcia zasilającego (diody mogą być zasilane z akumulatorów o niskim napięciu), wysoka sprawność i trwałość (sięga do kilkadziesiąt tysięcy godzin ciągłego świecenia), duża wartość luminacji (emisja światła o dużym natężeniu) i niewielkie rozmiary.

Źródłem światła w lampie Metabo SLA 14.4-18 LED są diody LED, które generują światło o białej barwie jasności i strumieniu 440 lumenów. Oznacza to, że latarką oświetlimy średniej wielkości magazynek z narzędziami, a przy operacjach wykonywanych w miejscach trudno dostępnych będziemy pracowali jak przy jasnym dziennym świetle słonecznym.


Lampa Metabo SLA 14.4-18 LED zasilana jest akumulatorami systemowymi Metabo Li-Power o napięciu 14 lub 18 V lub z 18-woltowych LiHD. Są to baterie, które stosuje się we wszystkich elektronarzędziach akumulatorowych produkowanych przez niemiecką firmę o napięciu zasilania 14,4 lub 18 V. Z tego faktu wynika, że do zasilania lampy można wykorzystać posiadane już baterie Metabo, co znacznie obniża koszt jej zakupu. Lampa Metabo SLA 14.4-18 LED oferuje bardzo długie czasy świecenia na jednym pełnym ładunku akumulatora. I tak zasilana akumulatorem 14,4 V/2,0 Ah będzie świecić 3,4 h, 14,4 V/4,0 Ah – 6,8 h, Li-Power 18 V/2,0 Ah – 4,5 h, Li-Power 18 V/4,0 Ah – 9,1 h, Li-Power 18 V/5,2 Ah – 11,8 h, LiHD 18 V/3,1 Ah – 7 h, LiHD 18 V/ 5,5 Ah – 12,4 h i LiHD 18 V/ 8.0 Ah – 14 h.


Z czysto użytkowych walorów lampy akumulatorowej Metabo SLA 14.4-18 LED należy wymienić przede wszystkim solidną obudowę w opartą na konstrukcji wiertarko-wkrętarki, co umożliwia stabilne jej postawienie na akumulatorze i łatwe włączenie. Wykorzystano do tego wygodny w obsłudze (nawet w rękawicach roboczych) włącznik spustowy stosowany w takich elektronarzędziach, jak wiertarko-wkrętarki czy zakrętarki udarowe. Głowica lampy jest obracana i odchylana o 180°, co pozwala na dowolne ustawienie oświetlenia. Ma ona wytrzymałą obudowę wykonaną z aluminiowego odlewu ciśnieniowego. Dzięki temu lampę Metabo SLA 14.4-18 LED możemy z powodzenie używać w ciężkich warunkach pracy na budowie. Jest też obracany zaczep do zawieszenia lampy, dzięki któremu bezproblemowo, np. z góry, oświetlimy miejsce pracy. Jak widać, ustawienie i położenie lampy Metabo SLA 14.4-18 LED oraz pole oświetlania można w dowolny sposób modyfikować i optymalnie dostosowywać do swoich potrzeb.

pins

Dane techniczne akumulatorowej lampy Metabo SLA 14.4-18 LED

Źródło zasilaniaakumulatory systemowe Li-Ion Metabo 14,4 i 18 V
Czas pracy dla akumulatora LiHD 18 V/8,0 Ah14 h
Strumień światła440 lm
Rodzaj oświetleniarozproszony
Masa0,46kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments