LAMPA CZOŁOWA YATO YT-08591

Latarka czołowa – zwana potocznie czołówką – jest niezastąpiona w sytuacjach, gdy chcemy mieć wolne ręce, a nie mamy zewnętrznego źródła światła w postaci wiszącej lub stojącej lampy.

yt-08591_e

 

Tego typu rozwiązanie jest przydatne we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych czy warsztatowych, a po godzinach może być używane np. w trakcie treningów biegowych czy w wieczornej turystyce. Lampa czołowa YATO YT-08591 została wyposażona w wydajną diodę XM-L2 CREE o mocy 10 W i strumieniu świetlnym aż 450 lumenów. Umieszczono ją w trwałej i

odpornej na uszkodzenia aluminiowej obudowie wyposażonej w mechanizm zmiany regulacji kąta świecenia (góra, dół). Lampka może pracować w trzech trybach – 100%, 50% i pulsowanie. W konstrukcji optycznej zastosowano zoom, który pozwala zmieniać średnicę plamy świetlnej (rozprasza lub skupia światło). Czołówkę mocuje się na głowie za pomocą trzech gumowych pasków z regulacją długości. Dzięki temu pasuje na każdą głowę. Czołówka zasilana jest czterema bateriami AA typu paluszek. Ogniwa umieszczone są w zewnętrznym pojemniku przytwierdzonym do pasków z tyłu głowy. Takie rozwiązanie równoważy masę lampy i zwiększa komfort jej użytkowania.

Marek Pudło

yt-08591

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar